Письменник-укропівець Василь Шкляр завітав на Хмельниччину

Відомий український письменник, автор легендарних романів «Ключ» і «Чорний ворон», член партії УКРОП Василь Шкляр став почесним гостем літературного фестивалю «Слово єднає» до Дня народження міста Хмельницького. Автор презентував хмельницькій публіці свій новий роман «Троща», який ґрунтується на документальній основі та розповідає про підпільну боротьбу УПА.

1

Василь Шкляр ділився з величезною читацькою аудиторією розповідями про відповідальність перед читачем, мандрівки у часі, голодне дитинство, про героїв-«бандерівців» і старовинне село Троща, назва якого стала заголовком історичного роману, що вийшов з-під його пера. «Проте, окрім назви села, це слово має багато значень. Троща – це катастрофа, бійня, трощення людських життів, доль, характерів. Я писав цей роман із болем. Ви відчуєте той біль, коли читатимете «Трощу», – каже письменник.

Автор розповідав не тільки про «написаний з болем» новий роман, але і про власні політичні переконання. Ділився спогадами про те, як ще молодим прийшов у політику, і чому після десятиліття самовідданої праці розчарувався у ній. «Я свято вірив, що у молодій незалежній державі можна багато змінити на краще, але потім до мене прийшло усвідомлення, що українську політику роблять тільки гроші, і, долаючи гірке розчарування, я повернувся в літературу», – розповів Василь Шкляр.

2

Відповів письменник і на питання, яке хвилювало усіх присутніх – що ж змусило його повернутися у політику після 15 років жорсткого її неприйняття і зустріч з якими людьми змусила його кардинально змінити свої переконання?! «Коли в Україні почалася війна, залишатися осторонь виявилось неможливим. Я познайомився з хлопцями, які серед перших тримали удар на передовій, і зробили найбільший внесок для перемоги. Багато з них згодом увійшли до лав УКРОПу. Вони мене вразили. Своєю наполегливістю, стійкістю духу, нестримним бажанням виховати дітей справжніми українцями. Тоді я їм пообіцяв: «Хлопці, я буду з вами». І я дотримав слова. Тепер я – частина УКРОПу – партії, у справжній патріотизм якої я щиро вірю», – поділився Василь Шкляр.

До участі у заходах фестивалю долучилися і представники «УКРОПу» Хмельниччини: депутат Красилівської міської ради Сергій Дунець, член партії УКРОП Вікторія Яковишина, Голова Хмельницької міської організації УКРОПу Сергій Хуторнюк. Сергій Дунець поділився своїми враженнями від літературних зустрічей. «Нам надзвичайно приємно, що сьогодні у місто завітала така величина літературного сьогодення як Василь Шкляр. Ми горді з того, що такі люди є нашими однодумцями і однопартійцями. Проте сьогодні ми говоримо про цю постать, як про митця, талановитого автора, надзвичайну людину. Кожен із його творів є актуальним і своєчасним. А презентована сьогодні «Троща» – яскравий і безцінний зразок патріотизму, стійкості духу, незламності і боротьби, перемоги людини над обставинами і над собою. Книга, яка змушує нас пам’ятати, що боротьба досі триває і ми не в праві здаватись!», – сказав укропівець.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Не пригадаю щоб письменник на цій зустрічі щось говорив про укроп.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.