Спортсіті: продовження історії боротьби проти знахабнілого забудовника

6 жовтня 2016 року особисто пощастило побувати у Хмельницькому окружному адміністративному суді під час розгляду позову товариства з обмеженою відповідальністю “Торгівельний Центр “Прибузький” до  Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування рішень. Якщо пояснювати простими словами, забудовник славнозвісного Спортсіті оскаржував рішення про скасування 7 містобудівних умов та обмежень. І що ж, це йому вдалося з легкістю. З першого ж засідання яскраво було видно поспішання головуючого судді та її двох колег, які бігло глянули додаткові докази та навіть не захотіли долучати документ, який свідчив про відкриття кримінального провадження саме щодо цього будівництва. А ні, суддям Ковальчук Альбіна Миколаївна та її двом колегам було достатньо 40 хвилин засідання і 15 хвилин у нарадчій кімнаті щоб задовольнити позов ТОВ “ТЦ “Прибузький”. Про це свідчить постанова Хмельницького окружного адміністративного суду від 6 жовтня 2016 року (рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень № 61929652).

%d0%bf%d0%be%d1%88%d1%83%d0%ba_%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d1%87%d1%83%d0%ba

 Скріншот із ЄДР судових рішень

Цитую Постанову: “З врахуванням наведеного суд вважає, що відповідачем не доведено, а судом не встановлено  правомірності прийнятих відповідачем рішень…, а тому позовні вимоги ТОВ “Торгівельний Центр “Прибузький” є обґрунтованими, відповідають чинному законодавству і підлягають задоволенню”. Отже, позов товариства з обмеженою відповідальністю “Торгівельний Центр “Прибузький” буд задоволений, а також було визнано протиправними та скасовано рішення головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області.

%d0%bf%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b0_%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d1%87%d1%83%d0%ba

 Скріншот Постанови від 6 жовтня 2016 року

Далі залишалось очікувати апеляційного оскарження зі сторони ДАБІ до Вінницького апеляційного адміністративного суду, що і було здійснено Управлінням ДАБІ у Хмельницькій області. Щоб допомогти у розгляді справи особисто автором було подано клопотання про залучення у якості третьої особи та день за днем прослідковувалось інформація щодо призначення дати засідання.

Як регіональний координатор кампанії Чесно. Фільтруй суд! у Хмельницькій області нещодавно аналізувала декларації суддів Хмельницького окружного адміністративного суду. Від знайденого аж затамувало подих. Суддя Ковальчук А.М. у розділі своєї е-декларації “Корпоративні права” зазначила перелік юридичних осіб, до яких відношення має її чоловік. З цими назвами юросіб ми зустрічались не вперше і звичайно, перевіривши їх в аналітичні системі Youcontrol, а також і в Єдиному реєстрі юридичних осіб, нами було виявлено зв’язки між чоловіком судді Ковальчук А.М. та керівником (засновником) ТОВ “ТЦ “Прибузький”. А засноване чоловіком ТОВ “БК “Конструкція” є генпідрядником на цьому будівництві (встановлено патрульними під час позапланової перевірки ДАБІ на будівельному майданчику 2 вересня 2016 року).

%d0%ba%d0%bf_1_%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d1%87%d1%83%d0%ba %d0%ba%d0%bf_2_%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d1%87%d1%83%d0%ba

Скріншот із е-декларації Ковальчук А.М.

Про свій реальний конфлік інтересів суддя не могла не знати, тому відповідно до законодавства України мала б заявити про самовідвід. Та цього не сталось. Враховуючи дані факти громадська організація “ЖАР” звернулась до Вищої ради юстиції із скаргою та до НАЗК із повідомленням про конфлікт інтересів з метою притягнення судді до відповідальності.

Також зазначені офіційні листи було направлено до Вінницького апеляційного адміністративного суду з проханням долучити їх до матеріалів справи та на підставі виявлених фактів переглянути рішення суду нижчої інстанції.

%d0%bb%d0%b8%d1%81%d1%82-%d0%b2%d0%b0%d0%b0%d1%81_%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d1%87%d1%83%d0%ba

Офіційний лист до ВААС

Однак ці всі дії нівелює один факт – ДАБІ України до цього часу не сплатило судовий збір, про що свідчить Ухвала ВААС від 1 листопада 2016 року. Останній день сплати – 22 листопада. 21 листопада разом з колегами ми відвідали Управління ДАБІ у Хмельницькій області та дізналися, що рахунки ДАБІ України заблоковані, однак чітких пояснень названо не було, проте такий випадок не перший, а нормальна практика у діяльності обласного Управління. Тому на вчасну сплату скоріше всього не варто розраховувати. Єдина надія – клопотання про відтермінування сплати, що на камери було обіцяно надіслати юристами до суду.

