На Хмельниччині влада визнала, що ризики спалаху Африканської чуми, залишаються

На Хмельниччині із 150 господарств лише 81 або (54%) виконують вимоги біологічної безпеки задля протидії можливим спалахам Африканської чуми свиней.

Про це заявив перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександр Садов’юк.

За його даними, повну огорожу мають 83% свиногосподарств, санпропускники обладнано лише в 56%, дезбар’єр функціонує в 78%, спецодягом забезпечено 82%, його централізоване прання налагоджено у 63%. Працівники 27% свиногосподарств утримують свиней у власних домогосподарствах.

Причиною такого стану є ігнорування суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з утриманням свиней, заходів біологічної безпеки. Випадки захворювання в нашій області підтверджують це.

Спеціаліст нагадав, що важливим засобом протидії АЧС є контроль за переміщенням тварин і продукції тваринного походження. З цією метою  в області створено спільні поліцейсько-ветеринарні мобільні групи.

Крім цього, має комплексно проводитись боротьба з несанкціонованою торгівлею й робота по облаштуванню торгівлі у відповідності до вимог.

Як відомо, у середині лютого в особистому підсобному господарстві (с. Почапинці, Чемеровецький район) було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання свійських і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.