На Деражнянщині голова сільради заплатить 8 тис. грн і вибачиться в газеті за те, що назвав загиблого солдата сепаратистом

Голова Згароцької сільської ради заплатить 8333 грн моральної шкоди сім’ї загиблого учасника АТО, а також спростує на шпальтах газети «Вісник Деражнянщини» поширену інформацію, що назвав загиблого солдата сепаратистом.

За даними прес-служби Апеляційного суду Хмельницької області, позов сім’ї Гейсунів з грудня 2014 року розглядав Деражнянський районний суд. Вони стверджували, що ще у травні 2014 року втратили контакт із їхнім рідним, котрий був військовим за контрактом у складі внутрішніх військ МВС (командир взводу 1-го резервного батальйону Ігор Гейсун, який загинув у вересні 2014 року під Слов’янськом – НГП).

Після довгих пошуків лише у серпні вдалося встановити, що він загинув у Слов’янську  Донецької області. Та коли везли тіло загиблого до с. Новостріївка Деражнянського району, де мали поховати, родичі дізналися, що тамтешні жителі протестують, оскільки вважають, що він воював на боці сепаратистів проти українських військових сил АТО.

Як з’ясувалося, таку інформацію у поліції повідомив голова сільської ради, пояснивши, що дізнався її від іншого військовослужбовця за контрактом. Той запевнив: в кінці травня 2014 року під час нападу на колону сил АТО на Луганщині, неподалік від м. Красний Лиман, бачив, як на боці незаконних військових формувань у бою брав участь їхній земляк.

Позивачі стверджують, що такі висловлювання є неправдивими, а тому просять визнати їх такими, що принижують їхню честь, гідність та професійну репутацію і зобов’язати відповідачів спростувати поширені ними неправдиві відомості у газеті «Вісник Деражнянщини».

Як встановив суд, згідно з медичною довідкою від 12 травня 2014 року, військовослужбовець загинув від вогнепального поранення у Слов’янську. Феміда також не знайшла підтвердження, що обидва військових – відповідач і загиблий – були в зоні АТО одночасно. Відтак дійшла висновку, що поширена інформація про те, що військовослужбовець особисто бачив, як його земляк наприкінці травня 2014 р. воював на боці бойовиків – недостовірна, оскільки той загинув ще на початку травня.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.