У Хмельницькому встановлять пам’ятні дошки на честь ідеологів Української народної республіки

Виконком Хмельницької міської ради планує виділити 120 тис. грн на виготовлення пам’ятних дошок на честь ідеологів Української народної республіки (УНР).

Про це зазначено у відповідному проекті рішення.

За ці кошти створять пам’ятні дошки Голові Української центральної ради УНР, історику Михайлу Грушевському та одному з ідеологів українського націоналізму, полковнику армії УНР Євгену Коновальцю.

Пам’ятні дошки Грушевському з’являться на фасаді будівлі залізничного вокзалу зі сторони перону (вул. Проскурівська, 92), Коновальцю – на комунальному кінотеатрі ім. Т.Г.Шевченка (вул. Проскурівська, 40).

Ці заходи у Хмельницькому будуть приурочені до відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 34

 1. Очередной дебилизм: больше нечем заняться.

 2. Дощечик больше становится, а украинцев меньше.., денег меньше у простых украинцев становится, а у партийных патриотов больше денег становится. Как то так.

  • Українців менше… А вас що більше стає?

   • На підставі подій останніх років / десятирічь можна зробити висновки, що поки ще ідеологія пересічного українця дуже проста, а суть її … у відсутності загальнодержавної / загальнонаціональної / загальносуспільної ідеології. Єдиним загальним для «українців» є наступне:
    1. Сподівання на «хорошого / доброго / розумного / справедливого» царя / президента / начальника …, на якого потім можна перекласти усю вину за усілякі негаразди, які в такому випадку обов’язково будуть. Доречі, в цьому вони нічим не відрізняються від росіян!!!
    2. Відсутність усілякої відповідальності за свої дії. І це (виходить із логіки) взаємопоов’язане з першим.
    3. Непереборне бажання отримати вигоду (гроші, інші вигоди), при цьому не прикладаючи особливих зусиль у праці, навчанні, додержанні норм законодавства. Набагато частіше прикладаються зовсім інші зусилля, які складаються у хабарництві, підступності та інших підлостях.
    4. Правовий нігілізм (прочитайте визначення цього поняття, та його наслідки).
    5. Заздрість до тих «одноплемінників», хто накрав більше. При чому, заздрість неконструктивна і «нездорова», яка проявляється не в намаганні досягнути справеливості та власного самоудосконалення, а зовсім навіть навпаки – в.бунтах / майданах (по суті – в бандитизмі, що «традиційно» для «українців»), які знищують державу та громадянське суспільство, яке тільки зароджувалося, але, через вказане, так і не народилося.
    6. Відсутність розумного бажання і зусиль у розбудові власної держави, а навпаки – намагання втікти за кордон, на чому і «зіграли» справжні організатори майдану, адже, насправді, «іскрою», яка «розпалила» майдан, була відмова Януковича підписати разом з «Європою» відповідні договірні документи, що унеможливило «скорий» «безвіз» (хоча переважна більшість не розуміла, і зараз не розуміє, що таке цей «безвіз»).
    7. Клятвовідсупництво та сепаратизм (приклад нижче).
    8. Намагання обманути «москаля», сусіда, самого себе.
    Таким чином виходить, що насправді свідомості у «українців» немає, є одна підсвідомість , та і та «шкурна».

    • Щодо вітчізняного сепаратизму:
     Наприкинці січня 2018-го року «незалежна українська» Центральна рада уклала з кайзерівською Німетчиною та її тодішніми союзниками сепаратну «Берестейську угоду». Це було більше ніж на місяць раніше, ніж таке ж зробила більшовистська Росія, і на набагато «кабальніших» та сепаратиських умовах, внаслідок чого за рахунок ресурсів з України І-ша світова війна німецько-австрійськими військами була продовжена на кілька місяців і ці війська на прохання (!!!) Центральної ради окуповували територію України до листопада 1918-го року. А Симон Петлюра «продавав» Західну Україну Польщі 2 рази: наприкінці травня та (вже остаточно) наприкінці листопада 1919-го року, по суті зрадивши ЗУНР, з якою наприкінці 2019-го року Софіївській площі у Києві було урочисто відсвятковано «злуку». А згадайте Мазепу.
     Частіше продавалися просто за те, щоб прийти до влади чи залишится при владі (як зараз). А народ частіше продавався за обіцяну «печенюшку» (Єврпопу, випадково смішно помилився, але «в точку»). Таким чином, «українці» завжди прагнули мати хазяіна (хазяїв), але, при-цьому, не хотіли бути насправді лояльними до них, хоча; інколи просили у них захисту, але, в той же час, не хотіли його (хазяіна /хазяїв) «слухатись», хотіли їх обкрадати (в т.ч., несплачуючи податки).

