У Хмельницькому СІЗО виявили ряд порушень, які погіршують перебування там в’язнів

У Хмельницькому слідчому ізоляторі виявлена велика кількість порушень, які погіршують перебування там в’язнів

Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, пише “Еспресо”.

Вона зазначила, що 12 вересня до Хмельницького слідчого ізолятора здійснили повторний моніторинговий візит. З’ясувалося, що в ізоляторі так і не виправили більшість зауважень, на які керівництву вказали ще у 2013 році.

im-53

im-52

Зокрема, у більшості камер немає належного штучного освітлення, вікна занадто заґратовані, санвузли перебувають у неналежному технічному стані, стіни в деяких камерах були вологими та вкриті грибком. Понад те, у приміщеннях не було бачків з питною кип’яченою водою та припливно-витяжною вентиляцією. Більшість камер потребують поточного ремонту.

im-54

“Виявлено факти, коли засуджені, що етапуються через слідчий ізолятор до інших установ виконання покарань і тримаються в “транзитних камерах”, не були забезпечені спальним місцем, у зв’язку із чим вони змушені спати по черзі або на брудній підлозі камери. Такі факти свідчать про жорстоке чи таке, що принижує гідність, поводження або покарання”, – наголосила Лутковська.

im-55

В’язні також скаржилися на те, що їх погано лікують. У медчастині відсутні інфекційний ізолятор та палата-ізолятор для тримання осіб із психічними розладами. У журналі обліку отриманих та використаних лікарських засобів і медичних виробів останні записи датуються травнем цього року.

im-58

im-60

im-61

“За результатом моніторингового візиту до вказаної установи Міністерству юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення”, – підсумовується у прес-центрі.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.