Як захистити бізнес від рейдерства: ситуація на Хмельниччині і плани влади

Аби рейдери не зазіхали на Хмельниччину, у області почали активно працювати над впровадженням антирейдерських заходів. У Хмельницькій ОДА відбувся круглий стіл на тему «Рейдерство на місцях: як захистити свій бізнес» за участі представників силових структур, влади, бізнесу, громдаських активістів та ЗМІ. Захід відбувся за ініціативи народного депутата України Сергія Лабазюка.

Сьогодні рейдерські захоплення в окремих регіонах країни набули загрозливих масштабів. Поодинокі випадки вже переросли в глобальне явище сучасної реальності держави.

2

За оцінками експертів, сьогодні в Україні діє до 50 професіональних рейдерських груп. Використовуючи цілий комплекс засобів — психологічний тиск, шантаж, підробку документів, підкуп силових структур, — вони створюють умови для рейдерських атак, захоплення і перерозподілу власності за рамками закону.

Злодії не гребують нічим – ні технікою, ні врожаями, ні землями. Інколи не зупиняються навіть перед вбивством законних власників господарств.

Віднедавна цим питанням на Всеукраїнському рівні почали займатися представники ГО «Бізнес-Варта», яку принагідно презентували учасникам круглого столу. Організація була створена з метою захисту бізнесу на території України від неправомірних посягань як приватних осіб, так і державних органів, протидії рейдерству, забезпечення належної реалізації інвестиційних проектів, попередження виникнення тиску на бізнес в подальшому.

3

На Хмельниччині, за словами активістів «Бізнес-Варти», ситуація поки спокійна порівняно з сусідніми регіонами. Щоб не допустити їх у майбутньому, активісти разом із представниками бізнесу, влади і силових структур взялися напрацьовувати план дій.

– На законодавчому рівні є велика кількість прогалин, які дають можливість працювати рейдерам. Ми спільно напрацьовуємо зміни в законодавстві і вже зареєстрували законопроект 8121. Але ми розуміємо, що він має пройти усі комісії й інші процедури і на це може піти до року. А ми рік часу сидіти і чекати не маємо права, – каже народний депутат України Сергій Лабазюк. – Громадська організація “Бізнес-Варта” має на меті співпрацювати з силовими структурами, з громадськими організаціями і привертати увагу до даної проблематики. Якщо ми усі разом створимо повноцінний робочий штаб в області і покажемо свої дії, просто ні один з рейдерів не буде до нас заходити.

Також нардеп і бізнес-омбудсмен ГО “Бізнес-Варта” наголосив, що рейдерство загрожує не лише агрофірмам, а й іншим. В тому числі і тим, куди свої кошти вкладають іноземці. На його думку, це загрожує тому, що в Україну може прийти менше інвестицій й активи, які уже є, почнуть просто виводити. Усе це може негативно відобразитися на економіці країни.

«Рейдерство сьогодні у розпалі. Як показує практика, це чітко продумана відшліфована схема бандитизму. Рейдери діють, зазвичай, злагоджено та чітко, схеми повторюються. В їхніх бандитських діях ми вже прослідковуємо одні й ті ж прізвища (хоча справи з різних областей).

Однак шанси рейдера на успішну атаку значно знижуються, якщо власник вчасно вибудує кілька ліній оборони, ретельно структурує систему власності, структуризує способи прийняття рішень», – зауважила голова ГО «Бізнес-Варта» Ольга Матвіїва.

Представників бізнесу закликали звертатися до ГО “Бізнес-Варта”, інформувати про рейдерство та подавати свої пропозиції щодо ініціювання змін в законодавстві.

«Із колегами нашої громадської організації, із представниками профільного комітету Верховної Ради будемо наполягати на ефективному розслідуванні випадків рейдерства та притягненні до відповідальності винних. Маємо всі разом об’єднатися для того, щоб знайти спільний шлях для вирішення вкрай небезпечної ситуації, яка склалась сьогодні з рейдерськими захопленнями українських підприємств. Сьогодні на заході ми вже почули ряд слушних пропозицій та проблемних моментів, які потрібно пропрацювати до наступної нашої робочої зустрічі. Маємо над чим працювати, тому ми відкриті до діалогу та співпраці», – підсумував народний депутат Сергій Лабазюк.

 

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Як захистити? Визвати селфі – поліцію яка буде споглядати що відбувається не втручаючись у подіїї, а потім селфіки визвуть швидку потерпілим і зроблять обшуки у потерпілих – ось і вся правда.

    • Сережи лучше вспомнить как, с кем, и каким способом он “приростал” землей)) !!! с кем ездил, каким способом уговаривал, и кого. Сдается мне что эта информация есть, надежно лежит в папоньке, и будет отдана таким же “бизнесменам”, только с большими финансовыми возможностями

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.