Екс-меру Хмельницького приписують створення ОЗГ. Суд не побачив бездіяльності слідчих

Хмельницький міськрайонний суд відмов ПАТ «Катіон» (Хмельницький) у задоволенні скарги на бездіяльність посадових осіб органу досудового розслідування, що виразилась у не внесені відомостей до ЄРДР після отримання заяви повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.

Про це зазначено в ухвалі суду від 29 березня.

Позивач заявив, що 16 лютого 2016 року звернувся до Національного антикорупційного бюро України із заявою про порушення кримінальне провадження і притягнення до відповідальності членів організованої злочинної групи на чолі з колишнім Хмельницьким міським головою.

НАБУ не внесло дані відомості до ЄРДР, не розпочало розслідування та не повідомило товариство про свої дії. Зі слів працівників Управління захисту економіки в Хмельницький області Департаменту захисту економіки Національної поліції України товариству стало відомо, що заява перебуває в даній установі.

“У зв’язку із цим товариство вважає, що НАБУ чи УЗЕ в Хмельницький області ДЗЕ Національної поліції України відомості, які викладені в заяві про злочин мали би негайно бути внесені відповідно до строків і порядку встановлених ст. 214 КПК України до ЄРДР”, – сказано в ухвалі.

Водночас, на думку суду, “ПАТ “Катіон” безпосередньо звернувся із заявою про злочин до НАБ України, в порядку ст. 214, 303 КПК України скаржник не оскаржував дії чи бездіяльність посадових особі НАБ України уповноважених на внесення відомостей до ЄРДР, а безпосередньо оскаржує бездіяльність посадових осіб Управління захисту економіки в Хмельницький області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, проте доказів подання заяви про злочин до відповідної установи та бездіяльності посадових осіб даної установи не надано”.

Власниками і кінцевими бенефіціарами ПАТ “Катіон” є подружжя Валерія і Людмили Дьяченків. Також вони володіють десятками фірм, зокрема, ТОВ «Капітал-15» (надання в оренду й експлуатація нерухомого майна), агрокомпанія «Самобранка» (основний профіль — вирощування зернових, бобових і насіння олійних культур), ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс”. Довкола останнього порушена низка судових справ, де міська рада добивається від ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” повернення орендованих земель комунальної власності під речові ринки та автостоянки  зепердачею їх на баланс комунального ринку “Ранковий”.

Як писав НГП, у 2013 році під час виїзних слухань парламентського комітету з питань підприємсництва, регуляторної і антимонопольної політики співвласник ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” Валерій Дьяченко наголосив, що у конфліктній ситуації між його ринком і комунальним підприємством “Ринок “Ранковий” замішена злочинна група.

“Я маю підозри, що на початку 2010 року у складі міської ради і виконкому утворилася злочинна група, яка поставила собі за ціль захопити нашу власність – ринок. Я не буду називати прізвища, але вони обов’язково фігуруватимуть потім у вироках”, – сказав підприємець.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Чому мовчать за продану по цінам нижче ринкових власність громади міста на десятки мільйонів доларів цією ОЗГ?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.