За підсумками року ПАТ “Хмельницькгаз” отримав загальний збиток у розмірі 173,1 млн грн

За 2017 рік консолідована виручка газорозподільної компанії ПАТ “Хмельницькгаз”, становила 2 751,5 млн. грн. (без ПДВ). Через те, що встановлений НКРЕКП тариф не покриває економічно обґрунтованих витрат “Хмельницькгазу”, видатки компанії перевищили тарифну виручку. Це призвело до отримання консолідованого збитку в розмірі 173,1 млн. грн, повідомляють Українські новини.

Встановлений НКРЕКП тариф  на розподіл природного газу не покриває реальну вартість робіт, товарів та послуг. Через це діяльність компанії “Хмельницькгаз” є збитковою за підсумками 2017р.

Наприклад, розрахунком діючого тарифу на розподіл природного газу передбачено, що “Хмельницькгаз” закуплятиме на ринку газ для виробничо-технологічних та власних потреб за ціною 5 965 грн./тис. куб. м. (без ПДВ), в той час як фактична ціна склала 8 035 грн./тис. куб. (без ПДВ).

В діючому тарифі компанії “Хмельницькгаз” на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних та власних потреб передбачено 167,4 млн. грн. (без ПДВ). А вартість закупівлі цього газу на ринку становить 225,5 млн. грн.(без ПДВ). З урахуванням того, що витрати на придбання газу для технологічних потреб складають 44% від всієї тарифної виручки, занижена ціна газу у розрахунку діючого тарифу стала головною причиною отримання збитків.

Інші видатки на роботи та послуги, передбачені структурою тарифу на послуги розподілу природного газу складають 12,4 млн. грн. (без ПДВ), фактично ж ці витрати за підсумками 2017 р. склали 16,1млн. грн. (без ПДВ), що на 29,8% більше від встановленого тарифу. Основною  причиною збільшення є ріст інфляційних процесів в Україні.

Розмір середньої заробітної плати за 2017 р. у  “Хмельницькгазі” становив 5 125  грн., в той час, як середня зарплата за 4-й квартал 2017 року по промисловості в Хмельницькій області складала 10 844 грн./міс., згідно даних головного управління статистики в Хмельницькій області.

“Хмельницькгаз” неодноразово звертався до НКРЕКП, яка встановлює тарифи на розподіл природного газу, з розрахунками економічно обґрунтованих витрат компанії. В 2017 році ПАТ “Хмельницькгаз” двічі проходило процедуру подання тарифів, однак, вони не були затверджені.

В березні поточного року “Хмельницькгаз” з додержанням всіх процедур вчергове подало до НКРЕКП обґрунтування нового тарифу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

  1. а пусть сначала зарплаты руководства этой конторки в открытый доступ выложат. Думаю на те зарплаты никакого газа не хватит.

  2. Пора піднімати тариф на газопостачання

    • А яка нині у Юрченка зарплатня?( відповідь на це запитання надасть роз`яснення відносно збитковості на 99%)

  3. Ці всі показники повна фікція. Можна мати захмарну зарплатню, купувати мерседеси, тощо і таким чином збільшувати витрати показуючи збитковість підприємства. Ці дії керівництва зрозумілі і мета їх одна: підвищення ціни на газ. Нехай мої твердження спростують аудитори.

  4. Хто може так торгувати щоб били такі “збитки на бумазі” – тільки жиди.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.