Працівники Державної фіскальної служби та управління Служби безпеки України в області викрили підпільний цех з незаконного виготовлення алкоголю з недоброякісної сировини.
Як повідомляє прес-служба облпрокуратури, четверо мешканців краю з метою особистого збагачення вирішили відкрити підпільний цех з незаконного виготовлення та збуту фальсифікованих напоїв.
За попередньою змовою між собою вказані громадяни підшукали у Кам’янці-Подільському складське приміщення, яке обладнали під цех, де, використовуючи спеціальне обладнання, протягом тривалого часу виготовляли фальсифіковану алкогольну продукцію під виглядом горілки та коньяку, яку розливали в так звані «beg-in-box» та ПЕТ пляшки різної ємності.
У подальшому зловмисники з метою конспірації збували виготовлену продукцію лише «постійним» клієнтам, які надалі реалізовували її жителям області через заклади торгівлі та громадського харчування.
Відповідно до висновків експертиз, вказані алкогольні напої можуть становити загрозу для життя та здоров’я людей.
11 червня завдяки вдало спланованій та проведеній спецоперації за участю співробітників Державної фіскальної служби та управління Служби безпеки України в області під час проведення 12 санкціонованих обшуків за місцем виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв виявлено та вилучено понад 2 тисячі літрів незаконно виготовленої алкогольної продукції та 4,7 тисячі літрів спирту, а також спеціальне обладнання, яке використовувалось для виробництва фальсифікату, тару та упаковки.
Загальна вартість вилученої продукції та обладнання становить понад 1 млн. 890 тис. грн.
Завдяки злагодженій роботі правоохоронців вдалося попередити введення цієї продукції в господарський обіг.
Двом із зловмисників уже повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.1, ч.2, ч. 3 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут та транспортування з метою збуту підакцизних товарів, вчинене за попередньою змовою групою осіб, шляхом відкриття підпільного цеху з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей).