Владний кентавр

Його тут не чекали, але він повернувся. Чорний костюм надягнутий поверх білої сорочки з краваткою створював вигляд середньостатичного чиновника. В очах виблискувала дитяча радість, яку прикрашала легка посмішка. Його, як і два роки тому, почали оточувати великі і не дуже начальники, депутати обласної ради, колишні та діючі силовики.

Однак епіцентром тяжіння того дня був зовсім не він, а його тіньовий шеф. Саме не без допомоги останнього у березні 2014 року Леонід Прус став головою Хмельницької облдержадміністрації.

Леонід Прус. Фото Віталія Тараненка

Леонід Прус. Фото Віталія Тараненка

Тіньовим тоді називали народного депутата України VII скликання від партії Удар Олександра Корнійчука. Рулетка квотного принципу вистрілила на користь молодої політичної сили, яка на крилах Революції гідності піднялася на політичний Олімп.

Той період сьогодні “ударівці” Хмельниччини воліють не згадувати. Бо дуже набралися помилок, а через слабкість і відсутність досвіду — ще й зганьбилися на всю країну. А “піджак Пруса” перетворився на живий афоризм.  

Час притуплює пам’ять, проте не стирає з неї яскраві моменти. Рокіровка Прус-Корнійчук через два роки переносить на підсвідомому рівні певні неприємні елементи. Якесь дежавю.

Олександр Корнійчук. Фото Віталія Тараненка

Олександр Корнійчук. Фото Віталія Тараненка

— То добрий вибір і достойна кандидатура, — коротко на камери охарактеризував свого “колишнього боса” пан Прус.

КовалючуківськоКорнічуківський дует таки відбувся у Хмельницькій облдержадміністрації після тривалих закулісних політичних ігор. Апаратчик Президента Петра Порошенка зумів запхати за пояс інші групи впливу, тим самим, розширив свій вплив на Хмельницьку область.

— Я радий представити потужну людину, системного управлінця і мого вірного побратима Олександра Олександровича Корнійчука, — так тепло відгукнувся про нового голову облдержадміністрації перший заступник глави Адміністрації президента Віталій Ковальчук на представленні 28 квітня.

Людина з Києва усе зробила, аби цей день відбувся. Навіть вдалися до досить неординарного кроку: ймовірно, у цілях безпеки (чи просто перестрахувався) губернатора Корнійчука завели до сесійної зали “чорним ходом”. До речі, покинули приміщення високопосадовці тим же способом.

На публіку це виглядало, наче до зали занесли кота у мішку, якого, спочатку презентували, полащили, похвали його за позитивні риси. А потім швиденько назад сховали у мішок.

Подібні експрес-призначення голів ОДА Банкова вже провела у Запорізькій, Херсонській, Рівненській областях. Адже зовсім близько час “Х” — 1 травня — дата, з якої всі кандидати на посади голів облдержадміністрацій обиратимуться шляхом конкурсу, який проводитиме Комісія з питань вищого корпусу державної служби. Цього вимагає новий закон про державну службу.

Формально кадрова поспішність з боку вищого керівництва країни збурлила у жилах кров окремим громадським діячам Хмельниччини. Репетиції не вистачило скандальності, бо не до кінця були продумані дії головних героїв. “Теплий прийом” Корнійчука підвів деяких активістів до потенційного виключення їх з числа представників дорадчого органу — Громадської ради при Хмельницькій облдержадміністрації.

Щитом з кількох дужих секюріті закрив вірного побратима апаратчик Президента Ковальчук. Прийнявши весь удар на себе, він підтвердив велике бажання реалізувати проект “владний кентавр”.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Зрештою, Корнійчуку ближчим часом доведеться продемонструвати і власну гру. Якщо він претендує не просто залишити в історії Хмельниччини запис “з квітня 2016 року і до… працював на посаді голови Хмельницької ОДА”, то необхідно дати можливість “свиті зробити короля”. Як не банально звучить, але фахово підібрані кадри вирішують усе.

