За вбивство хмельницького військового Росія має заплатити 60 тис. євро

Хмельницький міськрайонний суд постановив стягнути з Російської Федерації 60 тис. євро (1,7 млн. грн) на користь хмельничанина Володимира Співачука, син якого загинув в Іловайському котлі.

Про це стало відомо з рішення суду від 12 вересня, пише «Главком».

Суд підтвердив загибель 32-річного майора міліції з батальйону «Миротворець» Олександра Співачука внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Військовослужбовець загинув 29 серпня 2014 року в Іловайському котлі між селами Новокатеринівка та Горбатенко.

C6fFKD1WgAEEDzr

Батько загиблого українського солдата у позові заявив, що «незаконність та безкарність дій Російської Федерації, особливий цинізм, з яким Російською Федерацією порушуються основоположні права людини в Україні та відчуття незахищеності, яке позивач постійно відчуває через загибель свого сина – завдають позиву безперервного, невгаваючого душевного болю та страждань».

Аргументуючи розмір компенсації, суд виходив з європейської практики. Так, Європейський суд з прав людини задовольняє позови з відшкодування моральної шкоди, в середньому 60 тис. євро за загибель однієї особи. Зокрема, такі рішення виносились у справах «Хачукаевы против России» (Khachukayev v. Russia (23/04/2009)), «Сагаева и Другие против России» (Sagayeva and Others v. Russia (08/12/2015)), «Исламова против России» (Islamova v. Russia (30/04/2015)), «Султыгов и Другие против России» (Sultygov and Others v. Russia (09/10/2014)).

Крім цього, хмельницький суд у рішенні прописав стягнення з Росії судового збору на суму 640 грн.

Як відомо, 14 серпня Генеральна прокуратура оприлюднила результати розслідування Іловайської трагедії. При  цьому  ГПУ офіційно звинуватила Росію у створенні Іловайського котла.

За даними слідчих, співвідношення в АТО бойовиків та російських військових з одного боку і ЗСУ з іншого, на момент Іловайська складало 18 до 1.

Крім того. слідчі  ГПУ стверджують, що росіяни розстріляли своїх військових, які гарантували вихід сил АТО з-під Іловайська.

Внаслідок Іловайської трагедії загинуло 366 українських вояків, 429 – отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 – потрапили в полон. Збройні Сили України зазнали значних втрат озброєння і військової техніки на суму майже 300 млн. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

  1. Ціково, хто таке рішення прийняв, КЛОУНА в студію, цікава рагументація загибелі воїна від рук російських військових…

  2. ти проти такого рішення???

  3. Рішення моють бути законими , навіть щодо ворогів. І виконати таке рішення неможливо…

  4. кто представлял на суде сторону ответчика?

  5. Та ніхто не представляв.. зробили клоунаду, соціальний заказ і все…. СУДДЮ НА МИЛО !!!!!!!!!!!!!!

    • Тебе на мило, а не суддю. Для загального розвитку почитай рішення європейського суду.

    • Сам ти клоун. Почитай ще щось окрім окрім постів. Можеш почати із рішень європейського суду зазначених в даній статті.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.