Землі водного фонду? Ні не чули…

Коли простори міста практично всі забудовані, до уваги припадають береги річок. Так і сталось у Хмельницькому. Річка Південний Буг розбиває наше місто на дві частини, які ще з давніх давен були лакомим шматочком для будівництва. І от прийшов зірковий час – забудування берегів стартувало. А почалось воно такими гігантами як гіпермаркети, торговельно-розважальні центри. Однак ці будівництва велися не на самому березі річки. А ми ж розповімо про свіже будівництво, яке скоріше всього шокує Вас своїм розміщенням.

Рішенням 20-ої сесії Хмельницької міської ради від 31.10.2012 р. № 46 земельну ділянку по вул. Нижня Берегова, 2/4Б передано в оренду ПП «Ультрасервіс» під незавершене будівництво бази відпочинку та літнього торгівельного майданчику на 3 роки, тобто до 31.10.2015 р.

1

Враховуючи зміст відповіді департаменту архітектури зобразимо також рішення сесії Хмельницької міської ради, яким земельна ділянка надавалась в оренду.

2

Доречно також продемонструвати договір оренди землі від 02.08.2013 р. № 96-01-2013/1994210, в якому поєднанні дві речі: цільове призначення земельної ділянки та умови використання земельної ділянки, на які прошу звернути увагу.

3

Отже, як вказано у договорі земельна ділянка надається із земель водного фонду, а передається вона під незавершене будівництво бази відпочинку та літнього торговельного майданчика, що явно суперечить нормам п. 4 ст. 89 Водного кодексу України (забороняється будівництво баз відпочинку).

4

Далі варто розглянути містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, що згадуються у відповіді департаменту архітектури. Нижче наводимо зображення цього «шедевра», адже в ньому чомусь цільове призначення земельної ділянки вказано як землі житлової та громадської забудови, а наміри забудови – громадська забудова. І аж у п. 5 частини «містобудівні умови та обмеження» згадується, що це водоохоронна зона річки Південний Буг. Даний документ підписаний головним архітектором міста особисто. Важливо також зазначити максимальну поверховість – 3 поверхи з мансардою. І все це на самому березі річки.

5

Щоб графічно зобразити розміщення цієї земельної ділянки, розміщуємо інформації із Публічної кадастрової карти, на якому чудово видно, де планується будівництво.

6

Також за допомогою сайту отримано інформацію Державного земельного кадастру щодо цієї ділянки, в якій зазначено цільове призначення – 10.08.

7

Доречно також згадати Генеральний план м. Хмельницького, що розміщений у відкритому доступі на офіційному сайті Хмельницької міської ради, адже саме там можна ще раз переконатись, що ні при яких обставинах не може бути цільове призначення – землі житлової та громадської забудова, адже на малюнку зображено цільове призначення – зелені насадження загального користування, а пояснюється це ти, що при розробці генплану міста було передбачено залишити береги річки Південний Буг озелененими, такими собі «легенями міста».

Однак посилання на Генеральний план зараз Ви не знайдете, тому що з 2011 року при видачі документації департамент посилається на план зонування території міста Хмельницького, затверджений рішенням 5 сесії ХМР від 30.03.2011 р. № 25. Якщо розглянути цей план, логічно можна зрозуміти чому цей варіант зручніший – багато сторінок тексту і ніякого деталізованого зображення території міста Хмельницького. Тому допоки у міста не буде актуального Генерального плану, будемо спостерігати такі дивні зміни у цільовому призначенні земельних ділянок.

8

З копії витягу про реєстрацію права власності на об’єкт незавершеного будівництва видно, що підставою виникнення право власності, окрім зазначеного вище договору, є також архівний витяг рішення виконкому та біржова угода купівлі-продажу нерухомого майна між КП «Хмельницьким міським молочним заводом» та ПП «Ультрасервіс».

9

На жаль нам поки не вдалось отримати архівні документи, однак в одній статті зазначено таку цікаву інформацію: «негаразди почалися з того, що постановою господарського суду від 29 квітня 2004 р. підприємство було визнано банкрутом і відкрита ліквідаційна процедура КП «Хмельницький міський молочний завод». Тобто з 2004 року розпочалась ліквідація підприємства, то хто ж тоді аж у 2011 році здійснював продаж незавершеного будівництва і в якому стані залишається загадкою. Так само як залишається загадкою правомірність цих дій.

