ОПОРА представила піврічний рейтинг діяльності нардепів: у трійку лідерів увійшли двоє мажоритарників з Хмельниччини

pres-conf_Khmelnytskyi_06.09_4На початку нового політичного сезону Громадянська мережа ОПОРА презентувала рейтинг депутатів за підсумками роботи впродовж шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. Очолив перелік нардеп з Хмельниччини Роман Мацола, його колега Андрій Шинькович – на третій сходинці, після буковинця Максима Бурбака.

Протягом шостої сесії Верховної Ради восьмого скликання Громадянська мережа ОПОРА досліджувала діяльність народних депутатів, обраних в одномандатних мажоритарних округах. Об’єктами моніторингу були 88 народних обранців, відібраних за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі. Від Хмельницької області участь у моніторингу взяли усі сім мажоритарників.

Активісти аналізували діяльність парламентарів за двома ключовими показниками – законотворчість та активність у виборчих округах. Брали до уваги такі критерії, як, зокрема, кількість підготовлених законопроектів, запитів, сутнісних виступів, відвідування засідань сесії та комітетів, фактична участь у голосуваннях, кількість депутатських приймалень в окрузі, особистих прийомів, участь у роботі органів місцевої влади, публічна активність в окрузі тощо. Якість законотворчої роботи визначали з огляду на кількість законодавчих ініціатив депутата, які набули чинності, пройшли перше читання, отримали позитивні висновки профільних комітетів та головного науково-експертного управління. Таким чином, на основі оцінювання й узагальнення 23-х критеріїв активності формувався щомісячний рейтинг 88 народних депутатів за 100-бальною шкалою.

pres-conf_Khmelnytskyi_06.09_1Лідерами піврічного рейтингу ОПОРИ стали депутат з Хмельниччини Роман Мацола (фракція ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА») з показником 100 балів, Максим Бурбак з Чернівецької області (фракція Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ») з показником 93 бали і Андрій Шинькович з Хмельницької області (фракція ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА») з показником 92 бали.

Інші представники регіону розташувались у рейтингу в такому порядку: Сергій Мельник (фракція ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА») – 13 місце (75 балів), Сергій Лабазюк (група «Воля народу») – 19 місце (72 бали), Володимир Мельниченко (фракція ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА») – 27 місце (68 балів), Олександр Герега (позафракційний) – 31 місце (66 балів), Віктор Бондар (група «Партія «Відродження») – 67 місце (52 бали).

 Рейтинг діяльності народних депутатів від Хмельниччини

Депутат Фракція Оцінка за законодавчу роботу(/100) Місце у рейтингу за законодавчу роботу Оцінка за роботу у окрузі (/100) Місце у рейтингу за роботу в окрузі Підсумкова оцінка Загальне місце у рейтингу
Роман Мацола Фракція ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА” 99,49 2 100 1 100 1
Андрій Шинькович Фракція ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА” 100 1 71,79 7 92 3
Сергій Мельник Фракція ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА” 83,11 16 56,41 20 75 13
Сергій Лабазюк Група “Воля народу” 77,82 24 57,05 18 72 19
Володимир Мельниченко Фракція ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА” 77,17 25 46,79 36 68 27
Олександр Герега Позафракційні 82,04 19 30,13 57 66 31
Віктор Бондар Група “Партія “Відродження” 61,55 66 29,49 59 52 67

Найвищий бал за діяльність у виборчому окрузі отримав Роман Мацола, передусім через найбільшу кількість проведених прийомів (61) та активну участь в роботі місцевих органів влади і публічних заходах. Він також посів другу позицію за показником законодавчої роботи. Андрій Шинькович був найактивнішим за показниками законотворчості, що є  результатом дисциплінованої участі в пленарних засіданнях, найбільшої кількістю зареєстрованих законопроектів (52) і поданих запитів (26). Однак депутат посів 7-ме місце рейтингу за рівнем активності у виборчому окрузі.

Якщо говорити тільки про представників Хмельниччини, регіональний рейтинг, то за показником відвідування комітетів лідером є Андрій Шинькович (брав участь у 91,70% засідань). Найнижчий показник у Олександра Гереги – 30,8%. Найвищий показник відвідування пленарних засідань за письмовою реєстрацією у Андрія Шиньковича та Романа Мацоли (100%), найнижчий – у Віктора  Бондаря (52,3%). Найбільше законопроектів (52) зареєстрував Андрій Шинькович, а найменше Віктор Бондар (1). Найбільше законопроектів щодо проблем свого округу та області загалом ініціював Сергій Лабазюк (5), натомість Віктор Бондар та Сергій Мельник  не долучилися до підготовки жодного такого законопроекту. Олександр Герега та Роман Мацола лідирують за кількістю законопроектів, що стосуються їхніх передвиборних програм, – по чотири у кожного. Найбільше постанов – у депутатському доробку Сергія Мельника (6), а у Володимира Мельниченка та Олександра Гереги – жодної. Першість за кількістю запитів, зокрема й щодо проблем їхніх округів та області загалом, належить Андрію Шиньковичу (26/16) і Роману Мацолі (25/16), а найменше запитів зареєстрував Віктор Бондар (5). Найчастіше упродовж шостої сесії виступав Віктор Бондар (12 виступів), взагалі не виступали Володимир Мельниченко, Олександр Герега та Роман Мацола. Найбільше приймалень в окрузі має Андрій Шинькович (5), поза округом організував роботу однієї приймальні Роман Мацола. Найбільше особистих прийомів за період шостої сесії провів Роман Мацола (61), не проводив прийомів Олександр Герега. За показником участі в публічних заходах найвищу позицію серед колег від Хмельниччини посідає Андрій Шинькович (30 днів публічної активності в окрузі), найнижчий показник у Віктора Бондаря (5). До роботи місцевих органів влади найчастіше долучався Роман Мацола (25 днів участі), а Олександр Герега – лише один раз. Найбільше балів за звітування отримав Андрій Шинькович (9), найменше – Сергій Мельник (6).

Узагальнені підсумки піврічного моніторингу такі:

  • протягом 6-ї сесії Верховної Ради депутати, які підлягали моніторингу, у середньому зареєстрували 11 законопроектів кожен;
  • проблем виборчих округів стосуються лише 34% розроблених депутатами законопроектів;
  • з усіх поданих депутатами протягом 6-ї сесії запитів 53% стосуються проблем виборчих округів;
  • депутати не дуже охоче користувалися своїм правом виступу на пленарних засіданнях. Рівно 50% депутатів, які підлягали моніторингу, протягом усієї сесії жодного разу не виступали в парламенті;
  • лише 10% депутатів не брали участі у  жодних публічних заходах;
  • значно більша кількість депутатів (31%) не брали участі в роботі місцевих органів влади;
  • 22% народних депутатів за півроку жодного разу не звітували про свою роботу перед виборцями.

Представлені оцінки наочно демонструють, наскільки відповідально народні депутати ставилися до виконання своїх безпосередніх обов’язків (комунікація з виборцями, розробка законів, контроль за діями виконавчої влади, участь в пленарних засіданнях та комітетській роботі) протягом останніх півроку. Попри те, що рейтинг ОПОРИ не слід вважати за беззаперечну оцінку роботи народних обранців, припускаємо, що депутат, який належним чином не виконує своїх прямих обов’язків, не може вважатися ефективним.

Захід ініційовано Громадянською мережею ОПОРА в рамках проекту Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» за підтримки Фонду «Східна Європа».

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Оксана Банкова

Оксана Банкова

представниця Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Почому нині таки рейтенги?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.