Хмельницький окружний адміністративний суд прийняв рішення поновити Володимира Крупу на посаді начальника Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області з 21 липня 2017 року.
Про це свідчить постанова суду від 7 вересня.
Позивач оскаржив накази про свої звільнення із займаної посади, датовані червнем-липнем цього року. В обґрунтування позовних вимог Крупа пояснив, що понад 16 років працював начальником ДФІ в Хмельницькій області. У червні 2017-го його було звільнено внаслідок реорганізації держфінспекції і перетворення її в Держаудитслужбу.
За словами Крупи, йому було запропоновано переведення на посаду начальника відділу контролю ЖКГ, інфраструктури та зв’язку управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області. Натомість він відмовився, бо хотів отримати рівнозначну посаду.
На думку суду, Держаудитслужба допустила неналежне виконанням вимог Кодексу законів про працю України та Закону України “Про державну службу”, оскільки на момент реорганізації вакантними були й інші посади, в тому числі посада начальника управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.
“Суд вважає, що позовна вимога, щодо поновлення Крупи на посаді начальника Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області підлягає до задоволення, оскільки, відповідно до ч.1, ст.235 КЗпП України, у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу, у тому числі у зв’язку з повідомленням про порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції” іншою особою, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір”, – сказано у постанові окружного адмінсуду.
Також суд прописав, що Володмир Крупа повинен негайно приступити до виконання обов’язків начальника обласного ДФІ.
Як відомо, пан Крупа неодноразово поновлювався на посаді цього контролюючого органу. Так, у березні 2011 року його було відправлено у відставку з посади начальника Контрольно-ревізійного управління в Хмельницькій області. У липні 2012 року виграв суд і поновився начальником КРУ.
У жовтні 2012 року Вінницький апеляційний адміністративний суд скасував рішення суду першої інстанції і не допустив Крупу до виконання обов’язків.
У червні 2013-го Крупа виграв справу у Вищому адміністративному суді. А в грудні 2015 року добився через суд, аби йому виплатили середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу протягом 27 травня 2011 року-24 червня 2015 року.