Колишні хмельницькі патрульні програли апеляцію у справі вбивства психічнохворого

Вінницький апеляційний адміністративний суд відмовив колишному інспектору роти №3 батальйону Управління патрульної поліції у Хмельницькому Ярославу Болюху і екс-інспектору роти №3 батальйону Управління патрульної поліції у Хмельницькому Сергію Акаєвичу у поновленні на службі.

Про це зазначено в судових ухвалах від 23 листопада.

Апеляційна інстація погодилася з рішеннями Хмельницького окружного адміністративного суду і вважає, що обидва поліцейських вчинили дисциплінарний проступок, який свідчить про застосування табельної вогнепальної зброї щодо громадянина у місці, де могло бути  завдано шкоди іншим особам. Також вони порушили ст. 43 і 46 Закону України “Про національну поліцію”.

Таким чином, апеляція переконана: службові проступки Болюха і Акаєвича доведені, а їхнє звільнення з лав Нацполіції є правомірною та обґрунтованою мірою дисциплінарного стягнення.

Як писав НГП, патрульні Ярослав Болюх і Сергій Акаєвич 30 грудня 2016 року брали участь у затриманні хворого, який втік з Хмельницького обласного психоневрологічного диспансера.

Фото "Є"

Фото “Є”

Болюх був на відстані близько трьох метрів від правопорушника і після вигуків з вимогою зупинитися і викинути заборонену річ (“заточку” – НГП), почав прицільно стрільти у психічнохворого. Поліцейський здійснив кілька пострілів по ногам та нижньої частини корпусу тіла вказаної особи. Загалом, Болюх випустив 10 куль.

Акаєвич також намагався зупинити психічнохворого: спочатку патрульний двічі застосував усі попередження, а потім в хід пішла вогнепальна зброя. Загалом, Акаєвич зробив вісім пострілів.

Разом з тим, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков переконаний, що хмельницькі патрульні правомірно застосували вогнепальну зброю щодо психічнохворого, який кидався на людей.

“У західних країнах поліцейські у 90% подібних випадках стріляють на ураження. Натомість українські закони у перехідний час формують дещо іншу позицію для правоохоронних органів. Тим самим, їм дозволяється застосовувати зброю у крайніх випадках. Тут (у Хмельницькому – НГП) патрульні відреагували адекватно”, – сказав Аваков.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 8

 1. Добре хоч судді адектватні трапилися… а то пенти можуть і будь-кого застрелити під приводом супротву законній вимозі піліції…

  • А Вы знаете что там было, и почему копы приминил оружие?

   • Так знаю… і спількувався про цей випадок з їх колегами … а вис знаєте, що декілька куль влучила в машину, що їхала повз… добре, що нікоко не вбили… в пентів є досит засобів для нейтралізації таких виродків… проте жодного з них вони не застосували…. що свідчить про погану підгтовку і малу практику цих пентів… Основна вина та них виродках, які без належної підготовки надали в їх руки зброю, проте не вклали в голову і не довели до автоматизму підстави для її застосування,не було досттньої кількості стрільб.. практики… Вина міністра та інших реформаторів… що створили такого монстра в система МВС як патрульна піліція.

 2. Менти повністю праві ,тому що даний урод порізав жінку на зупинці і кидався на людей ,респект парням за те що застрелили даного урода!

  • Тебе телепню завтра застрелять… а інші будуть казати…. ПРАВИЛЬНО…. ОТ такий наш народ…і співвідношення порізав жінку – а за це його життя позбаили….

   • Щоб ти говорив як би порізав твою дочку?

   • А я думаю, що в данному випадку телепень майданутий це ти, Майданутий.
    Головним мерилом в любих випадках повинен бути закон, а не “політична доцільність” чи “суспільні настрої” , та, тим більше. не такі міркування “типу”, що так і тебе можуть підстрелити.
    Не порушуй закон і не будеш “застреленим”.
    А те, що ти такого боїшся, показує, що ти допускаєшь для себе якесь “особливе відношення” у разі порушення тобою закону та подальшого твого супротиву органам правопорядку. Точно майданутий.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.