Управління ДАБІ програло суд по скандальній забудові фірмі юриста хмельницького депутата від “Батьківщини”

Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області не довело в суді правомірності скасування семи містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у Хмельницькому на вул. Прибузька, 5/1, виданих ТОВ “Торгівельний Центр “Прибузький”.

Про це свідчить постанова Хмельницького окружного адміністративного суду від 6 жовтня.

З матеріалів відомо, що “дабівці” протягом 22 червня-14 липня цього року провели позапланову перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час провадження Управлінням архітектури та містобудування Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради містобудівної діяльності. Контролюючий орган цікавився наданням містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки (від 10.02.2016 р. № 29/ГП-25.1-04 та від 09.10.2015 р. № 311/ГП-25.1-04, № 312/ГП-25.1-04, № 313/ГП-25.1-04, № 314/ГП-25.1-04, № 315/ГП-25.1-04, № 316/ГП-25.1-04, № 317/ГП-25.1-04), яка з 2013 року знаходиться в оренді ТОВ “Торгівельний Центр “Прибузький”.

Як випливає з висновків Управління ДАБІ, не дотримано вимоги щодо складу, форми та змісту містобудівних умов та обмежень. Також на момент перевірки був відсутній повний пакет документів, які подаються разом із заявою про надання містобудівних умов та обмежень.

Окремо зазначається про те, що земельна ділянка на вул. Прибузькій, 5/1 у Хмельницькому знаходиться в рекреаційній зоні «Р-2 Зона зелених насаджень загального користування», на якій, відповідно до містобудівної документації, не дозволено розташовувати багатоповерхові багатоквартирні житлові будинки.

З наведених підстав головний інспектор будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління Держархбудінспекції прийняв рішення про скасування дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на вул. Прибузькій, 5/1.

У постанові суді сказано, що на підставі зазначених містобудівних умов та обмежень ТОВ “Торгівельний Центр “Прибузький” зводить багатоповерховий житловий будинок з вбудовано-прибудованим спортивно-оздоровчим комплексом та паркінгом (більш відомий як “Sport City” – НГП). Більше того фірма-позивач зареєстровала декларацію про початок виконання будівельних робіт від 19.01.2016 р. за № ХМ 083160200251 та декларацію про початок виконання будівельних робіт від 11.02.2016 р. за № ХМ 083160421609.

Фото sportcity.km.ua

Фото sportcity.km.ua

Крім цього, суд акцентував на тому, що рішенням сорок восьмої сесії Хмельницької міської ради №94 від 04.03.2015 р. затверджено проект розміщення житлово-громадської забудови на короткостроковий період до 2020 року, з наступним оновленням генерального плану та коригуванням плану зонування території міста.

А, відповідно до плану зонування території Хмельницького (коригування), який є у складі вищевказаного проекту, земельна ділянка на вул. Прибузькій, 5/1 відноситься до вторинної зони ділової, громадської та комерційної активності районного значення (Ц-2).

“Враховуючи той факт, що земельна ділянка на вул. Прибузькій, 5/1 відноситься до вторинної зони ділової, громадської та комерційної активності районного значення (Ц-2), на якій дозволяється здійснення багатоквартирного житлового будівництва, наміри позивача щодо забудови земельної ділянки не порушують вимоги містобудівної документації на місцевому рівні, а саме: Генерального плану м. Хмельницького та Плану зонування території м. Хмельницького”, – зазначено у судовій постанові.

Іще Хмельницький окружний адмінсуд звернув увагу на те, що головний інспектором будівельного нагляду повинен був скласти протокол про правопорушення і видати припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, відповідно до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду (Постанова КМУ від 19 серпня 2015 року № 698). Натомість у матералах справи жодним словом не згадується про можливий припис ДАБІ.

За даними ЄДР, засновником і бенефіціаром ТОВ «Торговельний центр» «Прибузький» Ярослав Бляхарський. Бляхарський дуже популярний серед середовища будівельників міста — на нього зареєстровано десятки фірм. Серед них ЖБК «Буковинський квартал», ЖБК «Парадіз», ТОВ «Житлоплюс». А ось ЖБК «Меблевий» Бляхарський заснував разом із батьком депутата Хмельницької міської ради Анатолієм Скочелясом.

Пан Бляхарський напряму пов’язаний з депутатом від «Батьківщини» Олександром Скочелясом — працює юристом у ТОВ «Український будівельний капітал» (UBC), одним із засновників якого є Скочеляс.

Більше на цю тему читайте у публікації “Що ж приховано під яскравою назвою спортивний комплекс “CITY”?

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 11

 1. Костя – суперфікцій видав містобудівні на 640 квартир. А в серпні 2015 року продовжив договір оренди землі по Прибузькій, 5/1 на 4 роки. Так би оренда вже закінчилася.

 2. Де позов міської ради?
  Де позов прокуратури?
  Якби очільники міста мали наміри порушити кримінальні справи проти Кості, то справи вже б крутились в поліції, а так поки бачемо що позиція мерії зводиться до того, що ми нові кричущі ршення не приймаємо, але і старих справи не чіпаємо!
  І нашим і вашим.
  З такими темпами скоро нові скандальні рішення будуть прийматись під патранатом “СВОБОДА” замість “БЮТ”!
  Доречі, перші прояви тенденції бачимо по забудові території внутрішнього дворику музичної школи №1 за адресою вул. Проскурівська, 18.

  За патріотизмом бачимо приховування чергового деребану!

  • по Проскурівській, 18 збудували дуже гарний мистецький двір з старої відреставрованої цегли, і міська рада подала позов на забудовника, відкрито кримінальне провадження. Що не так?

  • На кого позов? На своє ж рішення? міська рада при Кості в 2015 році дала містобудівні, дала землю до 2019 року, а тепер своє рішення буде оскаржувати? тобто позивач: міська рада, відповідач: міська рада. Не смішіть, бо лопне пузо.

 3. Костя – суперфіцій і суду надав ділянку під забудову, ці ж фігуранти і її забудовують, там все по закону.

 4. Молодцы ребята! Так держать! Лучше что-то создавать чем разрушать ! А бездельники ,только резкие комментарии писать умеют ! Держитесь в борьбе с бюрократией , популизмом и коррупцией .

 5. Смысел такого рода статей отвлечь внимание от настоящего воровства ! Реального воровства из бюджета . Банальных откатов и обнала- кто то работает , а кто-то в это время заметает следы или отвлекает внимание!!!

 6. Може вже пора вирізати такі суди?

 7. А как же европа-парк ?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.