Землі військового полігону, які під Хмельницьким роздала сільська рада, повернули Мінобороні

Згідно з постановою Господарського суду Хмельницької області, 286 га військового полігону повернуто у власність Міністерства оборони України.

Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду Хмельницької області.

«За довгою назвою документа «Про припинення права користування земельною ділянкою та призначення комісії по передачі земель Міністерства оборони України в землі резервного фонду Копистинської сільської ради» стоять понад 286 га державної землі», – повідомляє відомство.

Раніше ця ділянка слугувала військовим полігоном, і її користувачем від 1975 року документально був Квартирно-експлуатаційного відділу Хмельницького.

У травні 2006 року після реформування Збройних сил України і вивільнення земель та фондів військових містечок Хмельницька РДА своїм розпорядженням передала понад 286 га полігону до земель резервного фонду Копистинської сільської ради. Та, у свою чергу, роздала цю землю у власність і в оренду фізичним і юридичним особам.

Питання повернення військового полігону виникло після початку воєнних дій на сході України. Влітку 2015 року КЕВ. Хмельницького звернувся з позовом про скасування розпорядження райдержадміністрації до Господарського суду Хмельницької області, мотивуючи порушенням встановленого порядку його прийняття, крім того, ще й небезпечними сусідством: адже іншу частину полігону військові понині використовували за призначенням. І виграв справу.

Залишили це рішення без змін і Рівненський апеляційний господарський суд, і Вищий господарський суд України. Натомість Верховний суд України рішення усіх судів скасував і передав справу знову на розгляд до Господарського суду Хмельницької області, який і цього разу визнав, аргументи позивача обґрунтованими і задовольнив позов КЕВ за участю третіх осіб про скасування розпорядження Хмельницької РДА.

Як писав НГП, інвентаризаційна комісія, створена наказом начальника Квартирно-експлуатаційного відділу Хмельницького Петра Хохуна, виявила незаконне вибуття 50 га земель оборони військового містечка №65 Хмельницького гарнізону (військового полігону), що розташоване на землях Копистинської сільської ради.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. А привласнивших земельні ділянки не помітили “колеги”?

  2. Помітили. І саме ця проблема була мною озвучена на акції Атошників в липні під ОДА. І це лягло в основу запиту депутата аграрія в обласній раді Іващука.

  3. Що ви дядьку 3,14здите, то не трактор, а ДТ.
    Не “примазуйтесь”, бо примазатися ви можете тільки до гімна (давно це вже зробили).

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.