Хмельничанин тричі безоплатно отримав земельні ділянки, які відразу ж продав іншим особам

Згідно ст.121 Земельного Кодексу України громадяни України мають право на безкоштовну передачу їм земельних ділянок у визначених законом розмірах один раз для відповідного виду використання.

До прикладу, безоплатна передача землі із фондів державної та комунальної власності для ведення особистого селянського господарства здійснюється у розмірі не більшому ніж 2 га.

Реалізація цієї норми закону проводиться шляхом подачі особою, яка бажає отримати земельну ділянку у власність, до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування клопотання. В ньому заявник підтверджує, що раніше ним земельні ділянки даної категорії в межах норм безоплатної приватизації не отримувались.

За результатами вивчення стану законності у цій сфері Хмельницькою місцевою прокуратурою виявлено випадки зловживання окремими громадянами своїм конституційним правом.

Так, встановлено, що місцевий мешканець, приховуючи факт одержання землі в межах норм безоплатної приватизації, упродовж 2017 року тричі безоплатно отримав земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства загальною площею 6 га, розташовані на території Летичівського, Ярмолинецького та Городоцького районів, які відразу ж продав іншим особам.

Окрім цього випадку, виявлено аналогічні факти подачі до Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області заяв на безоплатне одержання земельних ділянок ще шістьма особами, які раніше їх вже отримували.

Надані їм землі вони також відразу ж реалізували.

Як повідомив керівник місцевої прокуратури Валерій Заяц, за вказаним фактом прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів).

Проведення досудового розслідування доручено слідчому відділу Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Наразі вживаються заходи щодо встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. А як продав? Це ж земля сільськогосподарського призначення. Чи мораторій вже не діє.

    • Мараторій діє на землі із цільовим призначенням для товарного виробництва…. на ОСГ не діє… хоч продавай , даруй, міняй .. ..

  2. В цугундер хитрую собаку. Лет на 5.

  3. там еще есть такие…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.