Екоінспекція знову перевірить КП зі Старокостянтинова, яке не дотримується правил експлуатації полігону

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області перевірить Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств на предмет додержання вимог природоохоронного законодавства.

Про це свідчить ухвала Старокостянтинівського районного суду від 28 липня.

До суду з відповідним клопотанням звернувся начальник поліції району. Він зазначив, що 10 липня отримав скрагу від голови райдержадміністрації Сергія Фесуна про те, що в ході комісійного обстеження території, переданої в користування Старокостянтинівського комбінату комунальних підприємст,в останнім незаконно використовується 1,05 га земель сільськогосподарського призначення Радковецької сільської ради та 0,2 га земель відводу автодороги.

Також 14 липня поліція отримала звернення від мешканця міста, який наголосив, що комунальне підприємство порушує рішення сесії міської ради, зокрема, недотримується мораторію на ввезення твердих побутових відходів на полігон ТПВ з інших регіонів держави.

За цими фактами правоохоронці внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 254 КК України (“Безгосподарське використання земель”).

Крім цього, в судовій ухвалі сказано, що у жовтні 2016 році екоінспекція провела планову перевірку Старокостянтинівського комбінату комунальних підприємств і виявила ряд порушень. Так, порушено правила експлуатації полігону твердих побутових відходів (а саме – полігон перенавантажений); не здійснюється інструментально-лабораторні вимірювання параметрів викидів забруднюючих речовин пересувних джерел; відсутній дозвіл на операції у сфері поводження з відходами; не здійснюються організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації фільтрату, як відходу; не ведуться моніторингові спостереження за станом підземних вод.

24 лютого 2017 року екоінспекція повторно перевірила КП зі Старокостянтинова, заявивши, що останнє не усунуло виявлених порушень.

Як писав НГП, Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств добивається скасування рішення 19 (позачергової) сесії Старокостянтинівської міської ради від 2 червня 2017 року, яким заборонено ввезення побутових відходів з Львова на територію місцевого сміттєзвалища.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.