У своєму дослідженні видання “Ділова столиця” підбило підсумки розвитку регіонів за 2017 рік. Журналісти порівняли показники 23 мирних регіонів за 20 суспільно значущими критеріями, використовуючи офіційні дані Держкомстату.
Відповідно їх дослідженням, голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук (12,5 бали) своїм дев’ятим місцем в рейтингу зобов’язаний перш за все аграріям області. Вони забезпечили найвищий по Україні зростання сільгоспвиробництва – на 9,7%. Продукція рослинництва збільшилася на 11,6%, тваринництва – на 4,3%. Найбільш помітно зросло виробництво соняшнику (на 25,4%), фабричного цукрового буряку (на 21,1%), овочів (на 18,1%), зернових і зернобобових (на 6,6%), картоплі (на 4,9 %), а також яєць (на 26,5%).
Також область стала лідером за динамікою експорту товарів і послуг, домігшись зростання на 46,2%. При цьому поставки товарів до країн ЄС збільшилися на 44,8%. Помітне збільшення до загальних обсягів дало нарощування експорту товарів до Туреччини, Молдови, Білорусі, Індонезію, Грузію, США та ряд інших країн. Втім, незважаючи на цей успіх, область поки що в четвірці аутсайдерів за обсягами експорту товарів і послуг на душу населення.
На ринку праці Хмельницька область увійшла до четвірки регіонів з найнижчим рівнем зарплатних боргів на одного працівника і найменшою часткою працівників, які отримують зарплату не вище мінімальної, до п’ятірки лідерів – за темпами зростання реальних зарплат. Але в той же час область допустила в 2017 р найбільше скорочення чисельності штатних працівників – на 4,8% в порівнянні з 2016 р Це вдвічі більше, ніж в середньому по Україні.
Однак, Хмельниччина зайняла останнє місце за залученням прямих іноземних інвестицій: всього лише $ 622 тис. на всю область, або $ 0,49 на одного жителя. Це в 90 разів менше середньоукраїнського показника, який перевищив $ 44 на душу населення.