На Хмельниччині судитимуть директора товариства за порушення законодавства про охорону праці

Старокостянтинівською місцевою прокуратурою затверджено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом вчинення злочину проти безпеки виробництва, повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Досудовим розслідуванням, проведеним за процесуального керівництва місцевої прокуратури слідчим відділенням Старокостянтинівського відділу поліції  Головного управління Національної поліції в області встановлено, що директор товариства, яке займалось виробництвом продуктів борошномельно-круп’яної промисловості, порушуючи діюче законодавство про охорону праці, не забезпечив проведення з працівниками інструктажів з питань охорони праці та протиправно допустив їх до виконання трудових обов’язків.

Окрім того, без дозволу відповідних державних органів, він запустив виробничі потужності та не повіривши при цьому технологічне обладнання, допустив експлуатацію технічно-несправного парового котла, в результаті чого у березні 2015 року в приміщенні котельні підприємства у      м. Старокостянтинів стався вибух. Внаслідок трагедії загинуло дві людини, які працювали на даному підприємстві.

Також, під час досудового розслідування встановлено, що керівник вказаного підприємства, в порушення вимог законодавства про працю, не маючи наміру сплачувати до місцевого бюджету податок з доходів фізичних осіб, упродовж 2011-2015 років без відповідного оформлення використовував найману працю понад десяти осіб, а також, маючи реальну можливість здійснювати виплату заробітної плати в повному обсязі та у встановлені строки без затримки, умисно та безпідставно не виплатив заробітну плату чотирнадцятьом працівникам на загальну суму понад 70 тисяч гривень.

Як повідомив керівник місцевої прокуратури Василь Сліпець, обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей), ч. 1 ст. 172 (грубе порушення законодавства про працю), ч. 1 ст. 175 (безпідставна невиплата заробітної плати) Кримінального кодексу України направлено для розгляду до Старокостянтинівського міськрайонного суду.

Довідково: найвища міра покарання за статтями обвинувачення передбачена ч. 2 ст. 272 Кримінального кодексу України – обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.