На Хмельниччині влада на вимогу селян перейменувала декомунізовані вулиці на честь Лесі України і Кармелюка

Голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук вдруге “декомунізував” окремі назви вулиць у селі Нова Синявка Старосинявського району.

Відповідні зміни 22 лютого високопосадовець відобразив у підписаному розпорядженні.

Змін зазнала вулиця на честь поетеси Лесі Українки, яку перейменовано на Центральну. Також вулиця Кармелюка стала Барвінковою.

У розпорядженні голови ОДА вказано, що про такі зміни топоніміки клопотали Старосинявська селищна рада і мешканці Нової Синявки.

Як писав НГП, на початку жовтня 2016 року голова Хмельницької ОДА підписав ряд розпоряджень про перейменування об’єктів топоніміки у 11 районах області, відповідно до закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки.

Тоді ж змінилися назви вулиць і в селі Нова Синявка, зокрема, вулицю Леніна перейменували на Лесю Українки, а вулицю Чапаєва – на Кармелюка.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 22

 1. Я вже писав раніше, але через те, що знову “” випучили це питання, повторюсь ще раз:
  Раніше я на відміну від переважної більшості наших “націоналсвідомих” “ахтивістів” “скакунів” не смітив, не бив і нічого не ломав та не сцяв на вулицях міста, а тепер я буду на перейменованих вулицях просто “плювати” (інше, звичайно, робити не буду, бо я ж на відміну від попередньо мною вказаних є “інтелегентною” людиною).
  Цікаво: Раніше була вулиця ім. Примакова (один із тих, хто створив “червоне” козацтво), який був розстріляний своїми ж (червоними), а зараз появилася вулиця ім. Болбочана (один із тих, хто створив “синє-жупанне” козацтво), який був розстріляний своїми ж (петлюрівцями).

  • P.S.
   Т.я. наведене вище я написав, прочитавши тільки заголовок, то пояснюю:
   Лесю Українку я, звичайно, поважав, поважаю і буду поважати не зважаючи на “прив’язування” її ім’я вказаними мною вище особами до “політики”, а от Кармелюка вважаю просто бандитом.

   • Ага, і дурний український народ склав про бандита Кармелюка багато пісень і легенд , де він показаний чомусь винятково з позитивної сторони. Як, до речі, і про бандитів Робіна Гуда, Вільгельма Телля, Яношика чи Довбуша)))))

    • То ті народи з часом порозумнішали, а “українці”, що особливо по вас помітно, ні…

     • Докладно пояснюю «Хмельничанину (адже він зазомбований невіглас і бовдур):
      Щодо «бандитів»:
      Бандитами я вважаю усіх, хто у складі організованих озброєних груп (тим більше, організуючи та керуючи ними) порушує чинне законодавство – скоює кримінальні, зокрема, військові злочини та / або злочини проти людства та тому подібне. У цьому законодавство більшості країн світу майже подібне (наприклад, стаття 260 та деякі інші статті Кримінального кодексу України). Це ж визначає і міжнародне законодавство (міжнародні угоди та т.п.). Тобто бандитами є, як керівники (командири) та члени «наших» «добробатів», що у їх складі (чи вже поза складом) скоїли кримінальні злочини (а якщо вони ще когось і вбили…), так і керівники (командири) та члени усіх збройних формуваннь т.з. «невизнаних республік» сходу та і не тільки сходу (згадайте події майже 3-річної давності в Закарпатті) України. Саме тому Кармелюк та інші згадані і згідно з тоді діючими законами, і у відповідності до чинного на даний час законодавства, тако ж є бандитами / злочинцями.
      Щодо «методичок», якими я нібито користуюсь:
      Невже з моїх коментарів не видно, що «методички» я сам здатний писати (що я і робив протягом кількох десятиріччь, правда відносилися вони не до «політичних» аспектів; мені приходилося навіть постанови та розпорядження українського уряду підготовлювати)? Інколи я пишу, так би мовити, напряму, і тоді, поспішаючи та хвилюючись, інколи роблю помилки.
      Щодо «ляканнь» мене СБУ:
      Я чинне законодавство України не порушую (наведи, хоча б одну статтю, за якою мене можна залучити) і тому не боюсь СБУ.

