Справа елінгів: апеляція узаконила забудову на коштовній землі впритул до Дністра

Апеляційний суд Хмельницької області виніс рішення про закриття провадження про визнання недійсним та скасування реєстрації декларації про готовність елінга до експлуатації на вул. Соснова, 15/1 в садово-городньому товаристві «Калюс» Вільховецької сільської ради Новоушицького району і зобов’язання його власників знести побудований об’єкт.

Про це свідчить ухвала суду від 18 жовтня.

Фактично цим рішенням апеляційна інстанція запустила певний судовий прецедент.

Справа втім, що у прибережній захисній смузі річки Дністер збудовано п’ять елінгів. Цьому послужило у 2012 році рішення Хмельницької ОДА про передачу в оренду на 49 років ДП “Краси­лівський агрегатний завод” зе­мельної ділянки площею 1,1 га за рахунок земель водного фонду. Далі керівництво заводу уклало договори суборенди з приватними особами з метою узаконення самочинного будівництва елінгів.

Фото з архіву НГП

Фото з архіву НГП

Що стосується об’єкту на Сосновій, 15/1, то його перша власниця Ірина Гома протягом 2009-2010 роках здійснила відповідне будівництво на землях водного фонду. Щоб узаконити самочинну забудову, між Гомою і “Краси­лівським агрегатним заводом” був підписаний договір суборенди земельної ділянки площею 0,03 га. У жовтні 2013 року Управління ДАБІ в області видало декларацію про готовність об’єкта до експлуатації.

У вересні 2014 року Ірина Гома продала елінг Вадиму Яцишину.

Згідно з рішенням Новоушицького районного суду від 11 липня 2016 року, визнано недійсним договір купівлі-продажу елінгу з кімнатами відпочинку на вул. Соснова, 15/1 і скасувано реєстрацію декларації.

Крім цього, райсуд зобов’язав знести самочинне будівництво елінгу.

Основний аргумент – лист Новодністровського регіонального управління водних ресурсів та експлуатації Дністровських водосховищ від 4 липня 2016 року, де визначено, що нормальний підпірний рівень Дністровського водосховища становить 121 мБС, який є внутрішньою межею прибережної захисної смуги Дністровського водосховища; зовнішня межа прибережної захисної смуги Дністровського водосховища установлюється згідно ст.ст.88,89 Водного Кодексу України на відстані 100 метрів від відмітки 121 мБС, або на основі розробленої проектної документації; якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.

“Із даних проектної документації водоохоронної зони лівого берега Дністровського водосховища на території Новоушицького району, яка розроблена в 1986 році, вбачається, що земельна ділянка, на якій побудовані елінги, знаходиться в прибережній захисній смузі”, – констатував суд.

Поза тим, Апеляційний суд Хмельницької області зіславшись на пункт 1 частини 1 статті 205 ЦПК, вважає: суд першої інстанції не врахував і розглянув спір в порядку цивільного судочинства.

За даними сайту оголошень OLX, сотка землі на березі Дністра у Рудківцях Новоушицького району коштує близько 800-900 дол.

Елінг* – відкрите або закрите приміщення для побудови і ремонту суден на березі.

Більше читайте у попередніх розслідуваннях НГП – “Пат елінгом” і “Пат елінгом. Пошук “лазєйок”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Природа виправить всі рішення…

  2. Той хто готував дану статтю явно далекий від права та написав несенітницю

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.