У 2016 рік райлікарні Хмельниччини входять з критичним фінансуванням – Цуглевич

Керівник департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич прогнозує у 2016 році критичний фінансовий стан для центральних районних лікарень.

Про це він заявив на спільному засіданні кількох постійних комісій облради, де розглядалося внесення змін до обласного бюджету на цей рік.

“Я розділяю турботу своїх колег-головних лікарів – центральні районні лікарні залишаються у критичному вигляді. Медична субвенція пішла на об’єднані територіальні громади, які розподілятимуть ресурс”, – наголосив він.

На думку депутата Володимира Поворозника, з таким підходом Уряду первинний і вторинний рівні медичної допомоги потраплять під знищення.

“Об’єднані тергромади не поділяться коштами з районним бюджетом у питанні фінансування ЦРЛ. Навпаки – все спрямують на підвищення власних зарплат”, – вважає він.

За словами депутата і головного лікаря Волочиської ЦРЛ Віктора Чубара, в області відсутня стратегія розвитку медичної галузі. Зокрема, лише дві вразливі категорії хворих (цукровий діабет, никрова недостатність (гемодіаліз) більш-менш забезпечені медикаментами.

Також з вуст присутніх на заході прозвучала інформація, що Новоушицька об’єднана селищна тергромада не взмозі забезпечити утримання ЦРЛ, а тому без дотації обласного бюджету не обійтися.

Голова бюджетної комісії Іван Гладуняк запропонував профільним департаментам облдержадміністрації взяти під моніторинг місцеві бюджеті в частині фінаснування галузі охорони здоров’я. І там, де буде недостатньо ресурсів, винести це питання на розгляд сесії облради.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Яків Михайлович дайте більше грошей районам чим своєму кардіодиспансеру. Всім буде добре.

  2. Фіма,Яша гроші не дає , …. Взагалі він відповідає за медичні заклади обласного підпорядкування які фінансуються субвенцією із державного- обласному бюджету , ще можуть з обласного бюджету ….Рай.лікарні так склалось після прийняття держбюджету – парафія районів , і нія не Яші.)))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.