На Хмельниччині із 150 господарств лише 81 або (54%) виконують вимоги біологічної безпеки задля протидії можливим спалахам Африканської чуми свиней.
Про це заявив перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександр Садов’юк.
За його даними, повну огорожу мають 83% свиногосподарств, санпропускники обладнано лише в 56%, дезбар’єр функціонує в 78%, спецодягом забезпечено 82%, його централізоване прання налагоджено у 63%. Працівники 27% свиногосподарств утримують свиней у власних домогосподарствах.
Причиною такого стану є ігнорування суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з утриманням свиней, заходів біологічної безпеки. Випадки захворювання в нашій області підтверджують це.
Спеціаліст нагадав, що важливим засобом протидії АЧС є контроль за переміщенням тварин і продукції тваринного походження. З цією метою в області створено спільні поліцейсько-ветеринарні мобільні групи.
Крім цього, має комплексно проводитись боротьба з несанкціонованою торгівлею й робота по облаштуванню торгівлі у відповідності до вимог.
Як відомо, у середині лютого в особистому підсобному господарстві (с. Почапинці, Чемеровецький район) було зареєстровано захворювання та загибель свиней.
Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання свійських і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.