«Хмельницькобленерго» звинувачує Антимонопольний комітет України у рішенні, яке призведе до збитків кампанії

АТ «Хмельницькобленерго» єдина енергопостачальна компанія України, яка ініціювала питання оформлення та реєстрації права власності (користування) на землю під об’єктами енергетики.

Для здійснення процедури закупівлі цих послуг 21.03.2016 року на офіційному веб-порталі з питань державних закупівель було оприлюднено оголошення про закупівлю № 080723 в «ВДЗ» №54. Предмет закупівлі — «послуги інженерні, комплекс земельно-кадастрових робіт з оформлення права користування земельними ділянками для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування об’єктів електричних мереж» повідомляє прес-служба АТ «Хмельницькобленерго».

Джерелом покриття витрат на закупівлю цих послуг мало стати їх включення до структури тарифів на розподіл електричної енергії за регульованим тарифом, однак при затвердженні тарифів у грудні 2015 р. та квітні 2016 р. (постанови НКРЕКП № 2994 від 17.12.2015р. та № 742 від 28.04.2016р.) ці кошти враховані не були. Тому й необхідність виконання робіт з інвентаризації землі відпала — саме через відсутність джерел фінансування. Таким чином, відповідно до протоколу засідання комітету з конкурсних торгів від 15.06.2016р. № 28/4, торги були відмінені.

Але один із учасників торгів — ТОВ ЗК «Приват», не погоджуючись із рішенням АТ «Хмельницькобленерго», використовуючи зв’язки з Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України, (якими «приватні» ділки, до речі, неодноразово вихвалялися) зажадав легкої наживи у вигляді… заволодіння державними коштами! Задіюючи механізми державного регулювання, які мали б, за логікою, сприяти заощадженню коштів держави, ці особи використовують всю потужність «ділових» якостей і винахідливості, аби досягти своєї мети.

Очікуваним для «Привата» рішенням Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України, було скасоване рішення АТ «Хмельницькобленерго» про відміну закупівлі.

Намагаючись захиститися від протиправних та незаконних дій, відстоюючи інтереси держави, 05.08.2016 року комітет з конкурсних торгів протоколом засідання №28/7 прийняв рішення про визнання торгів такими, що не відбулися (на підставі ч.2 ст. 30 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» — скорочення видатків на здійснення закупівлі).

Однак, «Приват» вирішив повторно скористатися послугами «кишенькової» Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ. Чи то в силу випадкових обставин, чи за чиїмось хитрим задумом склалося так, що 15.09.2016 року Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель виносить рішення №1970-р/пк-ск, зобов’язуючи АТ «Хмельницькобленерго» скасувати своє рішення про визнання торгів такими, що не відбулися.

Ясна річ, АТ «Хмельницькобленерго» не погодилося з цим абсолютно незаконним рішення АМКУ — таким, що порушує публічний порядок, винесеним без врахування фактичних обставин справи і належних обґрунтувань. Тому Товариство оскаржило його до Окружного адміністративного суду м. Києва з вимогою скасування. Розгляд справи триває вже більше двох років.

Незважаючи на це, Господарський суд Хмельницької області у справі №924/949/16 за позовом київської землевпорядної компанії ТОВ «ЗК «Приват»  примудрився визнати укладеним (!) договір про закупівлю. Це рішення залишили в силі суди апеляційної та касаційної інстанцій. (Зауважимо: суд був зобов’язаний був зупинити розгляд цієї справи, оскільки одночасно розглядалися судові справи, які є пов’язаними між собою.)

Як наслідок — 21.02.2018 року Господарським судом Хмельницької області у справі № 924/1048/17 за позовом ТОВ «ЗК «Приват» до АТ «Хмельницькобленерго» було прийнято рішення про стягнення з Товариства більше 8 млн. грн. (коли Фінансовим планом на 2018 рік передбачено лише 240 тис. грн.)!

04.06.2018 року це рішення залишене в силі постановою Рівненського апеляційного господарського суду, яке наразі оскаржується до Верховного суду України в касаційному порядку.

Ось так — із подачі Антимонопольного комітету України та кількох судочинних інституцій — склалася загрозлива ситуація навколо діяльності АТ «Хмельницькобленерго». Оскільки виконання рішення суду за відсутності фінансування неминуче призведе до збитків компанії, стягнення штрафних санкцій за іншими зобов’язаннями, до неможливості покриття виробничих витрат. А це, відповідно, загрожує ймовірними перебоями в постачанні електроенергії для споживачів Хмельницької області, невиконанням інвестиційної програми АТ «Хмельницькобленерго» на нинішній рік…

Зволікання судових і правоохоронних органів у ситуації, що склалася, може призвести до безповоротних наслідків та заволодіння «приватними» ділками коштами державної компанії.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. І знову одні українці думають, що будуть жити краще, якщо обмануть інших українців.
    Хотіли за рахунок споживачів вирішити питання, які необхідно вирішити для вигіднішої для приватизаторів приватизаціїї компанії, і думають, що це ніхто не зрозумів.

  2. Назва типу: бандити не вдоволені тим, що робота правоохоронних органів може призвести до обмеження їх волі. Так “бандитам – тюрми” один з минулих брехливих презиків казав, але воно ж брехливе. Що до статті – джінса багато оціночних суджень – т.т. нам лапшу якусь вішають

  3. Це стаття про “собак”, які рвуть одне одного, а в кінцевому випадку гризня відобразиться на споживачах електроенергії.

  4. Цікаво.. не змогли вкрасти гроші просто із повітря.. відмунили тендер… проте гроші вже були вкоадені розробниками такої схеми… тому по закону все добре.. все гаразд… ПЕТЮНЯ, що хоче приватизувати обленерго втрать пару копійок…. проте пізніше піднімуть тарифи у них внесуть яхту і новий шикарний диван у кімнаті відпочинку голови правління…. А ПІПЛ СХАВАЄ….. народ просто за це заплатить СЛАВА УКРАЇНІ…

  5. Хтось хоче нажитися, і яке їм діло до людей, які і в сніг, і в дощ працюють за копійки в обленерго для забезпечення області електроенергією. Яке їм діло до цих людей, які завтра можуть залишитися без зарплати, сумлінно працюючи? Яке їм діло до того, що в них є сім’Ї, діти, яких батьки мають годувати, одягати, давати освіту? Люди добрі, вгамуйте свої апетити, сходіть до церкви, попросіть у Бога прощення і більше не займайтесь такими речами. Ми всі колись будемо відповідати перед Богом за наші вчинки.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.