На мапі ОТГ Хмельниччини не залишилося “білих плям” – Загородний

Голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний заявив, що схвалений 14 червня перспективний план формування територій спроможних громад, покриває 100% території області.

“У нас не залишилося “білих плям”, відсутні громади, які не долучені до будь-якої об’єднаної територіальної громади”, – цитує посадовця прес-служба облради.

Як зауважив очільник обласної ради, окремі ОТГ не відповідали перспективному плану, схваленого радою у 2015 році, і не мали можливості отримувати прямі міжбюджетні відносини, не мали переваг, які мають громади створені відповідно до законодавства.

«Ми давали можливість громадам перейти на прямі міжбюджетні відносини і дали їм можливість працювати на розвиток. Зараз є чимало малих самоврядних територіальних одиниць, які виявили бажання приєднатися до вже існуючих громад», – зазначив Загородний

За його словами, об’єднані територіальні громади, утворені, відповідно до перспективного плану, – це прораховані економічно-спроможні громади.Він навів приклад створення минулоріч Баламутівської ОТГ Ярмолинецького району, керівництво якої, після нетривалого періоду діяльності, зрозуміло, що громада не здатна виконувати свої повноцінно повноваження та готова приєднатися до більш спроможної ОТГ. Створені відповідно до законодавства об’єднані територіальні громади мають можливість наповнення місцевих бюджетів і напряму зацікавлені у своєму розвитку, оскільки 60% бюджету одержує саме місцева громада.

За рахунок фінансової децентралізації наповнення місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад за останні роки збільшилося у понад два рази.

Сьогодні у Хмельницькій області діє 41 ОТГ, охопленість території сягає 55%, задіяних первинних сільських, селищних, міських рад – 54%, у ОТГ проживає 37% від загальної кількості населення області.

Згідно з останнім рішенням облради, на Хмельниччині планується створення 62 громади.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.