“Доктор Пі” програв суд лікарю з Хмельниччини, який назвав його вбивцею

Апеляційний суд Хмельницької області своєю постановою відхилив скаргу медика-науковця зі Львівщини Андрія Слюсарчука, більш відомого як “Доктор Пі”, який позивався до лікаря-анестезіолога Славутської центральної районної лікарні Олександра Хавкуна.

Андрій Слюсарчук. Фото comments.ua

Андрій Слюсарчук. Фото comments.ua

Як повідомляє прес-служба суду, рішенням, яке ухвалено 12 березня, залишено без змін вердикт суду першої інстанції.

“Незалежний громадський портал” з’ясував, що 8 грудня 2017 року Славутський міськрайонний суд відмовив Слючарчуку у задоволенні позову до лікаря Хавкуна. Суть спору полягала у тому, що медик зі Славути в телепроекті “Лікарські таємниці” назвав Слюскарчука вбивцею, а потім натякнув на його кваліфікаційний рівень: “Якби я взявся зараз будувати мости, як я не розбираюсь в будівництві, то що б я побудував би? Або б Ви взялися лікувати когось, то що б Ви налікували?”

див. відео з 18 хвилини

Крім цього, “доктор Пі” вимагав стягнути із лікаря-анестезіолога 100 тис. грн моральної шкоди і заборонити Хавкуну надавати недостовірні відомості, які порочать гідність, честь та ділову репутацію Слюсарчука в газетах, книгах, кінофільмах, теле-, радіопередачах тощо, які готуються до випуску у світ.

Місцевий суд дійшов висновків, що славутський лікар суд висловив свої оціночні судження, тобто висловлювання, які не містять фактичних даних, зокрема оцінку дій Слюсарчука.

Більше того оціночні судження відповідача є “результатом психічної діяльності і виражають ставлення особистого до певної події, зроблені на підставі фактичних обставин: смерті пацієнта, якого було прооперованого 8 серпня 2008 р Андрієм Слюсарчуком за присутності Олександра Хавкуна; застосування методів лікування, які не вивчались і невідомі відповідачу як лікарю першої категорії. Особи, які є споживачем інформації, висловленої Хавкуном у досліджуваному інтерв’ю, можуть вирізнити, що висловлене є саме оціночним судженням, а не подією, фактом, що мали місце, і зробити правильний та адекватний висновок”, – йдеться у рішенні суду першої інстанції.

Нагадаємо, що 14 лютого 2014 року Сихівський районний суд Львова засудив Андрія Слюсарчукадо 8 років позбавлення волі за шахрайство. Зокрема, суд визнав підсудного винним за ч. 1 ст. 119 (вбивство з необережності), за ст. 138 (незаконна лікарська діяльність), за ст. ст. 358 (підробка документів, печаток і штампів) і за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу.

У червні 2016 року суд відпустив з-під варти “доктора Пі”, змінивши запобіжний захід на особисте зобов’язання.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Шарлатан та й годі, накупляв і нарішав дипломів, і почав чудо методами лікувати. Ще не вистачало банки заряжати перед телевізором. Шкода, що скільки людей тільки в могилу загнало…

  • на жаль лікарів з некупленими дипломами також нормальних мало…вони зараз більше цікавляться відкатами з аптек ніж лікуванням хворих…а про чиновників медичної сфери годі говорити… до прикладу крупа… цуглевич… флаксенберг… онишко..всі давно вже стали мільйонерами …

 2. На Слюсарчуку висить купа трупів!

  Ще три нові жертви псевдолікаря (відео)

  Усi вони померли через кiлька годин пiсля того, як Слюсарчук зробив їм “нейрохiрургiчну операцiю”.

  http://www.expres.ua/main/2012/01/10/57792-try-novi-zhertvy-psevdolikarya-video

  А ще треба Табачника б в одну камеру зі Слюсарчуком закрити.

  http://society.lb.ua/health/2011/11/24/133363_taiemni_pokroviteli_doktora_pi.html
  Таємнi покровителi “Доктора Пі” (розслідування газети “Експрес”)

  http://expres.ua/main/2013/10/07/94897-ministr-tabachnyk-probuye-vryatuvaty-doktora-pi
  Міністр Табачник пробує врятувати Доктора Пі

 3. На Слюсарчуку висить купа трупів! До його злочинів причетні і хмельницькі лікарі

  В гуглі можна знайти матеріали “Експресу”:

  Ще три нові жертви псевдолікаря (відео)

  Усi вони померли через кiлька годин пiсля того, як Слюсарчук зробив їм “нейрохiрургiчну операцiю”.

