У Кам’янці-Подільському розікрали тролейбусне обладнання на майже 0,5 млрд. грн – ЗМІ

Ще у 1976 році виконавчим комітетом було прийнято рішення розпочати роботи по будівництву тролейбусної лінії в Кам’янці-Подільському. Майже через 30 років, за різними оцінками, готовність запуску першої лінії коливалась від 80% до 95%, про це йдеться у розслідуванні “Громадського телебачення “Поділля”.

Загальна сума коштів, вкладених в будівництво, становила понад 23 млн. грн. На сьогодні, враховуючи індексацію, ця сума перевалює за півмільярда гривень.

У сюжеті сказано, що у 1999 році депутатська комісія, яку створили з вивчення тролейбусного питання, дійшла висновку: “Припинення будівництва тролейбусної лінії буде просто некоректним по відношенню до підприємства та населення міста, а наша міська рада навпаки повинна зробити все для продовження будівництва”.

За словами депутата міськради III скликання (1998-2002 роки) Наталії Скірко, на кінець 90-х до запуску тролейбусів майже все було готове – залишалося добудувати третій вузол підстанції та купити три тролейбуси.

“Тодішній міський голова Олександр Мазурчак (у 2010-2013 роках працював заступником голови КМДА – НГП) запропонував на сесії продати тролейбусне обладнання представникам сусідніх областей, бо місто не мало коштів, щоб придбати тролейбуси. Депутати категорично висловилися проти”, – зазначила вона.

22 березня 2005 року градоначальник міста Мазурчак підписав розпорядження про створення комісії з ліквідації дирекції будівництва тролейбусної лінії. А перед цим, за твердженням пані Скірко, гінці тодішнього мера вилучили тролейбусну документацію та спалили її.

“Завдання влади полягало у протидії будівництва тролейбусної лінії. Вони затягували та щось завжди придумували”, – вважає член ГО “Кам’янецький тролейбус” Віктор Гусак.

У матеріалах кримінального провадження за фактом розкрадання майна тролейбусного майна говориться, що “передумовою до виникнення цієї ситуації стало ряд причин, а саме відсутність грошового забезпечення охорони цілісності майна з боку міської ради, некомпетентне проведення розпорядчих дій по зберіганню майна працівниками комунального підприємства, відсутність контролю міського голови та уповноважених на те службових осіб”.

Теперішня міська влада, відповідаючи на запит, каже, що “не є офіційно визнаною потерпілою стороною” у цій справі. А заступник мера Григорій Горшунов на камеру заявив, що все було вкрадено до нас.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Яке че чмо цей Калашник! Адвокат херов! Гнати таких великою палкою з поліції!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.