Збанкрутілий “Стіомі-Холдінг” судиться з “Кернелом” за продані корпоративні права

ТОВ “Стіомі-Холдінг” через суд прагне визнати недійсним договір купівлі-продажу ПЗ-12/СТМ від 23 квітня 2012 року, укладеного з ТОВ “Кернел Трейд” (Київ).

Про це свідчить рішення Господарського суду Києва від 19 листопада 2015 року.

Згідно з матеріалами справи, товариство з обмеженою відповідальністю «Стіомі-Холдинг» (продавець) в особі директора Огуя О.В., який діяв на підставі статуту та товариство з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» (покупець) уклали договір купівлі-продажу.

Відповідно до п. 1.1. Договору, продавець зобов’язується передати у власність покупцеві зернові та олійні культури власного виробництва, а саме: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, сою, насіння соняшника (далі – товар) вирощені на орендованих землях в сезоні урожаю 2012 року, а покупець зобов’язується прийняти товар та сплатити його вартість на умовах, у порядку і в строки, згідно з даним Договором.

26 квітня 2012 року сторони підписали додаток №1 до Договору, в якому погодили найменування товару, його кількість і вартість. Загалом, продавець повинен був поставити покупцеві товар на загальну суму 235 млн. грн.

Натомість, за твердженням позивача, директор Огуя О.В. повинен був отримати згоду розпорядника майна на укладення спірного договору, оскільки до підписанням додатку 1 до Договору – 25 грудня 2012 року Господарський суд  Києва порушив провадження про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Стіомі-Холдинг».

Суд вважає, що, оскільки процедуру розпорядження майном ТОВ «Стіомі-Холдінг» введено з 8 липня 2013 року ухвалою господарського суду міста Києва № 5011-46/5221-2012, «тобто значно пізніше після укладення спірного Договору. З огляду на це, відсутні правові підстави для оцінки Договору на відповідність вимогам статті 13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Таким чином, Господарський суд Києва відмовив ТОВ “Стіомі-Холдінг” у задоволені позову.

Як писав НГП, найбільший виробник соняшникової олії в Україні агрохолдинг «Кернел» в результаті укладення угоди в квітні 2012 року про купівлю 100% акцій «Стіомі-Холдинг» (Хмельницька обл.) до кінця березня 2013 року отримав повний операційний контроль над активами холдингу і земельним банком в 66, 3 тис. га.

ТОВ “Стіомі-Холдинг” належало хмельницькому бізнесмену, депутату облради VI скликання Михайлу Стаднику, який емігрував до Швейцарії.

ТОВ “Кернел Трейд” заснувала люксембурзька компанія «Кернел Холдинг С.А.» Андрія Веревського. Веревський протягом 2002-2013 років був народним депутатом України, спочатку від «Батьківщини», а потім від Партії регіонів. Він увійшов до списку найбагатших українців-2014 від «Forbes».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Мишаня не забудь долю заслать

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.