   • Где там хоть капля не правды? Хоть грамулька. Это беда страны, народа. Ты хоть понимаеш, что украинцы едут на запад, а с востока идет орда. “Великое переселение народов”. Нас все больше делают сырьевым придатком, и где оставшиеся украинцы будут выплачивать лет 30 внешний долг….

 3. Кацапурам валити звідси. Он у вас статую калашу впендюрили і чо?

  • Малахольный, почему тебе кацапы везде кажутся. они тебя преследуют, снятся по ночам в страшных снах? Тогда на скарженцы, притом сейчас уже. может есть еще шанс остаться просто идиотом!!

   • Ти ляпаєш кацапською в українському місті, то хто ти таке? А ще бісишся, як прокажене і ватоголове – це означає, що тобі тут не місце. Вали звідсіля на … схід далекий.

    • разговариваю я, в своем родном городе, где родился и вырос)) и не тебе приезжему из солобковец, по крайней мере тут, мне, указывать валить куда то. Такое.. как ты, уверен, еще в кацапию на зароботки ездят, именно в кацапию!!! за вонючий рубль, целуют сраку, богатому кацапу даже больше чем нужно! ну а естественно тут готов их вешать))

    • Я, як доктор, бачу, що насправді скаженієшь саме ти, аноніме. Схаменнись, поки не пізно, ато АТО боюсь, що б це не стало невиліковним. Тоді лікування можливе тільке радикальним / оперративним шляхом.

 4. Не тобі вилупку москальському, нащадку переселенців вказувати мені місцевому з родоводом в пару сотень років, хто тут має право голосу. А щодо роботи в кацапстані, то чого ти ще тут? Сеператист ти і запроданець. Певно ти нащадок приїзжих комуняк от і гадиш на все українське.

  • Ты болен!!! Притом серьезно!!! Вот наведи хоть один пример где я гажу все украинское!!! Если я объективно поставил тебе диагност, это не гадить все украинское. Украину, и украинское я люблю. Притом по настоящему и объективно!!!! Только не люблю вот таких как ты, с детства “раненых” и потому легко подвергшихся обработке “специфическим национализмом”, которое тебе вкрутили пронырливые негодяи, по заданию больших мразей. Вот такой “национализм” и вредит стране, как твоя дурья бошка не может понять, и сопоставить очевидные факты!!

  • Якщо мірятись х……ми, то мій родовід розбудови на цій териорії більше (ще до цього часу тут користуються тим, що створили мої предки). А щодо того, хто справжній сапаратист, дивись, залупку (просто аналогія) вище.

 5. Недоумку кацапський – діагност з тебе, як з гі…на куля. Ти ще не народилось коли тут була проблема, яку ти собою світиш. Ти зашкварок сепарський і це діагноз остаточний. Любиш Україну, то май вдячність до неї, що тебе терпить та її історії і мови. Ти мені не цікаве, само згинеш. З тобою розмова закінчена.

  • Цікаво, ти просто дурний чи за гроші? Скоріше всього, і те, і те одночасно. Проблема для України, смертельна проблема, це ти та такі як ти. Але це розуміють тільки ваші кукловоди.

  • Вже і Бурлик пише тут

   • таких бурликов надо на цепь, вывезти в поле, и там по настоящему заставить работать на украинской земле. Быть полезным членом общества а не трутнем и разрушителем.

 6. ни чего себе дебаты….это нацик по ходу вылез…..стиль письма знакомый…..

 7. В.Путенко не до тебе слово було. Ти зі своїм псевдо краще б мовчав. Проблема для України не такі українці як я, а такі запроданці як тобі подібні, треба було вас ще в 91 декомунізувати, то не мали б таких нещасть як тепер. Ти щодо Криму і Донбасу як? Чий Крим путлєровець?

 8. Який стосунок мають ці радянські новобуди до Грушевського і Коновальця?

 9. Місця вибрані терпимі, хоча варто було підібрати більш символічніше.