Далі у наш кругозір вивчення потрапив технічний паспорт на об’єкт незавершеного будівництва бази відпочинку та літнього торгівельного майданчику, в якому в розділі «опис об’єкта незавершеного будівництва» присутня згадка про 5 % готовність об’єкта, а саме фундаменту у вигляді залізобетонних блоків, залізобетонних панелей. Однак якщо згадати договір оренди земельної ділянки, то саме в ньому зазначено, що на цій земельній ділянці об’єкти нерухомого майна – відсутні, а також інші об’єкти інфраструктури – відсутні. Дивина виходить. Що ж тоді купувало ПП «Ультрасервіс» чи можливо міськрада, підписуючи договір, не помітила цих 5 % готовності об’єкта? Запитань більше, ніж відповідей.

Відповідно до містобудівних умов та обмежень обєктом будівництва є будівництво бази відпочинку із поліпшеними апартаментами та кімнатами гуртожиткового типу. Відповідно до технічного паспорту цього будівництва та схем, що входять до нього в планах будівництво апартаментів, так і кімнат гуртожиткового типу.

Перспективні зображення із технічного паспорту будівництва по вул. Нижня Берегова, 2/4Б

Перспективні зображення із технічного паспорту будівництва по вул. Нижня Берегова, 2/4Б

Однак, коли ознайомитись із декларацією про початок виконання будівельних робіт, що зареєстрована Управлінням ДАБІ у Хмельницькій області, можна виділити такі цікаві моменти: вид будівництва – нове будівництво; 3 категорія складності: загальна площа будівлі – 5 772, 0 кв. м. Однак найцікавішими є показники будівництва:

11

Із цих даних виходить, що апартаменти займають левову частину будівлі, і щось ніяк не зрозуміло де поділись кімнати гуртожиткового типу. Зрозуміло тільки одне, що у склад площі приміщень громадського призначення вони ніяк не можуть входити адже вони «порівняно з іншими функціональними приміщеннями вирізняються значними розмірами, їхня місткість і структура залежить від загальних розмірів закладу та профілю його діяльності», в принципі як і до кв. м загального користування. Тоді де зникли кімнати гуртожиткового типу?

Після розголосу громадським середовищем проблематики цього будівництва, Виконавчий комітет ХМР своїм рішенням від 13.08.2015 року № 577 скасував містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 56/ГП-25.1-04від 27.02.2015 року по вул. Нижня Берегова, 2/4Б. Також представниками міської ради до суду було подано позов про скасування декларації про початок будівельних робіт, який суд задовільнив. Однак це не спинило будівельні роботи, які продовжуються до цього часу.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Питання поновлення договору оренди земельної ділянки, який діяв до 31.10.2015 року піднімалось під час засідання земельної комісії ХМР, що відбулось 21.10.2015 р, та депутатами, що є членами цієї комісії, навіть підтримано винесення цього питання на розгляд сесії.

12

13

Однак, враховуючи чергові місцеві вибори та зміни депутатського корпусу, даний проект рішення поки мандрує коридорами Хмельницької міської ради та чекає свого «зоряного часу» для вирішення. Сподіваємось, що новий склад депутатів та міський голова серйозно віднесуться до розгляду цього проблемного питання та приймуть принципове рішення, що передбачатиме стійку позицію щодо покарання усіх винних осіб як зі сторони забудовника, так і серед працівників міської ради. Слідкуємо далі за розвитком подій навколо резонансного будівництва на березі річки Південний Буг.

Альона Береза, для НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 8

 1. Сносить построенное и сажать причастных на максимальные сроки, предусматриваемые статьями.

 2. Даний документ підписаний головним архітектором міста особисто….
  Альона Береза опублікуйте будь ласка скан 2-ї сторінки документу з підписом, не розповсюджуйте не достовірну інформацію – головний архітектор їх не підписував, думаю Вам це не важко перевірити,

 3. не чули, не знаємо

 4. Забули кому в загрловку після “ні” (:

 5. ЗВІДКИ ВЗЯЛАСЯ ЦЯ БЕЗГРАМОТНА АЛЬОНА БЕРЕЗА….. ГАЗКОНТОРА ТАКІ “ЦІННІ” КАДРИ ВИПУСКАЄ….АБО ВИГАНЯЄ….

  • Доречне зауваження- як для журналіста правопис кульгає на всі кінцівки одразу)))

 6. Через зловживання службовим становищем низки посадовців незаконно забудовано узбережжя річки в центральній частині міста Хмельницького http://khmel.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=167658

 7. це жах

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.