На Хмельниччині створення реабілітаційного відділення для учасників АТО залишилось на папері

На Хмельниччині не створено реабілітаційне відділення для учасників АТО.

Про це сказав директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич на спільному засіданні кількох постійних комісій облради,

Він розповів, що таке відділення планувалося запустити на базі обласного госпіталю ветеранів війни. Для цього медзаклад минулого року відвідала народний депутат і Голова комісії Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

“Реабілітаційне відділення для учасників АТО є на папері, і для того, щоби воно запрацювало, необхідно віднайти кошти для закупівлі реабілітаційного обладнання. Відповідні зверення маємо від волонтерів та воїнів АТО”, – наголосив Цуглевич.

Нагадаємо, що депутати Хмельницької обласної ради 7 квітня 2015 року затвердили Обласну програму соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області на 2015-2016 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

 1. Олег Волошин командир установки ПЗРК був направлений в Дебальцеве для несення служби.19 лютого потрапив під артобстріл терористів і отримав важкі поранення,втратив ліву руку і значно пошкодив ногу, втратив багато крові.

  Міщенко Сергій виконував бойові завдання безпосередньо в районі проведення АТО на території Донецької і Луганської областей у складі 26-ої Артилерійської бригади.

  Приймак Сергій, сам пішов у свій військкомат і залишив відомості про себе. Згодом прийшла повістка і в серпні 2014 року Сергія мобілізували,виконував дуже важливі бойові завдання в Донецькій області: на донецькому летовищі, в Пісках, Водяному, Опитному, Тоненькому, Орлівці, Авдіївці.В грудні 2014 року був поранений у голову через вибух міни. Однак відразу не поїхав до лікарні, а залишався воювати до 19 грудня, поки не зомлів.

  Калюжнюк Володимир, на війну пішов добровольцем,рятуючи дітей, котрі йшли до замінованої зони, сам потрапив на розтяжку.

  Чекман Василь Петрович,перебуваючи в зоні проведення АТО у складі 44-ї бригади під Сєверодонецьким, Василь Петрович отримав травму хребта. Василь паралізований, має значні пошкодження хребта.

  20-річний Михайло Фурман 13 Серпня 2014 року у складі 24 окремої механізованої бригади проводив зачистку села Хрящувате Луганської області,підірвалася на фугасі. Хлопець отримав численні травми.

  Історія 45-річного Павла Білоуса почалась ще на Майдані. 18 лютого 2014 року біля Маріїнського Палацу його оглушило двома гранатами. Осколок від однієї з них потрапив у кістку під оком, розірвавши балаклаву. Міліметром вище – і Павло був би одноокий.З початком російської агресії на сході України, чоловік пішов добровольцем – спочатку в 25-й батальйон “Київська Русь”, а далі – в батальйон МВС “Гарпун”.

  Тимощук Сергій Сергійович у с.Опитному на Донеччині 9 червня 2015 року близько 18.00 31-річний Сергій отримав тяжке поранення, внаслідок чого втратив ліву ногу.Чоловік сирота, родом з села Клепачі Славутського району Хмельницької області, одружений, має 2-ох дітей.

  А скільки лишились життя? Скільки діток лишились без батьків, сестри без братів, батьки без синів та дочок?

  Війна… Готовність стати на захист Вітчизни і віддати своє життя за її волю та незалежність, за територіальну цілісність… «М`ясорубка» в зоні АТО… Скалічені ноги та скалічені долі… Такими короткими фразами можна охарактеризувати життя цих українців з весни минулого року…

  Центри медичної реабілітації та санаторного лікування не єдині заклади,де регіональні чинуші зобов’язані організувати збереження залишки, так,так залишки здоров’я,життя нашим побратимам, бо вони стали першими на захист нашої з Вами землі та захистили нас з Вами,це вони – Герої пожертвували своїм життям та здоров’ям ради нас.

  Вимальовується цікава житейська дорога, яку проходили афганці,чорнобильці, а сьогодні цю дорогу життя проходять атовці. Від круглих столів,семінарів,солодких слів рани не заживуть, руки,ноги не відростуть. Тут повинні бути прийняті ціле направлені дії і негайно!