  • Путана, ти ще не доглупав? Тому, що Болбочан створив, точніше, відновив УКРАЇНСЬКЕ козацтво (жовто-блакитне), а таварісч прімаков створив, за вказівкою большєвістскава фюрера, терориста і сіфілітіка лєніна, красноє казачество, яке воювало проти України та українців. Так, Болбочан постраждав помилково, це сьогодні вже відомо, тоді, в роки, коли москвинські головорізи наступали зі сходу, допущено помилку. Жаль, але ми, українці, самі розберемося зі своїми героями та антигероями, а вас, місцевим сєпарам, сюди зась. Сєпари чекають візиту працівників СБУ…

   • Бачу в дурдом інет провели))) йди до школи синку і не ходи у секту “свобода” там розумного ще нікого не навчили – тільки ненависті . Живи не перевернутою історією, а сучасними реаліями.

   • А прадід фюрера Леніна то зі Старокостянтинова…
    А мати Івана Грозного, першого царя Московії та усієї Русі з під Кам’янця-Подільського…?
    Певно щось в цьому є…?

    • Як казала одна моя знайома, єврейка за національністю, про таких козаків: “Козаки обрізані”.
     А я по одній із ліній є натуральним козаком (є документи про предків).

 2. Ідіоти)))))

  • А часом у 2014 році не бандерівці валили масово пам’ятники леніну та решті комуністичних діячів, волаючи про примусову декомунізацію?

 3. Хряк на день народження Великої Лесі зробив хороший подарунок. Ліквідував її вулицю

 4. Даже фюрер, во время оккупации, не переименовывал улицы ни на Украине ни в Белоруссии и тд. и все говорили на том языке, которым считали нужным. Вопрос — при ком мы живем?

  • Дурачок, не мели дурниць, поцікався історією, зокрема, де в Проскурові була Гітлерштрасе. Якби Німеччина загарбала Україну, то ти сьогодні вже би майстерно шпрехав, але сталося так, що Україну загарбала московія (раша) і тому ти сьогодні штокаєш і какаєш, але вже це не надовго. Вчи державну мову.

   • І деж у Проскурові була гітлерштрасе???? Телепню – доки ще є живі люди хто пережив війну запитай у них, а не читай переписану то комуняками, то свободівцями історію. А вообще то какая разница на каком языке тебе дадут понять, что ты тупорылый и обозленный на свою безпорадність “свободовец”.

 5. Сволотівці нєрвнічают, бо не Бандери і не Коновальця

 6. Наш губернатор щось загрався. Навіщо такі зміни не зрозуміло.

  • А комусь на думку спало, що зміна назв вулиць ініційована саме жителями села? Тобто якби він не підписав розпорядження, ми б зараз насолоджувались матеріалом на тему : на Хмельниччині начхали на конституційні права жителів села Нова Синявка? Абсурд просто. Це рішення громади села. Якби воно було незаконне чи аморальне, тоді так.

 7. Шановний пане Корнійчук.
  Жителі нашої області з глибокою вдячністю сприймають усі Ваші блискавичні реагування на звернення подолян, зокрема на прохання селян щодо що негайного позбавлення вулиці прокомуняцької поетеси. Дуже хотілося б знати як зреагували б на прохання селян області з нагоди надання їй імені вожака запоріжських вояків, автора листа московському царю, 370-річчя відправлення якого можна урочисто відзначати 8 червня цього року.
  Для орієнтування у прийнятті рішення пересилаю його копію:

  Лист Гетьмана Богдана Хмельницького, надісланий з Черкас до царя Алєксєя Міхайловіча,
  із повідомленням про перемоги над польським військом
  (8 червня 1648 р.)
  Наяснийший, велможний и преславний цару московский, а нам велце милостивий пане и добродию. Подобно с презреня божого тое ся стало, чого ми сами соби зичили и старалися о тое, абихмо часу теперишного могли чрез посланцов своих доброго здоровья вашей царской велможности навидити и найнижший поклун свой отдати. Ажно Бог всемогущий здарив нам от твоего царского величества посланцув, хоч не до нас, до пана Киселя посланих в потребах его, которих товариши наши козаки в дорози натрафивши, до нас, до войска завернули. Чрез которих радостно пришло нам твою царскую велможност видомим учинити оповоженю вири нашое старожитной греческой, за которую з давних часов и за волности свои криваве заслужоние, от королей давних надание помир(ем) и до тих час от безбожних ариян покою не маем.
  (Тв)орець избавитель наш Исус Христос, ужаловавшис кривд убогих людей и кривавих слез сирот бидних, ласкою и милосердем своим святим оглянувшися на нас, подобно, пославши слово свое святое, ратовати нас рачил. Которую яму под нами били викопали, сами в ню ся обвалили, же дви войска з великими таборами их помог нам Господь Бог опановати и трох гетманов живцем взяти з иншими их санаторами: перший на Жолтой Води, в полю посеред дороги запорозкои, комисар Шемберк и син пана краковского ни з одною душею не втекли. Потом сам гетман великий пан краковский из невинним добрим чоловиком паном Мартином Калиновским, гетманом полним коронним, под Корсуном городом попали обадва в неволю, и войско все их квартянное до щадку ест розбито; ми их не брали, але тие люди брали их, которие нам служили (в той м)ире от царя кримского. Здалося тем нам и о том вашому (царскому) величеству ознаймити, же певная нас видомост зайш(ла от) князя Доминика Заславского, которий до нас присилал о мир просячи, и от пана Киселя, воеводи браславского, же певне короля, пана нашего, смерть взяла, так розумием, же с причини тих же незбожних неприятелей это и наших, которих ест много королями в земли нашой, за чим земля тепер власне пуста. Зичили бихмо соби самодержца господаря такого в своей земли, яко ваша царская велможност православний хрестиянский цар, азали би предвичное пророчество от Христа Бога нашего исполнилося, што все в руках его святое милости. В чом упевняем ваше царское величество, если би била на то воля Божая, а поспех твуй царский зараз, не бавячися, на панство тое наступати, а ми зо всим Войском Запорозким услужить вашой царской велможности готовисмо, до которогосмо з найнижшими услугами своими яко найпилне ся отдаемо. А меновите будет то вашому царскому величеству слишно, если ляхи знову на нас схотят наступати, в тот же час чим боржей поспешайся и з своей сторони на их наступати, а ми их за Божею помощу отсул возмем. И да исправит Бог з давних виков ознаймленное пророчество, которому ми сами себе полецевши, до милостивих нуг вашему царскому величеству, яко найуниженей, покорне отдаемо.
  Дата с Черкас, июня 8, 1648.
  Вашему царскому величеству найнизши слуги. Богдан Хмельницкий, гетман з Войском его королевской милости Запорозким.

  • І що? А не хочеш навести тексти листів Хмельницького до польського короля, турецького султана чи молдовського господаря? Богдан писав всім цим людям одне, а робив те, що йому було вигідно, жаль лише, що помер передчасно. І саме цим він відрізняється від сьогоднішніх дебілів, які вірять у силу міжнародних угод з ворогами. Типу, Будапештського меморандуму чи Великого договору про дружбу з кацапстаном)))))

   • Писать то писал, но под московию конкретно положил часть Украины. Знаеш почему? Одной из основных причин это то, что там где стал масквацкий патронат, там какой нибудь полковник козацкого войска имел волость с хутарами и простыми хлопами, которые ему отрабатывали и себе имели. А там где Запад(Поляки и т.д) там земля была шляхты, там конкретно кнутиком, за косточку и все. Сейчас кстати примерно такая же ситуация

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.