ПАТ “Хмельницькгаз” виявило приблизно 1,5 тис. порушень в роботі газових приладів споживачів

З початку 2017 року фахівці ПАТ “Хмельницькгаз” провели майже 200 тис. перевірок газового обладнання та системи газопостачання. Під час планово–технічного обслуговування (ПТО) приладів, внутрішніх та зовнішніх газових мереж, було виявлено приблизно 1,5 тис. порушень, з яких у 96% випадків – це несправність газового обладнання та приладів, а також їх самовільне встановлення, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Якщо аналізувати порушення, виявлені під час проведення ПТО, то найчастіше вони пов’язані із експлуатацією несправних газових приладів та самовільними їх ремонтами. Споживачі без погодження переплановують помешкання, з’єднуючи житлові кімнати з приміщенням, в яких працюють газові прилади, що є неприпустимим”, – зауважує технічний директор ПАТ “Хмельницькгаз” Олександр Лоб. – Крім того, втручаються в роботу димовентиляційної системи, не перевіряють наявність тяги перед початком роботи приладів. На жаль, через таких окремих порушників на небезпеку наражаються мешканці цілого будинку”.

До початку опалювального періоду, споживачі мають можливість привести у відповідність систему газопостачання та газові прилади. Для цього необхідно звернутися у Центри обслуговування клієнтів або у газові компанії за місцем проживання. Окрім того, перед опалювальним сезоном також необхідно обов’язково перевірити димовентиляційну систему. Для виконання таких робіт споживачам потрібно звернутися у спеціалізовані організації, які мають відповідні дозволи.

Відповідно до нормативів у квартирах та будинках, в яких працюють лише газові плити, планово-технічне обслуговування необхідно проводити раз на 3 роки. В помешканнях, де експлуатується кілька газових приладів (колонка, котел, опалювальна піч, конвектор), раз на рік.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.