У Хмельницькому ламають списи, як компенсовувати перевізникам пільговий проїзд

Сьогодні відбулось тристороннє обговорення відшкодування перевезень пільгових категорій населення у Хмельницькому. Місцева влада ініціювала громадське обговорення з перевізниками, пільговиками та представниками управління транспорту. Оскільки цього року з державного бюджету не було виділено кошти на компенсацію пільгових перевезень, цю витрату на себе взяв міський бюджет. Сьогодні обговорювали, як саме це буде зроблено.

За словами в.о начальника транспортного управління Сергія Шепурева, в інших містах України виробили три способи вирішення проблеми: адресна допомога пільговикам, обмеження по часу на перевезення пільговиків (заборона безкоштовно їздити в години пік) та визначена кількість пільгових місць в залежності від габаритності транспортного засобу. Яким шляхом піде Хмельницький – поки невідомо.

Зараз в місті нараховується 40 категорій пільгових категорій населення, які мають право на безкоштовний проїзд – це близько 56 тисяч пільговиків. Начальник фінансового управління Сергій Ямчук зазначив, що гроші в міському бюджеті для відшкодування пільгових перевезень передбачені.

До обговорення долучилось багато людей, у великій залі кінотеатру Шевченка засідали декілька годин, однак не всі озвучені пропозиції були раціональними та стосувались теми пільгових перевезень. Присутні згадали і про пікетування під Верховною Радою, закликали всіх на всеукраїнську акцію протесту та навіть нарікали на електричку Шепетівка-Гречани, що, на їхню думку, їздить напівпорожня.

Проте слушні пропозиції також були. І перевізники, і пільговики у більшості зійшлись на необхідності проведення моніторингу всіх пільгових категорій населення. За їхніми словами, існує багато “липових” пільговиків. Також найбільшу підтримку серед виступаючих отримала ідея адресної допомоги. Перевізникам це вигідно, оскільки вони отримуватимуть реальні гроші за надані послуги, а пільговики не завжди користуються своїм правом на безкоштовний проїзд, тож декілька гривень зайвими не будуть.

Всі висловлені пропозиції заносились у протокол та будуть враховані у подальшій розробці плану дій. Профільний заступник міського голови Андрій Бондаренко наголосив, що в інтересах влади знайти найоптимальніший шлях відшкодування пільгових перевезень, який влаштує і транспортників, і пільговиків.

Якщо у вас є ідеї або пропозиції їх можна надсилати на електронну адресу управління транспорту: ytiz-km@ukr.net

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

 1. Перевізники та представники управління транспорту ніколи не були громадкістю,це певне формування корумпованої частини осіб, які дали свою, можна сказати, мовчазну згоду на обдурування,шахрайство пільгових категорій громадян м.Хмельницького.

  Пільговим категоріям начхати на механізм не виділення коштів із бюджету(державного чи місевого), тільки Закони, якщо вони будуть прийняті, можуть радикально змінити цю ситуацію. Народу потрібно говорити правду, яка б вона ну була гірка!

  Стиль і методи Хмельницької РДА та їм подібним, із своїми потугами(дали попрошайкам перед церквою по 3 грн., а відзвітували,що повністю вирішили питання пільгового перевезення ) в кінець тунеля не вивезе!

  За словами в.о начальника транспортного управління Сергія Шепурева, в інших містах України виробили три способи вирішення проблеми:

  • адресна допомога пільговикам – так визначайте, скільки потрібно виділити коштів і кому? Що, всі однаково?
  • обмеження по часу на перевезення пільговиків (заборона безкоштовно їздити в години пік), а що хвороба в учасників АТО,чорнобильців,учасників бойових дій буде чекати,коли час пік завершиться?
  • визначена кількість пільгових місць в залежності від габаритності транспортного засобу,хто буде контролювати використання підбгові місця, як в тролейбусах, по «пільговим киткам», ми вже це все бачили і бачимо!

  Зараз в місті нараховується 40 категорій пільгових категорій населення, які мають право на безкоштовний проїзд – це близько 56 тисяч пільговиків.

  Начальник фінансового управління Сергій Ямчук зазначив, що гроші в міському бюджеті для відшкодування пільгових перевезень передбачені – скільки, де розрахунки, яким чином ці розрахунки виконані, чи обґрунтовані вони? МАРАЗМ –КОРУПЦІЙНИЙ,

  Проте слушні пропозиції також були. І перевізники, і пільговики у більшості зійшлись на необхідності проведення моніторингу всіх пільгових категорій населення.Це єдина пеальна слушна пропозиція!

  За їхніми словами, існує багато “липових” пільговиків. А хто їх перевіряє ? Скільки було піймано цих «липових».Із 200000тис. перевезених, – 100 осіб., вони що, роблять погоду при сплаті аналогів. Ми прекрасно знаємо і цю ахінею!

  Прекрасно помню той час,коли перевізники отримували заробітну плату в рази більшу ніж вчителі,лікарі та інші бюджетники. Значна частина населення добре знає ті часи, коли були відкриті банківські кредити, в тому числі і на придбання транспорту Чи не на ту пору перевізники використали цей «Клондайк» при мовчазній згоді влади? А тепер вспомнили,що кредити потрібно віддавати?

  Всі висловлені пропозиції заносились у протокол та будуть враховані у подальшій розробці плану дій. Профільний заступник міського голови Андрій Бондаренко наголосив, що в інтересах влади знайти найоптимальніший шлях відшкодування пільгових перевезень, який влаштує і транспортників, і пільговиків – тільки такого не було і не буде, поки не зміниться законодавство!!!!!!!!!!

  Будьте терпеливі та чемні! Дайте час спокійно померти пільговикам!

 2. Ця зміїно-плазуюча, а не перевізна влада,нічого і нікому за “так” не віддасть і не пожертвує учасникам АТО, бойових дій навіть чорнобильцям, сиротам чи хворим, чи неньці Україні. Бо у хижаків сентиментів, милосердя і співчуття нема, ніколи не було і не буде!

  Коли потрібно було-воювати- йшли,коли потрібно було закривати Чорнобиль –йшли, а коли – безкоштовно проїхати навіть до лікарні – плати за проїзд, або виходь із маршрутки. Як це підло та підступно!Люди на підтримку армії віддавали останнє, переопроміненні чорнобильці, обдурені державою та такими перевізниками, в лікарнях оставляють все і життя також.

  Коли ви уже нажеретесь?

  • вовкодрайвер, ти трохи накурився? ти був на слуханнях? чи просто ляп-та-ляп. На слуханнях були голови та представники всіх ГО Чорнобильців, ветеранів війни, частина ГО учасників АТО, БД, благодійні фонди які працюють з малозабезпечиними. Не менше 120 людей. В бюджеті заклали 28 млн грн. на перевезення 25,6 млн.
   і питання: а ти питав у непільговиків, які платять повну вартість чи готові вони за рахунок тих грошей, що платять у вигляді податків утримувати пільговиків? суддів, прокурорів, депутатів? Чому дитина 7 років має платити повну вартість, коли їде в школу чи на секцію, а пенсіонерка, може кататися цілий день куди собі захоче безплатно?

 3. назвіть мені хоть одну країну світу, де стільки пільговиків. 50-60% населення пільговики. дати дітей, безробітних. як жити далі, хто платити податки має?

 4. Сложнейший вопрос. Точно ясно одно-любой ход этих денег, кроме адресной помощи, будет с откатом.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.