Ляшко на Хмельниччині: інвестиції та кошти на ремонт школи

Свій робочий візит Хмельницькою областю народний депутат і лідер Радикальної партії Олег Ляшко розпочав із Красилова. 20-тисячний райцентр географічно межує з Хмельницьким і є своєрідним промисловим серцем краю. Тут зосереджено виробництво оборонного комплексу, агропереробки та ряд дрібних і середніх підприємств, які успішно закріпилися на ринку і навіть просунулися за межі держави. Серед таких красилівський хлібокомбінат “Домашній хліб”.

Воно має безперервний цикл виробництва, де позмінно працює понад 200 робітників. Керівництво підприємство скаржиться на брак кадрів, але водночас тішиться запровадженням “бонусної програми”, що дозволяє залучати до праці свіжу кров. Якщо працівник приведе на роботу нову людину, хлібозавод заплатить йому 1000 гривень.

“Наше підприємство молоде, працює лише шість років на цьому ринку. Коли заходили, тут стояли пустуючі приміщення колишнього хлібозаводу та одна піч на газу. Тобто жодного пристосування для запуску процесу не було. Нам вдалося провести ремонти будівель, купити імпорті лінії з виготовлення продукції і вийти на ринки країн СНД. Наразі випускаємо близько 140 видів хлібів і хлібобулочних виробів. Родзинкою є снекові товари на кшталт бубликів, які користуються великою популярністю серед споживачів. До прикладу, їх уже смакують ужгородці, кияни, одесити. Маємо замовлення від казахів, яке знаходиться в процесі узгодження усіх документів.

Також візитівкою підприємства є випічка “живих” хлібів. Вони виготовляються за старовинними рецептурами, на заварках. Є види хліба, виготовлення якого займає до 12 годин”,  — розповів директор Юрій Возний.

Народний депутат Олег Ляшко під час зустрічі з колективом хлібозаводу висловив думку, що Україна має зробити ставку на переробну галузь і тільки після цього експортувати готову продукцію за кордон.

“Бо коли уряд рапортує, що Україна посіла першу сходу серед експорту зернових за межі держави, у мене виникає просте запитання: “Навіщо вивозити сировину, коли наші люди тут можуть мати роботу і одержувати достойну зарплату?” Тому я приїхав сюди, аби вас запевнити, що ця проблематика є однією з головних моїх цілей, як кандидата у президенти”,  — наголосив політик.

За його словами, сьогодні країні потрібен новий курс. Він полягає у створенні нових робочих місць з відповідними достойними зарплатами та пенсіями.

“Пропоную взагалі заборонити торгувати українським зерном за кордоном. А той, хто все ж таки захоче це зробити, нехай сплачує високі мита. Вирощене збіжжя повинно доправлятися на наші переробні підприємства, звідки готова сировина доходитиме до хлібопекарських заводів. На виході ми матимемо спечений запашний хліб, який за якістю не поступається закордонному, стабільні робочі місця і головне — справедливу оплату праці, яка унеможливіть відтік робочої сили до Польщі чи Португалії”, — заявив Ляшко.

Наступний пунктом зупинки нардепа став красилівський НВК №5, якому виповнилося майже 30 років. Невирішеною проблемою тут залишається ремонт даху. Для цього потреба у коштах становить 4,5 млн грн.

“Попередньо школу відвідав член нашої фракції Василь Амельченко. Сьогодні я тут для того, щоб заявити: державне фінансування обов’язково буде, орієнтуйтеся десь на осінь, враховуючи поки відбудуться тендерні процедури. Днями побував в Острозькій академії, що на Рівненщині, де безпосередньо за моєю ініціативою з державного бюджету виділено 75 млн грн на зведення нового навчального корпусу. Бо, як говорив Отто фон Бісмарк, “хто не фінансує освіту, той фінансує тюрми”. Тюрми нам не потрібні — більше шкіл, дитячих садочків та спортивних майданчиків”, — сказав лідер Радикальної партії.

Відвідав Олег Ляшко й ковбасне підприємство “Подільський бройлер” (торгова марка “Адамівські ковбаси”) у селі Адамівка Віньковецького району. Фірма із 200 працівниками має замкнений цикл виробництва — від вирощування зернових культур та відгодівлі свиней і птиці — до виготовлення ковбасних виробів та м’ясних делікатесів.

“Коли в селі немає ферми, половина хат — покинуті, з вибитими шибками, корови не мукають, то це вже не село. Вижену свиней з влади і зроблю так, щоб в селі було більше поросят, курей і корів! Таких заводів, як “Адамівські ковбаси” на Хмельниччині, має бути більше. Його гендиректор Микола Михайлович Плінський — приклад справжнього господаря, який любить свою справу. Ми повинні торгувати своєю смачною і якісною продукцією, як ця адамівська ковбаска, а не закуповувати імпортну. Щоб в українців була робота і зарплата і вони не шукали кращої долі по Польщах і Португаліях”, — зазначив нардеп.

У розмові з політиком гендиректор підприємства Микола Плінський висловив занепокоєння ситуацією щодо затримки з компенсацією ПДВ. Він повідомив, що минулого року держава обманула його фірму на 10 млн грн.

“Гроші віддали, але із затримкою 12 місяців. Таким чином, наші втрати становили приблизно 3-4 млн грн. Річ утім, що на момент затримки коштів дизпальне коштувало 18 грн/л. Коли ж нам повернули гроші, вартість пального була 24 грн/л. Крім цього, вісім місяців мільйон гривень на нашому рахунку лежав заблокованим”, — наголосив виробник.

Ляшко пообіцяв зробити все можливе, щоб підтримати селян.

“Спецрежим ПДВ обов’язково треба повернути. При цьому цій мафії варто відкрутити голову і вона більше не буде наживатися на селянах. Для цього мені необхідна влада і ваша підтримка”, – заявив парламентар.

Владислав Бойчук.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Киевский бройлер приехал на Подильский бройлер.

  2. Клоун……

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.