Хмельницька облрада повертає нежитлові будівлі, які з порушенням продала ФОПу за 450 тисяч у “дореволюційний” період

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ визнав недійсним договір купівлі-продажу нежитлових будівель комунального підприєства “Комунальники” загальною площею 1238 кв. м.

Про це свідчить ухвала суду від 23 грудня 2015 року.

Підготовка до викупу комунальних приміщень почалася ще 1 серпня 2012 року. Тоді між комунальним підприємством Хмельницької обласної ради «Комунальники» та ФОП Олександром Ступніцьким було укладено договір оренди нежитлового приміщення, відповідно до умов якого орендар прийняв в оренду нежитлові приміщення площею 704,8 кв. м та 539,9 кв. м, розташовані на вулиці Чехова, 25 у Хмельницькому (неподалік від центральних речових ринків – НГП) терміном до 31 жовтня 2012 року.

1

А вже через десять днів новоспечений орендар просив орендодавця надати дозвіл на приватизацію вказаних нежитлових приміщень.

Для цього рішенням Хмельницької обласної ради від 26 вересня 2012 року № 21-13/2012 були внесені зміни до рішення обласної ради від 18 травня 2011 року і внесено зміни до переліку об’єктів, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області.

Разом з тим, КП «Комунальники» і ФОП Ступніцький продовжили договір оренди майна до 30 вересня 2015 року.

26 березня 2013 року приватник Ступніцький підписав договір купівлі-продажу з КП «Комунальники» і шляхом викупу перебрав у свою власність. Об’єкти були продані за 454 тис. 900 грн, у тому числі ПДВ.

За даними обласної ради, від цієї угоди до обласного бюджету надійшло 432 тис. 155 грн.

Вищий спецсуд вважає, що Ступніцький, “будучи орендарем нежитлових будівель КП «Комунальники», проте не здійснив невід’ємні поліпшення в розмірі 25% на час прийняття органом приватизації відповідного рішення, з врахуванням того, що було порушено встановлений законодавством порядок підготовки об’єкта малої приватизації до продажу органами приватизації в частині визначення ціни продажу об’єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу, що свідчить про відсутність легітимного висновку про вартість майна”.

Нагадаємо, що Олександр Ступніцький у роки правління біло-блакитних разом із Сергієм Бициком заснували хмельницьку фірму «Поділля-Інвест Сіті». Людина на ім’я Сергій Миколайович Бицик відома як директор хмельницької фірми ТОВ «Версаль Груп», засновницями котрої є Людмила Бицик та Лідія Колеснік, зареєстрована за однією адресою з Андрієм Колесніком, керівником ДП «Хмельницька обласна служба єдиного замовника», що належить Хмельницькій ОДА.

Довідка НГП. У 2014 році Хмельницька облрада через суди “реприватизувала” два комунальні об’єкти, які були продані у 2013 році: база відпочинку “Перлина Поділля” і табір праці і відпочинку “Збруч”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.