  Чим займається Департамент соціального захисту населення (Лукомська С.І.),рота дармоїдів, звідки у них ще беруться кошти на премії в цей тяжкий час? Програму з переселенцями завалили, програму із виплатою заробітної плати а конвертах – завалили, стали на шлях конфронтації з елементами корупції. А як же присяга державного службовця? ХТО КОНТРОЛЮЄ ЇХ РОБОТУ? ПЕРЕВЕСТИ ЇХ У ВОЛОНТЕРИ НЕ ЧЕКАЮЧИ ЗАСТОСУВАННЯ НОВОГО ЗАКОНУ ПРО ДЕРЖАВНУ СЛУЖБУ! ДОСИТЬ БУТИ СОЦІАЛЬНИМИ СТАТИСТАМИ! ДЕ НОРМАЛЬНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ? ДЕ ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ЧЛЕНАМ АТО?

  ДОСИТЬ БУМАГО-МАЛЮВАННЯ!

  Незабаром буде рік,як депутати Хмельницької обласної ради ще 7 квітня 2015 року затвердили Обласну програму соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області на 2015-2016 року.

  На Хмельниччині не створено реабілітаційне відділення для учасників АТО, яке планувалося запустити на базі обласного госпіталю ветеранів війни. Для цього вказаний медзаклад минулого року навіть відвідала народний депутат і Голова комісії Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

  Реабілітаційне відділення для учасників АТО є на папері, і для того, щоби воно запрацювало потрібна конкретна робота,а не всякого роду відвідування,та відповідні «совдепівські» наголошування. НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПОКИ ЩО ШАНОВНІ ДАРМОЇДИ, ЯКА ХВИЛЯ ВАС ЗАНЕСЛА У ТЕПЛІ КАБІНЕТИ?

 2. Дуже багато говорить Лукомська,але мало робить.Вона бульбашка,яка скоро лусне.Багато на себе взяла,а донести не може.З Атовцями не потрібношуткувати,можеш роби,не можеш скажи.У неї в департаменті люди,які не говорять,а гавкають,наберіть декілька телефонів,запитайте про щось,вам розкажуть так,що мало не покажеться.Змінити керівника і тих,хто з нею.Але керівництво її на кожному кроці вихваляє,це бридко і гидко,нехай займеться інтернатами,вже забула коли в останній раз була в районі і в інтернаті.Хіба що все агітує,як не партію регіонів,то за свободу,не пройшли ті,швиденько за солідарність.До пори,до часу!,,Повір мені!