От така от ситуація… Виходить, що громадськості більше всіх потрібно щоб у місті будівництво було законне, а резонансні незаконні будівництва зупинялись, а не банально провалювались справи та узаконювались будівництва через халатність контролюючих органів.

Слідкуємо та у випадку саботажу звертатимемось до правоохоронних органів щодо бездіяльності керівництва контролюючого органу та його структурного підрозділу.

На 16:10 22 листопада 2016 року до ВААС надійшла заява щодо продовження строку виконання ухвали від ДАБІ, однак дану заяву ще розглядатиме суддя і вирішуватиме: продовжувати термін сплати судового збору чи ні.

Зі свого боку прицільно слідкуватимемо за розвитком подій навколо цього будівництва та за розглядом справи у суді.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Альона Береза

Альона Береза

Громадська діячка, голова ГО "ЖАР", регіональний координатор кампанії Чесно. Фільтруй суд! у Хмельницькій області
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 21

 1. Коли ви пані Альона заспокоїтесь? Ви перекручує те факти та відпрацьовуєте гроші які вам виділяють, задля того, щоб ваші ж замовники мали можливість підзаробити. Жодні інші об’єкти вас чомусь не цікавлять! Лише до тих, які пов’язують з головою партіі “Батьківщина”, чомусь прискіплива увага, неправильно, і схоже на банальне вимагання і заказуху….

  • Шановний чи шановна, от коли перестанете бути анонімом та почнете писати фактами, от тоді про щось з Вами говоритимемо. А так Ваші слова – то просто вітер, який мене аж ніяк не турбує. Я говорю мовою документів, а Ви пустословити та анонімете. Запитання чому??? На бідного забудовника працюєте? То так і пишіть.

 2. “..Виходить, що громадськості більше всіх потрібно..”.-Та не громадськості це потрібно, а авторці статті, чи точніше ляльководу, який цю маріонетку годує. От цікаво, якщо завтра ляльковод з забудовником домовиться, то в яку позу та берізонька перегнеться?

 3. Ой щось підказує моя жіноча інтуіція що отой горе забудовник Скочеляс може він і не поганий хлопець але попав до тої Оленки в немилість , десь її не задовільнив або відмовив або взагалі його коханка бо так знає про всі проєкти забудовника і просто хоче отримати енннну суму грошей , бо відчуває що гроші немаленькі можна зрубити ???????????? Може я помиляюсь але з досвіду по життю в цьому переконалась .

 4. Що це за береза? Що це за представник громадськості? Хто іі уповноважив? Сторила собі з 3-х людей організацію і підміняє всі органи і всіх громадян?! Стаття тупорила,- хіба дружина суддя має знати які і в кого іі чоловіка підприємство виконує будівельні роботи? Чи чоловік має знати, які справи слухає дружина суддя? Він же не є засновником фірми яка судиться. Це не є підставою для самовідводу, як вказує береза, яка відпрацьовує чиюсь заказуху! Вважаю за потрібне зацікавленим особам звернутись до правоохоронців, чи до суду стосовно дій цієї берези. Ганьба їй!

  • Ой як скочеботи підтягнулись, десантники-спеціалісти прямо. Видно хто гроші відпрацьовує, ой як видно.

 5. Альона, давайте, всипте жару усім цим знахабнілим та неповажаючим Вашого відчуття надсправедливості.
  Мені до вподоби Ваші розпашілі щічки під час кожної промови та відпису)).
  Але як Ви не розумієте, що продукуєте рекламу, безоплатно привертаєте увагу до людей, яких так промовисто намагаєтесь приганьбити. А вони тихенько тішаться і посміхаються смакуючи кожен Ваш випад.
  Покажіть людям, що рученята Ваші створили хорошого, саме створили (не накопали, викрили, “тамували подих”), що громаді корисного дали. Переконаний, то матиме значно більше ефекту аніж чергове політично-бізнесове оповідання.
  Час невблаганно біжить…

  Шефу привіт!

 6. Пані Альона, Ваш похід в ДАБІ вже показали телеканали. Шкода що за 22 дні ніхто не знайшов бажання аби зібрати необхідну суму судового збору та сплатити його – виручивши так би мовити державу. А піаритись на тому що ДАБІ не сплатило судового збору апеляції не потрібно.
  На майбутнє запишіть реквізити для сплати судового збору Вінницького апеляційного адміністративного суду:
  ОДЕРЖУВАЧ: УК у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030101
  Код ЄДРПОУ: 38054707
  Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області
  МФО: 802015
  розрахунковий рахунок 31212206781002.
  Призначення платежу *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Вінницький апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)

  Термінал Приватбанку не питає хто платник – кого Ви вкажете (набравши на клавіатурі) той і буде….