— При Прусу близько 50% кадрових призначень були помилковими, а посади очолили випадкові люди. Квотний принцип розподілу посад та імунітет, що “я стояв на Майдані”, були маячнею, — визнав один із соратників “ударівського” екс-голови ОДА.

Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Loading...
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 15

 1. Ну-ну, і той не такий, і той теж, а той і ще гірший… А хто ж тоді такий?
  Наробили з тим майданом, як пес в кущах, тай тішаться як малі діти. Вивчили одне слово “ганьба” і кричать. А де ж наша європейськість?
  Хоча теж маю свою думку на рахунок нового голови.

 2. Яка гра,якщо його пропхнули з другої спроби ФПГ гереги)вкупі з шахматістом. Своєї гри вести не зможе…хіба що виросте,й отрубає “руку дающего”.

 3. Будь-який адекватний і здравомислячий чоловік перебуваючи на владній посаді будує владну вертикаль. Команда повинна працювати так,як грає злагоджений оркерстр , а не за принципом коли кожен дує в свою дудку і на виході отримуємо балаган. Балаган у оркестрі вийшов коли ним керував Прус і всі думали лише про власні інтереси,а не про загальну справу. Бажаю Корнійчуку О.не допустити таких помилок, відсіяти всю шушеру, сформувати сильну власну команду, реалізувати конкретні задуми та згодом повністю нести відповідальність за результат.

 4. Ну,ну… Дай Боже нашому вгодованому пацюку зїсти слона!

 5. щось я про кентавра не поняв. Хто кентавр-то? котрий з оцих двух уударівських товстопузиків?)

 6. А коли вже догодять і чого догоджати? Таким як Алім та схожі на нього заплати і він буде гавкати на пам’ятник Шевченку. А врешті-решт хто ці папуги, може їїх хтось вибирав в якийсь орган, скільки це буде продовжуватися, одумайтеся, дайте людині працювати, зробити щось і тоді оцініть його. Призначає Президент, а не пацієнти Скаржинецької лікарні, і за свої рішення він відповідає сам, якщо він помилився, не голосуйте слідуючий раз за нього. Навчіться чути один одного , а не горлопанити толпою кожен своє, так ніхто ніколи нічого не почує і не зрозуміє. Людина, яка досягла чогось в житті ніколи не дозволить собі вести себе так, як ці “аліми”. А невдоволені чиїмось досягненням Швондєри будуть у нашому житті до того часу, доки ми будемо на них звертати увагу та не навчимося поважати один одного…

  • Об’єктивний і вам подібні, щоб ви стільки і мали,скільки заплатили таким як Алім … Після прочитаного,все більше погоджуюсь з думкою,що саме такої влади заслуговує народ,яку він собі обирає … Вікова холопська залежність завжди знаходить аргументи для виправдання своєї бездарності :
   За шмат гнилої ковбаси
   У вас хоч матір попроси,
   То оддасте. Не жаль на його,
   На п’яного Петра кривого…

   • З тобою Алім ділить брудними грошима? Так переживає за чесно присвоєні гроші що нікому не бажає своєї долі…клоун, злий, брудний, лицемірний клоун

 7. Трунову,Лукомську,Бригадир на вихід

 8. загородней на виход

 9. да что ви про етого Загороднего! ?? его песня спета давно .Загородней лоханулся

 10. КУЙДАНА ЗАМИ..!!!!

 11. загородний лицемер и бабник

 12. Корнійчук — людина розумна та “башковита” (в усіх сенсах)… Тому навряд він буде грати “чиюсь гру”… Чи захоче він бути “впорядувачем регіону”? Питання. Коли б дивитися на його попередні досягнення — МОЖЕ. То ж МАЄМО НАДІЮ. Бо, біг-ме, вже дістали пустелики з гарними гаслами, наполеонівськими апетитами та кішенями від Остапа Бендера…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.