“Хмельницькгаз” програв Верховний Суд – споживачі мають вільний вибір газового лічильника

Верховний Суд підтвердив правомірність позиції Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у спорі з ПАТ “Хмельницькгаз” щодо прав споживачів на вільний вибір газового лічильника.

За інформацією прес-служби облАМК, раніше “Хмельницькгаз” відмовляв споживачам у встановленні газових лічильників роторного типу окремих виробників,  зокрема, ДП “Новатор” та ПАТ “Ямпільський приладобудівний завод”.

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало газовиків на 68 тис. грн. за зловживання монопольним (домінуючим) становищем та зобов’язало ПАТ “Хмельницькгаз” забезпечити споживачам можливість встановлювати будь-який газовий лічильник, що може використовуватися в залежності від наявного газоспоживаючого обладнання та який внесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки.

Не погодившись з рішеннями Відділення, ПАТ “Хмельницькгаз” оскаржило його в судовому порядку. Господарський суд Хмельницької області та Рівненський апеляційний господарський суд відмовили у задоволенні позовних вимог Товариства.

Постановою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 19 червня 2018 року рішення Господарського суду Хмельницької області та постанову Рівненського апеляційного господарського суду залишено без змін, а касаційну скаргу Товариства – без задоволення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 10

 1. От уроды. Гребут бабло мешками ещё и по счётчикам выкаблучиваются.

 2. Суть питання у тому, що ці лічильника можна “зупиняти” спецмагнітами, тому й була відмова у їх встановлені. Тепер всі будуть тільки радіозаводські купляти і …. газконтора збанкрутіє.

 3. Магнітом ці лічильники не зупиниш… то все брехня… лічильники газ ставить лише виробництва заводу Фірташа… що накрученні максимально на користь газу.. от у чому фокус…. тут і завод працює і фірташу грошенята додаткові капають.. проте наразі іде перерозподіл ринку.. фірташа жмуть… от і наїзд шавок з антимольного… все просто….

 4. жидва охренела в этой газконторе- это факт

 5. Это еще фигня. Газовая мафия вводит (пока только для юр.лиц) GSM-модули для беспроводной передачи данных. Стоят побольше смартфона. К “Новаторскому” РЛ-4 не подходят)….
  Итого, вам надо:
  -купить сию приблуду (ок. 7000 тыс)
  -переварить трубы, поменять счетчик,
  внести изменения в проект (…грн)
  -оплатить газконторе настройку\подключение (ок.1000 грн)
  Помесячная система предзаказа объемов сменится на посуточную, перерасход на след. месяц переносится не будет…
  (цифры примерные, из общения с газконторским пацаном)
  Считайте Ваши гривны и начинайте думать о подписании пусковой заявки))
  П.С. …вы еще не вышли на майдан, не?
  П.П.С. …по скольку там десятков мильенов премии начислили топ-менеджерам нафтогаза?

 6. Я думаю, що і тепер “Хмельницькгаз” не буде виконувати жодних рішень суддів…. мафії все пофіг… буде відмовляти і надалі….

 7. Крім вище перечисленого вони ставлять лічильники з двійною або тройною накруткою. Працював.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.