У Кам’янці-Подільському обвалилась частина муру Старої фортеці

У середу, 14 лютого, у Кам’янці-Подільському стався частковий обвал муру Старої фортеці.

Про це в коментарі Vdalo.info повідомив директор Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника Олександр Заремба.

За його словами, близько двох тижнів тому через перепади температур, вологість та інші фактори було виявлено вірогідність пошкодження муру на північно-західному боці Північного бастіону фортеці.

«Ми звернулися за рекомендацією до профільних фахівців для обстеження аварійної ділянки. Їхній приїзд очікувався у Кам’янець-Подільський орієнтовно на 15-16 лютого.  Наразі руху транспорту поблизу місця обвалу перекритий, адже ймовірність подальшого руйнування не виключається», – заявив Заремба.

За його словами, після приїзду профільних фахівців можна буде говорити про масштаби завданої шкоди та терміни реконструкції.

Міський голова Михайло Сімашевич також підтвердив факт обвалу. «На жаль, маємо прикру новину – сьогодні обвалилася лицьова кладка стіни північного бастіону Старої фортеці. Причина – в замоканні стіни та її замерзанні-розмерзанні впродовж тривалого часу. Працівники музею вже провели первинне обстеження об’єкту, чекатимемо на експертне. Обов’язковий крок після цього – протиаварійні, ремонтно-реставраційні роботи», – заявив мер Кам’янця.

fortress

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

 1. Краще б на збереження і відновлення справжніх історико-культурних пам’яток України витрачали кошти, ніж на перейменування вулиць та “вшановлення” досить сумнівних “хероїв України”.

 2. Ну, ти як завжди… відробляєш свої рублі!!! Дибіл…

  • Перефразуючи фразу (це ж і назва картини) всесвітньовідомого художника Франциска Гойї (рос.): «Сон разума порождает чудовища» стосовно «Євробляхера» можна сказати наступне (знову рос.): «Отсутствие разума порождает ничтожество». Прийшлося цитувати (фразувати) російською, бо на пісенній щось не знайшов таких відповідних / дошкульних слів-синонімів. Прада, я не впевнений, що згаданий «Євробляхер» та його друзі через свій печерно-хуторський і містечковий рівень інтелекту знають – хто такий і чим славетний Франциско Гойа (він навіть не знає, як українською писати слово «дебіл»).
   Хере Бляхере (у звертальному відмінку!!!), очікуючи ваш черговий ксенофобний та тупий коментарій попередньо відповідаю, вже цитуючи видатного італійського вченого епохи відродження Галілео Галілея (знову рос.): «Нет большей ненависти, чем ненависть незнания к знаниям» та майже сучасного англійського письменника і драматурга Бернарда Шоу (тут вже укр.): «Хамство, це зброя маргиналів».

   • Перефразуючи фразу (це ж і назва картини) всесвітньовідомого художника Франциска Гойї (рос.): «Сон разума порождает чудовища» стосовно «Євробляхера» можна сказати наступне (знову рос.): «Отсутствие разума порождает ничтожество». Прийшлося цитувати (фразувати) російською, бо на «пісенній» щось не знайшов таких відповідних / дошкульних слів-синонімів. Правда, я не впевнений, що згаданий «Євробляхер» та його друзі через свій печерно-хуторський і містечковий рівень інтелекту знають – хто такий і чим славетний Франциско Гойа (він навіть не знає, як українською писати слово «дебіл»).
    Хере Бляхере (у звертальному відмінку!!!), очікуючи ваш черговий ксенофобний та тупий коментарій попередньо відповідаю, вже цитуючи видатного італійського вченого епохи відродження Галілео Галілея (знову рос.): «Нет большей ненависти, чем ненависть незнания к знаниям» та майже сучасного англійського письменника і драматурга Бернарда Шоу (тут вже укр.): «Хамство, це зброя маргиналів».

    • Цікаво, а чого в словах “херой”, “Євробляхер” і просто “хер”, один і той же “хер”?

 3. Теж мені «експерди»: «…Причина – в замоканні стіни та її замерзанні-розмерзанні впродовж тривалого часу…». Це я про працівників музею-заповідника, у яких напевно «рильце в пушку»!
  Як фахівець та нащадок тих (кілька поколіннь кряду), хто сотні років назад організовував та керував будівництвом у Кам’янці-Подільському фортифікаційних, культових (в т.ч. – кафедрального Собору святих Апостолів Петра і Павла ) та інших споруд/будівель стверджую, що в причиною цієї руйнації є т.з. «просідання» основи під зовнішньою частиної даної стіни (на фото – руйнація під кутом більше 45 градусів до землі), причиною чого в свою чергу, скоріше за все є неякісне виконання реставраційно-відновлювальних робіт (проекту та / чи самих робіт) і / або неправильна експлуатація, в наслідок якою ця «неякісна» основа (під фунаментом цієї частини стіни) замокла. Також додатковою причиною могло бути и неякісне виконання самої стіни (інколи, я такі випадки бачив, і при просіданні «якісна» стіна залишається цілою).
  Такщо, основна причина в неякісному прийнятті відповідними працівниками виконаних реставраційно-відновлювальних робіт (проекту та / чи самих робіт) та / або «неякісній» експлуатації.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.