Допитливі судді не почули конкретики, чому люди обдаровували землею доньку екс-губернатора Ядухи

Трійка Хмельницького міськрайонного суду продовжує заслуховувати свідків сторони державного обвинувачення у так званій земельній справі колишнього голови ОДА Василя Ядухи, фігурантами якої проходять начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Данилюк, мешканець села Лісові Гринівці Дмитро Коваль і Анжела Козак.

26 лютого суд допитав колишнього працівника Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який на себе оформив земельну ділянку, а потім подарував її доньці екс-губернатора Світлані Реп’ях. Практично на усі запитання прокурора свідок відповідав “не пам’ятаю”, “не знаю”. Він жодного разу не назвав прізвища обвинуваченого Данилюка.

Після млявого діалогу прокурора і свідка до допиту підключилися судді. Так, учасник колегії Валерій Слободян спробував розговорити дарувальника. Наводимо пряму мову.

– Ви дійсно мали намір займатися особистим селянським господарством, під яке взяли земельну ділянку?

– Ні.

– Для чого тоді брали?

– Щоб передати землю іншій особі.

– Тобто Ви повідомили уповноваженим органам завідомо неправдиву інформацію про те, що бажаєте одержати землю… 

– На момент одержання землі я не знав, що потім її передаватиму.

До допиту долучився головуючий Олександр Піндрак.

– Я правильно зрозумів, що Ви отримали земельну ділянку на прохання Данилюка?

– Так.

– У чому полягало його прохання?

– Я не пам’ятаю, це було давно.

– Отримав землю і, Слава Богу, користуєшся. Для чого її потім безплатно віддвати невідомій особі. Виглядає дивним: людина бере землю невідомо для чого, а потім невідомо кому безоплатно віддає. Ще зрозумів би, якби подарували б землю куму, свату чи брату, чи просто гарній дівчині, – не витримав суддя Слободян.

– Чия була ідея подарувати землю (Світлані Реп’ях – НГП)? – перепитав суддя Слободян.

– Я не пам’ятаю, хто сказав, – відповів свідок.

У підсумку служителі Феміди так і не зуміли розпитати свідка, хто його звів з пані Реп’ях у нотаріуса, хто оплачував послуги з оформлення документації і чи отримував винагороду дарувальник.

Крім цього, адвокати сторони обвинувачення черговий раз зробили зауваження прокурору, який заявив клопотання про допит близько 70 свідків, але на засідання прибуває одна-дві людини.

Нагадаємо, що окремі свідки також заявляли, що дарували землю донці колишнього високопосадовця.

Як відомо, за даними слідства, Данилюк і Коваль є фігурантами земельної афери, в якій замішані десятки осіб, частина з них колишні студенти. Географія їхньої “діяльності” охоплює Михайлюцьку сільську раду Шепетівського району, Стуфчинецьку, Грузевицьку, Ружичанську та Шаровечківську сільські ради Хмельницького району. Через підставних осіб вдалося “назбирати” 53,2 га загальною вартістю 20 млн. 726 тис. грн. У більшості випадках кінцевим бенефіціаром земельних ділянок ставала Наталія Ядуха, дружина тодішнього голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

 1. Цей “допит” свідка свідчить, що він є членом угруповання і повинен сісти на лаву підсудних разом з підозрюваними. От коли так сталось би, тоді б цей “свідок” не розігрував комедію.

  • ЦЯ СХЕМА ДІЄ ВЖЕ БАГАТО РОКІВ ТА ПРИ РІЗНИХ ВЛАДАХ.. ПРИХВАТИЗАЦІЯ ЗЕМЛІ НА ПІДСТАВНИХ ОСІБ (яким платять символічних пару сотень грн) …. ДІЛЯНКИ ВІД 4 СОТОК В ПАРКОВІЙ ЗОНІ (до прикладу “ПРОСТОКВАШИНО” біля парку Чекмана) до декількох гектарів для доньки екс-губернатора.. ТАК МОЖЕ ВАРТО ГНАТИ ТАКИХ ЧИНОВНИКІВ ТА ПОКАРАТИ ТАКИХ ПРИХВАТИЗАТОРІВ ЗАБРАВШИ НАЗАД ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ. ТА ВІДДАВШИ ЇХ НАПРИКЛАД УЧАСНИКАМ АТО ..

 2. А чому б не допитати безпосередньо дочку і дружину Ядухи, пояснили б суду, яким же чином і за які заслуги, вони отримали від сторонніх людей такі щедрі земельні ділянки???

 3. Кожен повнолітній гр.України має право одержати до 2га землі для ведення ОСГ, яким чином вонт получили цю землю хіба не всерівно-головне що по закону.ну а яке діло кому вони віддали чи подарували чи продали. хто більше заплатив на того і оформили. Ще десяток років тому коли земля постувала і заростала бурянами, то вона не була потрібна тому щовважали навіщо вона потрібна і що я маю на ній робити. А зараз коли викупляють грубо говорячи або віддаютьв оренду-чомусь стала потрібна всім даже тим людям які проживають в місті і не знають якою стороною держати лопату і землі стало нехватати. людям які брали участь АТО стали давати городи сільських людей, які користуються цими землями з дідів прадідів. Люди добрі невже ви будете так працбвати на землі як ви добиваєтесь її чи тільки в цілях тієї самої наживи? не обдуюйте себе і не давайте роботу судям вони і без вас багато роботи мають.

 4. А те що в тій схемі не одного студента ХУУПу обдурили, скориставшись адмін впливом і використавши їхнє право на отримання земельних ділянок – мовчать.
  Більшість з них навіть не знала, що вони є власниками земельних ділянок.
  Просто поверніть земельні ділянки у державну власність і поверніть “обкраденим” людям їхнє право на отримання земельних ділянок. А потім вже бавтися з тими Ядухами.

 5. Студенти цене дурні люди все вони добре знали тоді не за просто так і зараз випала нагода щось получити. А заберуть в Ядухи і віддадуть такому самому або ще покруче і то за умови скасування попереднього рішеня

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.