Голова Хмельницької ОДА посів дев’яте місце у рейтингу губернаторів-2017

У своєму дослідженні видання “Ділова столиця” підбило підсумки розвитку регіонів за 2017 рік. Журналісти порівняли показники 23 мирних регіонів за 20 суспільно значущими критеріями, використовуючи офіційні дані Держкомстату.

Відповідно їх дослідженням, голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук (12,5 бали) своїм дев’ятим місцем в рейтингу зобов’язаний перш за все аграріям області. Вони забезпечили найвищий по Україні зростання сільгоспвиробництва – на 9,7%. Продукція рослинництва збільшилася на 11,6%, тваринництва – на 4,3%. Найбільш помітно зросло виробництво соняшнику (на 25,4%), фабричного цукрового буряку (на 21,1%), овочів (на 18,1%), зернових і зернобобових (на 6,6%), картоплі (на 4,9 %), а також яєць (на 26,5%).

Також область стала лідером за динамікою експорту товарів і послуг, домігшись зростання на 46,2%. При цьому поставки товарів до країн ЄС збільшилися на 44,8%. Помітне збільшення до загальних обсягів дало нарощування експорту товарів до Туреччини, Молдови, Білорусі, Індонезію, Грузію, США та ряд інших країн. Втім, незважаючи на цей успіх, область поки що в четвірці аутсайдерів за обсягами експорту товарів і послуг на душу населення.

На ринку праці Хмельницька область увійшла до четвірки регіонів з найнижчим рівнем зарплатних боргів на одного працівника і найменшою часткою працівників, які отримують зарплату не вище мінімальної, до п’ятірки лідерів – за темпами зростання реальних зарплат. Але в той же час область допустила в 2017 р найбільше скорочення чисельності штатних працівників – на 4,8% в порівнянні з 2016 р Це вдвічі більше, ніж в середньому по Україні.

Однак, Хмельниччина зайняла останнє місце за залученням прямих іноземних інвестицій: всього лише $ 622 тис. на всю область, або $ 0,49 на одного жителя. Це в 90 разів менше середньоукраїнського показника, який перевищив $ 44 на душу населення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 13

 1. Перша десятка у рейтингу! Такого з областю вже давненько не було.

  • З якої планети ви всі попадали?
   Вже 100 разів писали рейтинга за попередні роки.
   Ядуха – 10 місце, Прус – 14 місце, Симчишин – 6 місце, Загородний – 8 місце, Процюк – 16 місце.

   • Да, Симчишин 6, Загородній 8, а Корнійчук за останні 2 місяці був і 23 і 12, і 9. Доцільність та правдивість цих рейтингів викликає сумніви. На чому будувалась критика того комітету виборців взагалі не зррзуміло.

   • А при чому тут взагалі Симчишин і Процюк? Які з них губернатори? Відсиджувались на теплому місці. Не більше, не менше

 2. Ну аграрій за кермом аграрної області це однозначно позитив!

 3. А я казав, що корнєй зробить область успішною. Чувак толковий! Свиней своїх виростив, і область буде у нього норм розвиватись. У нього є стратегічне бачення і бізнесова жилка

 4. Це йому з погодою пощастило!

 5. Ага кожен рік нашим аграріям з погодою щастить! Не меліть дурниць! Агробізнес такий самий бізнес, як і будь-який інший! Без стратегічного планування, розрахунків, фіг шо заробиш! Це не городик на присадибній ділянці!так шо не плутайте грішне з праведним

 6. Вот вона різниця між популістами сволотівцями і людиною, яка вміє створювати …

 7. Заслужив похвалу. Сам аграрій. Корнєй молодець. Гарна новина.

 8. Невірні висновки щодо прямих іноземних інвестицій. За даними Міністерства економічного розвитку за 2017 рік Хмельницька область + 10,4 відсотків (а не мінус) та 7 місце в Україні (2016 – 12 місце та + 1,0 відс.)

 9. Позитивненько. Молодец.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.