Журналісти порахували невиконані обіцянки нардепа Віктора Бондаря

За рік до виборів видання «Слово і діло» почало підбивати підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й аналізувати, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Сьогодні ми розбирались, як працює Віктор Бондар («Відродження»).

Бондар був обраний до Верховної Ради в 2014 році за виборчим округом №191 (Хмельницька область). Обіцянок депутат дає багато, за час каденції їх набралося вже 58, але виконав він лише 8 (14%), а провалив – 22.

Кілька виконаних Бондарем обіцянок стосуються позиції «Відродження» щодо голосування за певні законопроекти. На початку червня депутат виконав обіцянку про те, що партія голосуватиме за законопроект про створення Антикорупційного суду. Минулого року нардеп заявив, що «Відродження» виступить проти медичної реформи й група за законопроект не проголосувала.

Також депутат обіцяв, що в 2018 році «Відродження» виступатиме за збереження мораторію на продаж української землі. «Земля – одне з найцінніших національних багатств України. І ми послідовно виступали й виступаємо, що продаж землі заради кредитів МВФ або на догоду будь-яких інших наших партнерів і кредиторів є повною нісенітницею», – зазначив Бондар. У грудні минулого року група майже повним складом (22 особи з 26) підтримала закон «Про продовження на рік мораторію на продаж сільськогосподарських земель».

Іншу обіцянку, пов’язану із землею, Бондар провалив. У своїй програмі він обіцяв обмежити термін оренди землі до 25 років. Але відповідний законопроект так і не ініціював.

Не виконав Бондар програмну обіцянку запровадити 5-річний мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу. У листопаді 2016 року, коли Рада ухвалювала законопроект про продовження мораторію на проведення державних планових перевірок малого й середнього бізнесу, нардепа в залі не було. При цьому своїх ініціатив з цього питання він не вносив. Така ж ситуація з його обіцянкою забезпечити безкоштовну вищу освіту для дітей із малозабезпечених сімей: за освітню реформу Бондар не голосував і своїх пропозицій не вносив.

Цілих 28 обіцянок Бондарю ще потрібно виконати. Цього тижня депутат пообіцяв внести зміни до законодавства, щоб запровадити матеріальну відповідальність для осіб, які підписали рішення про проведення незаконних обшуків та арештів. «Якщо в результаті розгляду справи суддею не буде доведено, що підприємство чи компанія не платили податки або мали якісь проблеми, то ті, хто

Решта поки що не виконаних обіцянок Бондаря – програмні. Зокрема, депутат обіцяв створити умови для зеленого туризму, а також нові робочі місця в цій сфері. Поки Рада лише ухвалила в першому читанні зміни до закону «Про особисте селянське господарство» з розвитку сільського зеленого туризму. Але нардеп за цей документ не голосував.

У своєму окрузі Бондар обіцяв відремонтувати бібліотеки, кінотеатри, побудувати фонтани й встановлювати спортивні майданчики. Нічого ще для виконання цих запевнень народний депутат не зробив.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Оберіть його ще раз.

  2. таких самих помічників набрав, гребуть під себе, як тільки можуть, це видно по прикладу фірми обленерго в старій синяві.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.