За 2017 рік консолідована виручка газорозподільної компанії ПАТ “Хмельницькгаз”, становила 2 751,5 млн. грн. (без ПДВ). Через те, що встановлений НКРЕКП тариф не покриває економічно обґрунтованих витрат “Хмельницькгазу”, видатки компанії перевищили тарифну виручку. Це призвело до отримання консолідованого збитку в розмірі 173,1 млн. грн, повідомляють Українські новини.
Встановлений НКРЕКП тариф на розподіл природного газу не покриває реальну вартість робіт, товарів та послуг. Через це діяльність компанії “Хмельницькгаз” є збитковою за підсумками 2017р.
Наприклад, розрахунком діючого тарифу на розподіл природного газу передбачено, що “Хмельницькгаз” закуплятиме на ринку газ для виробничо-технологічних та власних потреб за ціною 5 965 грн./тис. куб. м. (без ПДВ), в той час як фактична ціна склала 8 035 грн./тис. куб. (без ПДВ).
В діючому тарифі компанії “Хмельницькгаз” на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних та власних потреб передбачено 167,4 млн. грн. (без ПДВ). А вартість закупівлі цього газу на ринку становить 225,5 млн. грн.(без ПДВ). З урахуванням того, що витрати на придбання газу для технологічних потреб складають 44% від всієї тарифної виручки, занижена ціна газу у розрахунку діючого тарифу стала головною причиною отримання збитків.
Інші видатки на роботи та послуги, передбачені структурою тарифу на послуги розподілу природного газу складають 12,4 млн. грн. (без ПДВ), фактично ж ці витрати за підсумками 2017 р. склали 16,1млн. грн. (без ПДВ), що на 29,8% більше від встановленого тарифу. Основною причиною збільшення є ріст інфляційних процесів в Україні.
Розмір середньої заробітної плати за 2017 р. у “Хмельницькгазі” становив 5 125 грн., в той час, як середня зарплата за 4-й квартал 2017 року по промисловості в Хмельницькій області складала 10 844 грн./міс., згідно даних головного управління статистики в Хмельницькій області.
“Хмельницькгаз” неодноразово звертався до НКРЕКП, яка встановлює тарифи на розподіл природного газу, з розрахунками економічно обґрунтованих витрат компанії. В 2017 році ПАТ “Хмельницькгаз” двічі проходило процедуру подання тарифів, однак, вони не були затверджені.
В березні поточного року “Хмельницькгаз” з додержанням всіх процедур вчергове подало до НКРЕКП обґрунтування нового тарифу.