На Хмельниччині заміни потребують понад 1,5 тис. км водопровідних і каналізаційних мереж

У Хмельницькій облдержадміністрації заявили, що проблема негайної заміни аварійної частини водопровідних та каналізаційних мереж залишається в усіх містах та селищах.

Про це сьогодні йшлося на засіданні колегії ОДА.

Зокрема, заміни потребують 1159 км або 37% водопровідних мереж. Наразі їх заміна проводиться вибірково, що не сприяє покращенню якості води. Через незадовільний стан водопроводів втрати води збільшуються, а, відтак, зро­стають витрати на її добування.

На якість питної води із систем централізованого водопостачання нега­тивно впливає незадовільний технічний стан водопровідних споруд, несвоє­часне проведення капітальних і поточних планово-профілактичних ремонтів. Власники та балансоутримувачі джерел централізованого водопостачання по­винні здійснювати систематичний виробничий контроль безпечності та якості питної води від місця водозабору до місця її споживання відповідно до вимог санітарних норм.

Водночас, потребує ремонту 412 км або 37,5% каналізаційний мереж. Наразі очищення стічних вод проводиться на 34 каналізаційних очисних спо­рудах, які експлуатуються понад 40 років і не можуть забезпечити необхідний рівень очистки стічних вод.

Модернізації і реконструкції вимагають 24 очисні споруди, зокрема, у містах Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Шепетівка, Старокостянтинів, Ізяслав, Городок, Полонне, Волочиськ.

Експлуатація каналізаційних систем ускладнена ще й тим, що через пос­тійний дефіцит коштів напірні та самопливні каналізаційні колектори побудо­вано в одну нитку. При такій системі транспортування стоків у процесі експлуатації неминуче періодичне скидання неочищених стоків у водні об’єк­ти під час аварійних зупинок насосних станцій, проривів напірних колекторів і раптових відключень електроенергії.

Замість планово-попереджувальних ремонтів на спорудах і мережах каналізації ведуться аварійно-відновлювальні роботи. Забруднення водних об’ктів недостатньо очищеними зворотними водами через незадовільний технічний стан очисних споруд – одна з найак­туальніших екологічних проблем області.

Загалом, водопровідно-каналізаційні підприємства Хмельницької області обслуговують 149 водо­провідно-насосних станцій, 3122,4 км водопровідних мереж, 34 каналізаційних очисних споруди, 1100,9 км каналізаційних мереж, 865 одиниць насосного обладнання та інше.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. “Модернізації і реконструкції вимагають 24 очисні споруди, зокрема, у містах Хмельницький…”
    Тут есть над чем подумать. Если есть чем думать. А не проще ли закопать еще парочку подземніых мусорозборников?

    • По телеку лучше бомболюк смотрится. А очистные сооружения воняют, рожа не будет перед камерой довольная.

  2. Колегія ОДА це збір старих пердунів, які лише балаболять та нічого не рішають.

    • Створюються видимість роботи. Завдання роздають, щоб потім можна було спитати, чому не зробив ми ж тобі задачу поставили, а ти нічого не робиш. …. Ось так всі і працюють….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.