Музейники викинуть 143 тисячі на розбирання завалів стіни Старої фортеці

Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник за 143,5 тис. грн замовив розбирання аварійного вивалу північно-західної ділянки мурів Старого замку.

Переможцем було обрано МПП “Гермес С” (Дунаєвецький район), повідомляється у системі “Прозорро”.

Усі ремонтні роботи підрядник має завершити до кінця лютого.

fortress

Підприємство “Гермес С” раніше вигравало низку тендерів, пов’язаних з реконструкцією історичних пам’яток Кам’янця-Подільського. Зокрема, влаштування даху пам’ятки архітектури 1583 р. Гончарська башта (вартість тендера 1,16 млн. грн), ліквідація аварійного стану пам’ятки архітектури національного значення Замкового мосту 12-17 ст. (1,11 млн. грн), ліквідація аварійного стану південно-західного крила будівлі «Казарми фортеці» (11,7 млн. грн).

Як писав НГП, 14 лютого у Кам’янці-Подільському стався частковий обвал муру Старої фортеці. У 2006-2011 роках там проводились археологічні дослідження та реставрація. Частину цієї латки реставратори переклали.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. “Музейники викинуть…” – уверены? Вы бы конешно на их месте бы ого-го. Я бы на их месте – обиделся бы…

  2. Я вважаю цю інформацію теж тільки “відпискою”, бо на задані мною у попередніх публікаціях в НГП щодо цього аварійного випадку питання конкретних і зрозумілих відповідей таки не має.
    Відповідей на таке: Хто і коли проводив роботи по цій фахтверковій стіні, що частково зруйнувалася? Що за “труба”, яку видно на деяких фото під/біля цієї стіни / башти і хто та коли її поставив?
    Як видно з цієї інформації, там “крутяться” млн. грн. бюджетних коштів. Багато грошей було витрачено і в попередні роки. А от впевненності у тому, що ці кошти витрачалися/витрачаються/будуть витрачатися “правильно”, особливо після цієї та попередніх аварій та “туману” попередніх публікацій, зовсім не має. Зате дуже добре видно, що виконання реставраційно-відновлювальних робіт здійснюється там, м’яко кажучи, непрофесійно.
    А споруди дійсно унікальньні, культурно-історично цінні та туристично привабливі. Та і в створенні (ремонтах/добудовах/реконструкціях… ) їх, як я вже писав, протягом сторічь суттєву участь брали мої предки по одній із ліній (Вітте). Згубити їх було б дуже не цивілізовано.
    Доречі, будівля, в якій зараз знаходиться Хмельницька мерія, трошки більше, ніж 100 років назад, теж була збудована за організації та сприяння 2-ох досить відомих та спроможних в ті часи осіб із роду Вітте.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.