  Мiсто Хмельницький, мiська лiкарня. Багатоповерхiвка з трубою. Якщо розвернутись обличчям вiд труби – вiкна реанiмацiйної. “Це ж я! А це – наш хiрург Дмитро Кузьмак, – показує на людей у бiлих масках в операцiйнiй Михайло Соболь, заступник головного лiкаря мiської Хмельницької лiкарнi. – Я добре пам’ятаю ту операцiю. То був молодий чоловiк, дуже молодий, але у нього була не пухлина головного мозку, а гематома. Слюсарчука привела на операцiю Лариса Притуляк, наш обласний гiнеколог. Вона i знiмала все те на вiдео, й фотографувала в операцiйнiй. Що робила Притуляк удруге в операцiйнiй? Каже: цiкаво було. “Пiд час операцiй заборонено зйомки, бо ж камера не є стерильною. Тодi я й спитав Слюсарчука: навiщо знiмаєте? А вiн: “Буду показувати свою роботу нейрохiругам у Нацiональнiй медичнiй академiї пiслядипломної освiти iменi Шупика”. Що я мав казати, як заборонити операцiю? Ми знали, що вiн там i справдi працює. I прийшов оперувати до лiкарнi з Ларисою Притуляк, котру ми добре всi знали як головного спецiалiста з облуправлiння охорони здоров’я та головного гiнеколога-акушера Хмельницької областi”.

  Хiрург Соболь тодi не знав, як його, сивого вже чоловiка, використають шахраї задля своєї реклами. I що згодом Слюсарчук, показуючи фото, похвалятиметься, як старi й досвiдченi хiрурги в нього “в асистентах ходять” та йому, “генiальному професору”, вклоняються. Не знав старий лiкар й того, що хiрургiчний скальпель бере в руки не “професор нейрохiрургiї”, а бездипломний вихованець iнтернату, людина з манiакальними вiдхиленнями, що бавилася в лiкаря, ставлячи смертельнi дослiди на важкохворих, безтямних, тих, хто не мiг себе захистити. “Коли б знаття: ми тiлом своїм дверi до операцiйної закрили б, – сумно каже хiрург Соболь. – А тодi я сам дав йому в асистенти Дмитра, нашого найкращого хiрурга, бо ж думав, що то — професор, свiтило нейрохiрургiї, його ж рекламували тодi на кожному кроцi”. Каже, що то була перша й остання операцiя Слюсарчука в їхнiй лiкарнi. На вiдео чiтко видно, як Михайло Соболь, спостерiгаючи за дiями Слюсарчука в операцiйнiй, тримається рукою за горло. Так, наче боїться закричати. Питаю його, що означає цей жест? “Хiба не бачите? Розпач, – знову смутнiє. – Тодi, пiд час операцiї, я побачив: то не хiрург, а рiзник. Я вийшов з операцiйної в ординаторську i сказав вiдразу, що це не нейрохiрург. В операцiйнiй бачив, як вiн тримає пiнцет i скальпель, й одразу все зрозумiв. Тому й наказав бiльше його не впускати й на порiг”.
  Ще на початку розслiдування ми зробили запити до всiх начальникiв управлiнь охорони здоров’я кожної областi. I, як пам’ятаємо, усi вони надали вiдповiдь редакцiї про те, що нейрохiрург Андрiй Слюсарчук не проводив операцiй на територiї їхнiх областей. Начальники управлiнь казали неправду. Точнiше – брехали. Говорив неправду i начальник Хмельницького управлiння охорони здоров’я. На сьогоднi в цiй областi чiтко встановлено двох людей, якi померли внаслiдок “операцiй” псевдолiкаря Слюсарчука. Це – 51-рiчний Олександр Лозовий (районна лiкарня мiста Славути) та 33-рiчний Сергiй Шаварський (мiська лiкарня Хмельницького). У Хмельницькiй областi, на жаль, ще є померлi вiд скальпеля манiяка, котрий бавився у лiкаря.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.