  • Це взагалі нонсенс (щодо місць втановлення згаданих “дошок”). Яке вказані особи ( німецькі запроданці Грушевський, а особливо Коновалець) мають відношення до вказаних будівель, адже вони збудовані по суті їх ворогами: залізниця – російською царською владою, будівлі вокзалу та кінотеатру – радянською владою?
   А що “збудували” Грушевський та Коновалець?

 10. Вони будували Україну.

  • Дурне, вивчай першоджерела або, якщо неспроможний, читай, що я написав вище: Саме тоді, як Грушевський був серед керівництва Центральної зРади, ця Центральна зРада “запросила” німців по суті окупувати Україну, а німці, віддячили – скинули цю Центральну зРаду та передали владу Скоропадському. Саме тоді через звірства німців і створилися перші “загони самоборони” / банди Махно, Григор’єва і т.п., “піднялися” Ю.Коцюбинський, Примаков, Щорс, Ворошилов, Будьоний та такі ж. І почався “беспредел”. А потім прийшли більшовики, білогвардійці, Антанта, поляки і т.д. Армія ЗУНР після того, як Петлюра її “здав” полякам, навіть укладала договір з більшовиками, як і Махно.
   А Коновалець взагалі німецький агент: німці спочатку, як і Бендеру, використовували його проти поляків…

   • Доречі, Ленін , предки якого по матері з Кременця і Старокостянтинова, та більшовистський рух, теж деякий час фінансувалися кайзером. Але вони, на відміну від Центральної зРади, не пустили німців на територію тільки створеної радянської Росії.

    • А В.В.Путін (я вже писав), я майже впевнений, теж чийсь агент адже (об’єктивно він працює на”розвал” Росії). Тільки зараз (як в свій час і Ленін) він вийшов з під контролю. А може і не вийшов, і те, що він зараз робить, комусь треба.

     • Путін – агент? Точно, керує ним Трамп. Смішно аж до всцячки

 11. Свобода каждого человека должна кончатся там, где начинается свобода другого.
  Но что поистине не отнять у людей живущих на сей земле, так это жить не дай, а дай памятник поставить, табличечку, кому-то поклониться, цветы маршем возложить, пройти мимо и не помочь, покричать, поломать, убить, и спустя время сославшись на обстановку-увековечить и забыть, поговорить об истинном, как будто сам лицезрел первоисточник событий…..
  Ху*ня это всё, купите лучше детям и нуждающимся того, от чего у них появится улыбка и мир станет немножечко светлей!

  • Эти “скажени патриоты” даже не хотят задуматься, почему именно для поклонения и увековечивания, выбраны исторические персонажи с неоднозначной репутацией(Бандера Шухевичь…) Что, нельзя отдавать должное другим историческим личностям.. Святослав, Ярослав, Владимир.., которые объединят всю страну, и не вызовут реакцию у соседей? Почему, мы должны внутри ссорится, навязывать “героев” именно тех. С соседними странами (например с Польшей) иметь разногласия… Это же очевиднейшие факты!!! Мы тупо, без толку, товчемося, с языком, с героями, а в это время каждый житель страны уже должен отдать много денег, работать год, нечего не есть и не покупать. Вот это Независимость?

   • Есть теория,
    что героизм отожествляет самопознание самого народа, его лучших черт и возможностей… И… получается, что… как то так, как есть, к сожалению. Считаю, что исключительно осознание цены личностной свободы, бремени и непоколебимости собственности, особенно чужой, желание учится и познавая себя становится профессионалом любимого дела, всецело с уважением к месту и традициям где живёшь, создаст условия для героических подвигов на поприще медицины, науки и социальных дел.

    • Не совсем понимаю смысл Вашего философствования. Могу сказать только следующее:
     1. Упомянутые тут люди (если Коновальца вообще можно назвать “людем”) и события однозначно никакого отношения ни к героизму, ни к идеологии, ни, тем более, к самоусовершенствованию не имеют.
     2. Героизм обычно получается тогда, когда есть крайняя необходимость “исправлять” “ошибки” нерадивых / “нехороших” людей / нелюдей, иногда ценой своих здоровья / жизни (в этом уверен, самому приходилось так делать).

 12. В.Путенко – сепаратист і покидьок минулого, а ще відчувається вплив спецслужб країни-агресора. Не слухайте його – це проплачений агент ворога.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.