  А з приводу листа ЖАР то
  по перше – знайдіть собі гарного юриста який підкаже, що такі листи ніякого доказу мати не будуть – ЖАР не сторона справи.
  по друге – та майте повагу до голови ВААС Кузьмишина Віталія Миколайовича – його батька звали Микола а не Роман, як ЖАР звертається у своєму листі.

  І на останок: Ваша логіка щодо самовідводу судді Альбіни Ковальчук смішна…. У Вінниці апеляційну скаргу ДАБІ розглядає колегія у складі головуючого суддя: Граб Л.С.; суддів Біла Л.М. та Гонтарук В. М.
  Так от та сама Граб Людмила Сергіївна сама Хмельничанка і довго прожила у Хмельницьку ( 08.2003 – 03.2004 – суддя Хмельницького міського суду; 03.2004 – 07.2013 – суддя Хмельницького міськрайонного суду; з 07.2013 – суддя Вінницького апеляційного адміністративного суду). Виходить за Вашою логікою їй теж потрібно заявляти самовідвід – бо можливо патріотизм за рідне місто теж може стати конфліктом інтересів….

  • Дякую, що помітили описку. Вона була виправлена і лист перенаправлено до ВААС. Правда робити з цього подію з Вашого боку не коректно, адже у шапці листа дані вказано правильно. Ну і всі ми люди та можемо зробити описку.
   Також відповім щодо оплати. Познайомтесь із бюджетною сферою для початку, а вже потім пишіть що немає значення хто сплатить судовий збір. А платник – це державний орган, у якого є свої рахунки, з яких він має здійснювати сплати після погодження казначейства. Це так для Вашого розвитку у сфері бухгалтерії. Можливо нам всі органи почати фінансувати зі своєї кишені??? То у мене запитання – для чого нам такі органі, яким у законодавстві визначено повноваження. Ніби не ЖАР є контролюючим органом у сфері будівництва?!
   Щодо сторони у справі – подано клопотання (заяву) про долучення третьої особи, тому листи також надсилаємо. Сподіваюсь на це відповіла.
   Щодо Граб Л.С. – цінна інформація. Дуже Вам вдячна. Ми врахуємо.
   Але логіка самовідводу Ковальчук інша – вона дружина бізнес-пертнера керівника ТОВ “ТЦ “Прибузький”, про що сама вказала у е-декларації. Та не Вам робити висновки – нехай їх робить ВРЮ, яка має на це повноваження, та НАЗК, яка перевіряє навність конфлікту інтересів.

   • Щодо бюджетної сфери, так, для відома, пані Альоні, повідомляю. Судовий збір “державний орган” може сплатити і через банківський термінал, для цього обмежень у законодавстві немає, потрібно лише вказати реквізити платника. Тому раджу Вам через брак знань і досвіду прислухатися до розумних коментарів або хоча б перед їх запереченням перевіряти факти.

    • Так, може. Але в бюджетній установі повинна бути каса, або спеціальним розпорядженням керівника має бути надано дозвіл на отриманян готівкових коштів з спеціального фонду. Може розкажете як казначейство готівку вам на руки для судового збору видає?

     • Таке може писати тільки людина, яка поняття не має про державну службу. Судовий збір платять спеціалісти зі свого карману або з карману керівника, як пощастить. І така ситуація не тільки у нашій області, Шановна, про який спеціальний фонд Ви маєте на увазі. Ситуація в цій сфері насправді навіть гірша чим Ви думаєте.

   • Алёнка попроси шефа , нехай дасть гроші на судовий збір бо завалите справу – ми за тебе вболюваємо . Доречі Олесь вже створив осередок нової платформи щось тебе не видно на зборах осередку ????

 7. Чого ви всі вчепилися до дівчини Оленки. Вона молодець. Оленко, закрийте їм всім роти, напишіть де працюєте, скільки заробляєте. Хай вдавляться.

 8. і мовчить Оленка, як ніби всралася…

 9. А що хіба Ви ще не знаєте?
  Шеф – добре відомий в області товариш, губернатором був, головою ради був, нетішинська сторона його вотчина.
  А зараз намагається організувати роботу пана з Грузії на наших теренах.
  Все не так просто, хлопчики і дівчатка. Тут вееееликі гроші і велика політика.
  Я від Скоча не у захваті, але пареньок паше як Папа Карло. Зв’язав біля себе півміста.
  Зрозуміло, що стара гвардія не у захваті.
  Чекайте на розслідування про зв’язки політиків, активістів та борців (вибачте борчинь) за справедливість.
  Буде багато цікавих родзинок….

 10. Скільки воні в коментарах)) значить автор пише те що потрібно))
  Молодець!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.