  • На виконання Указу Президента України від 18.03.2015 року № 150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 07.04.2015 року № 20-31/2015 прийнято Обласну програму соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області. Відповідальним виконавцем програми є Департамент соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації (далі-Програма).
   У 2015 році з обласного бюджету на ці цілі виділено кошти в сумі 8443,5 тис. грн., які станом на 01.01.2016 року профінансовано у повному обсязі.
   Зокрема профінансовано:
   – надання одноразової матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей – 6 805,7 тис. гривень.
   – забезпечення осіб, які брали участь в антитерористичній операції, пільговим зубопротезуванням – 240,0 тис. гривень.
   – придбання слухових апаратів для осіб, які брали участь в антитерористичній операції – 100,0 тис. гривень.
   – придбання обладнання для покращення матеріально-технічного оснащення Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни – 997,8 тис. гривень.
   Рішенням сесії обласної ради від 7 квітня 2015 року № 38-31/2015 Хмельницький обласний госпіталь інвалідів Великої Вітчизняної війни перейменований у Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни.
   В закладі створена потужна база для реабілітаційного та відновного лікування ветеранів війни з використанням електро-, тепло- та бальнеопроцедур, масажу та лікувальної фізкультури. В спектр оздоровчого лікування включені впливи аероіонотерапії через «люстру Чижевського», аерофітотерапії і фітобару з його лікувальними трав’яними настоями.
   Госпіталь розрахований на 300 ліжок. З початку проведення антитерористичної операції в госпіталі проліковано 131 особу, яка брала участь в антитерористичній операції.
   З метою поліпшення надання медичної допомоги та реабілітації бійцям антитерористичної операції проводяться психологічні тренінги з лікарями, з середнім та молодшим медичним персоналом, які пройшли посилений тижневий тренінг «Психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції після перенесених гострих стресів». 19.11.2015року проведений навчання-семінар з середнім медичним персоналом щодо реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції, які перебувають на стаціонарному лікуванні в закладі.
   До реабілітаційного процесу учасників антитерористичної операції залучені студенти Хмельницького національного університету. З ними проведені тренінги (на базі фізіотерапевтичного відділення) та створені умови для стажування. З метою поліпшення надання медичної допомоги та реабілітації демобілізованих учасників антитерористичної операції в закладі розпочаті тренінги з лікарями, лікар невролог та психолог пройшли посилений тижневий тренінг «Психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції після перенесених гострих стресів».
   На 2015 рік, рішенням Хмельницької обласної ради виділено коштів для учасників антитерористичної операції на зубопротезування – 240 000грн., на слухопротезування – 100,0 тис. грн. Обласною програмою соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції та членів їх сімей на 2015-2016 роки з обласного бюджету виділено 997,8 тис. гривень для придбання обладнання з метою покращення матеріально – технічної бази закладу. Придбано УВЧ апарат на суму 17 тис. грн., закуплено реабілітаційний стіл, апарати для міостимуляції АЕСТ-, динамічний тренажер-сходи, апарати для добового холтерівськогомоніторування, 3 електрокардіографи тощо.
   Госпіталю придбано рентген-апарат за ціною 2 млн. 350 тис. грн., який встановлено і здано в експлуатацію на початку червня 2015 року. Закуплено сучасний портативний УЗД апарат – 460 тис. грн. (в липні поточного року).
   Враховуючи важливість питання соціальної підтримки осіб, які брали участь в антитерористичної операції та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області, на 2016 рік в обласному бюджеті передбачено кошти на реалізацію заходів обласної програми соціальної підтримки осіб, які брали участь в антитерористичної операції та членам їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області, на загальну суму 3 350,0 тис.гри., з яких для:
   1.Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації 2 500,0 тис.грн. на надання одноразової матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.
   Відповідно до помісячного розпису, станом на 05.04.2016 року, зазначені видатки профінансовано в сумі 1 500,0 тис. гривень.
   2. Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації – 850,0 тис.грн., з них на:
   – придбання обладнання для покращення матеріально-технічного оснащення Хмельницького обласного госпіталю ветеранів ВВВ па базі якого буде проводитись оздоровлення та медична реабілітація учасників антитерористичної операції – 510,0 тис. грн., профінансовано у повному обсязі;
   – забезпечення осіб, які брали участь ЇЇ антитерористичній операції, пільговим зубопротезуванням – 240,0 тис.грн., профінансовано у повному обсязі;
   – придбання слухових апаратів для осіб, які брали участь в антитерористичній операції – 100,0 тис.грн. профінансовано у повному обсязі.
   В проект рішення чергової сесії обласної ради про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік (пленарне засідання заплановане на 21.04.2016 року), який погоджений колегією облдержадміністрації 22 березня 2016 року та поданий на розгляд обласній раді, включено виділення додаткових коштів на:
   – надання одноразової матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих осіб – 1000,0 тис. грн.;
   – проведення капітального ремонту приміщення Хмельницького обласного госпіталю ветеранів ВВВ, в якому планується створити повноцінне відділення реабілітації учасників антитерористичної операції – 785,0 тис.грн.;
   – придбання медичного обладнання, виробів медичного призначення та м’якого інвентарю для функціонування вказаного відділення – 1421,6 тис.грн.;
   – збільшення видатків для надання пільгового зубопротезування особам, які беруть (брали) участь в антитерористичної операції – 500,0 тис.гривень.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.