Хмельницька влада вчитиме, яке розділяти та мінімізувати утворення побутових відходів

У проекті Програми поводження з побутовими відходами у Хмельницькому на 2018-2019 роки, який буде винесено на сесію міськради, окрему увагу планують приділити заходам із впровадження роздільного збирання побутових відходів та мінімізації їх утворення.

Так, влада вважає, що особливої уваги потребує підвищення якості послуг з вивезення відходів та недопущення вивозу вторинної сировини на міський полігон. З метою зменшення кількості відходів та унеможливлення їх повторного використання сторонніми особами, мешканцям рекомендується проводити деформацію ПЕТ-пляшки та викидати її. Таким чином, зменшується обсяг непотрібної пляшки в 3-4 рази. Цим відповідно заощаджується місце в автомобілі.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

У проекті Програми зазначається, що важливим завданням мінімізації утворення відходів є відмова мешканців Хмельницького від придбання та використання виробів із пластику: пакетів, контейнерів для продуктів, пластикової тари, одноразової посуди тощо. Не рекомендується використовувати повторно пластикову пляшку та особливо не купувати продукти на базарі у вживаних пластикових пляшках.

Як альтернатива, мешканцям рекомендовано використовувати багаторазові сумки, паперові пакети для пакування продуктів харчування, паперовий одноразовий посуд тощо. Відмова від споживання їжі та напоїв із пластикової тари дозволять не тільки покращити навколишнє природне середовища але й здоров’я мешканців.

Що стосуєтсья збору небезпечних відходів, які утворюються в побуті (відпрацьовані люмінесцентні лампи, побутові елементи живлення, ртутні термометри), то на території міста він здійснюється з 3015 року за допомогою мобільних пунктів прийому з подальшою передачею ліцензованому підприємству на утилізацію. З 2018 року кількість мобільних пунктів збору небезпечних відходів та час їх роботи обіцяють збільшити.

Довідково. У Хмельницькому міський полігон створений стихійно у 1956 році. Експлуатується комунальним підприємством «Спецкомунтранс» та займає площу понад 13 га. Наразі на полігоні накопичено 4,2 млн. тон побутових відходів.

У середньому за добу на полігон побутових відходів вивозять понад 2300 куб. м. Річний об’єм побутових відходів становить 850 тис. куб. м.

ХКП «Спецкомунтранс» забезпечує обслуговування 3116 контейнерів, в т. ч. 140 контейнерів для роздільного збирання побутових відходів (петпляшка, скло). Загальна кількість контейнерних майданчиків — 234.

Вивезення побутових відходів здійснюють 34 сміттєвози, які знаходяться на балансі комунального підприємства.

Більше про проблеми з відходами читайте у статті “Сміттєвий” Хмельницький у пошуках інвесторів”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

 1. Слава Богу, лёд тронулся. Пусть пока на уровне проекта программы. Но, лиха беда – начало. Теперь неплохо бы хорошую, умную, красивую, понятную каждому, агрессивную (в хорошем смысле этого слова) социальную рекламу; и не один раз, а 365 дней в году до следующих выборов (оставим раз в четыре года 29 февраля на законный выходной) и 24 часа в сутки на местных каналах телевидения (радио?). Особенно в троллейбусах. Ними пользуются менее состоятельные (а их большинство), но зато самые обязательные/сознательные граждане города. А то на мониторах только прославление власти. Чуть скромнее, Александр Сергеевич и КО, и люди к вам потянутся!

 2. Я думав, що Шлеппер лопух, але помилився. Друже, ти розумаха, давай строчи коменти, бо я насолоджуюсь розумними людьми…

 3. обєм контейнера для сміття приблизно 0,8м кубічних, поряхйте скільки контейнерів усього це 2875, а ніяк не 3116, тобто цифри завищині проте ким чи спецкомунтрансом чи ще кимось, 241 контейнер зависає а паливо на вивезення списується , це питання вже до правоохоронних органів, чи міськоої влади, продовжуючи нескладну матиматику один смітєвоз мможе забрати від 20 до 50 м.кубічних навіть якщо всі в м. Хмельницькому 50 кубічні то заберуть у день тільки 1700 контейнерів, хоча в хмельницькому контейнеровози в основновному 20 кубові

 4. Не буду комментировать расчеты, не в теме.
  Опять возвращаемся к логистике. Места расположения контейнеров известны, место разгрузки известно, марка авто и объём контейнеровоза известны, пробег авто можно просчитать; понятно, что есть и другие вводные. Можно составить общую картину? Легко.
  Придумывают разные “бюджети участІ” и другие миллионные программы “освоения” … Т.е. деньги в казне есть?
  В городе много (ну уж точно не мало) хороших “хакеров”. Соберите их пару-тройку, поставьте конкретную задачу, подключите им в помощь адекватных спецов (но не тех, кто хочет только поправлять своё пошатнувшееся материальное положение) , заинтересуйте, дайте денег (обязательно); они создадут специальную программу, прокатайте её, подкорректируйте, а там и результат?
  Вот как-то так видится проблема с моего мягкого дивана…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.