Суддя Ковальчук не повідомила про конфлікт інтересів під час винесення рішення по фірмі бізнес-партнера свого чоловіка – Чесно

Головуюча суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Альбіна Ковальчук під час розгляду позову ТОВ “Торгівельний Центр “Прибузький” до  Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування рішень не повідомила про конфлікт інтересів.

Про це написала у своєму блозі на НГП регіональний координатор кампанії Чесно. Фільтруй суд! у Хмельницькій області Альона Береза.

“Як регіональний координатор кампанії Чесно. Фільтруй суд! у Хмельницькій області нещодавно аналізувала декларації суддів Хмельницького окружного адміністративного суду. Від знайденого аж затамувало подих. Суддя Ковальчук А.М. у розділі своєї е-декларації “Корпоративні права” зазначила перелік юридичних осіб, до яких відношення має її чоловік. З цими назвами юросіб ми зустрічались не вперше і звичайно, перевіривши їх в аналітичні системі Youcontrol, а також і в Єдиному реєстрі юридичних осіб, нами було виявлено зв’язки між чоловіком судді Ковальчук А.М. та керівником (засновником) ТОВ “ТЦ “Прибузький”. А засноване чоловіком ТОВ “БК “Конструкція” є генпідрядником на цьому будівництві (встановлено патрульними під час позапланової перевірки ДАБІ на будівельному майданчику 2 вересня 2016 року)”, – вважає вона.

Береза додала, що “про свій реальний конфлік інтересів суддя не могла не знати, тому відповідно до законодавства України мала б заявити про самовідвід”.

“Враховуючи дані факти громадська організація “ЖАР” звернулась до Вищої ради юстиції із скаргою та до НАЗК із повідомленням про конфлікт інтересів з метою притягнення судді до відповідальності. Також зазначені офіційні листи було направлено до Вінницького апеляційного адміністративного суду з проханням долучити їх до матеріалів справи та на підставі виявлених фактів переглянути рішення суду нижчої інстанції”, – наголосила представниця “Чесно”.

Як писав НГП, управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області не довело в суді правомірності скасування семи містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у Хмельницькому на вул. Прибузька, 5/1, виданих ТОВ “Торгівельний Центр “Прибузький”.

За даними ЄДР, засновником і бенефіціаром ТОВ «Торговельний центр» «Прибузький» Ярослав Бляхарський. Бляхарський дуже популярний серед середовища будівельників міста — на нього зареєстровано десятки фірм. Серед них ЖБК «Буковинський квартал», ЖБК «Парадіз», ТОВ «Житлоплюс». А ось ЖБК «Меблевий» Бляхарський заснував разом із батьком депутата Хмельницької міської ради Анатолієм Скочелясом.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Ковальчук не чистоплотна уже давно , взяточница редкая

    • Есть факты – в студию. Треп на НГП уже достал. Когда журналисты перестанут тупо писать за бабки. И комментарии строчить сами себе. Нихрена не поменялось, за что на майдане стояли??? Привели горлопанов и неотвечающих за базар к власти.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.