На хмельницькому сміттєзвалищі планують видобувати біогаз

Сьогодні у Хмельницькій міській раді відбулась нарада робочої групи з розробки програми “Збір та утилізація звалищного газу з полігону твердих побутових відходів”. Заступник міського голови Володимир Гончарук наголосив, що головним завданням сьогоднішньої зустрічі було обговорити та виробити концепцію вирішення цієї проблеми.

Хмельницькому сміттєвому полігону вже понад 50 років. Його площа становить 6 гекткрів, 1,8 з яких вже виведені з експлуатації. За словами директора КП “Спецкомунтранс” Владислава Кривенчука, висота наваленого сміття у деяких місцях досягає 38 метрів.

Сьогодні існують ризики спонтанних викидів біогазу. Щоліта на полігоні спалахують пожежі з декількількома осередками займання. Кривенчук зазначив, що одну з таких пожеж тушили впродовж 9 днів. Тому відкачування газу є дійсно необхідним заходом.

Представник інституту газу НАН України Генадій Жук зазначив, що в Україні вже впроваджено шість подібних проектів і досвід роботи в цій галузі є.

За попердніми підрахунками на хмельницькому полігоні можна буде видобувати 600 кубічних метрів біогазу, з якого можна видобути 1 мВат електрики та стільки ж тепла. На полігоні можна буде пробурити 6-7 свердловин.

Наразі в міській раді мають напрацювати порядок розробки необхідної документації із залучення приватного інвестора. У складанні документів допомагатиме міжнародний проект USAID. Досвід державно-приватного партнерства у галузі видобутку біогазу буде першим в Україні.

До того ж видобуток біогазу на хмельницькому полігоні не виключає побудови сміттєпереробного заводу. За словами фахівців, біогаз переважно утворюється з харчових відходів, які заважають переробці іншого сміття.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 11

 1. ” І вже до 2012 року на території полігону було встановлено 12 свердловин та стаціонарний факел і газовий компресор з газоаналізатором. До грудня 2014 року в високотемпературному факелі було спалено 3 млн. м3 метану. Внаслідок чого відбулося значне зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище. Також припинились пожежі на сміттєзвалищі, та суттєво знизилася загазованість повітря у навколишніх населених пунктах.” http://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=1835, а ми все велосипед вишукуємо…

 2. це вже реальна робота влади. Якщо метан використовувати для виробництва електроенергії і теплової енергії буде плюс для комунальної сфери міста і різко зменшаться проблеми на сміттєзвалищі. молодці, правильно все роблять.

  • Это уже кучу лет роблять, Обговорили, выработали, какие только можно концепции. Единственное что практически ввели, это цыган на лето закидывают, что бы те пластик и др. добывали делягам.

 3. це ще і робочі місця нові

  • А ще, а ще можна збирати газ коли люди пердять, він також горючий, це також допоможе в боротьбі за енергетичну незалежність! Хтось пердить, а хтось в цей час працює!

 4. Хороша ідея. А в ідеалі сміття треба не звалювати, а сортувати і відправляти на перобку в якості вторинної сировини.

 5. молодці!!!!

  • В чем молодцы? В очередной порче бумаги, и галочки для лопухов, что что то делается. Подпевала ты, грешный.

 6. Геніально! Скільки ж можна бабла відмити!

 7. На цьому сміттєзвплищі газ вже видобували років 3 тому. Нічого нового.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.