У Хмельницькому з’являться вулиці Шухевича, Петлюри та Бандери

На сьогоднішньому засіданні топонімічної комісії міської ради розглядали перелік вулиць, що потребують перейменування. Лише 48 з них підпадають під дію закону про декомунізацію, але ухвалили рішення про перейменування понад 80 вулиць та провулків. Решту топонімічних одиниць розглядатимуть на засіданні комісії 11 січня.

Секретар міської ради та голова комісії Михайло Кривак  зазначив, що зараз на комісію покладається непросте та почесне завдання привести топоніміку сучасного українського міста у відповідність до вимог української державності. Він сподівається, що у Хмельницькому більше не доведеться перейменовувати вулиці впродовж найближчих 25 років.

Деякі вулиці та провулки було вирішено замінити на честь місцевих та подекуди маловідомих поетів та письменників, а також історичних постатей, котрі мають стосунок до Хмельниччини. До середини лютого міський голова має підписати розпорядження щодо декомунізації всіх топонімічних одиниць у Хмельницькому.

Вулиці Гагаріна, на якій знаходиться міська рада, повернуть стару назву – Старобульварну. Також у Хмельницькому з’явиться вулиця Волонтерська (перейменують вул. Грибоєдова).

Замість вулиці Колгоспної у мікрорайоні Гречани буде вулиця Квітки Цісик. Провулок Маршала Красовського перейменують на честь Гетьмана Мазепи.

Одну з головних магістралей мікрорайону Дубове – вулицю Купріна – перейменують на честь Симона Петлюри, а вулицю Курчатова – на честь Романа Шухевича. Вулиця та провулок Маршала Рибалка пропонують дати прізвище Степана Бандери.

Окрім того, в мікрорайоні Гречани вулиця Ричка буде названа на честь Іоана Павла ІІ, а в Дубове замість вулиці та провулку Раскової буде вулиця Митрополита Шептицького.

Також з’являться вулиці Данила Галицького, Марусі Чурай, Івана Піддубного, Соломії Крушельницької, Княгині Ольги та Князя Святослава.

Окрім того, на топонімічній комісії вирішили перейменувати вулицю Щербакова на честь хмельницького скульптора Миколи Мазура.

У коментарі НГП Михайло Кривак запевнив, що коротку довідку про маловідомих осіб, на честь яких вирішили назвати вулиць, можна буде знайти  на сайті міської ради після 11 січня. Потім хмельничани матимуть місяць для того аби свої пропозиції щодо перейменування тих чи інших вулиць.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 104

 1. провулок Макса Лапушкіна необхідно перейменувати на провулок Геннадія Жиздика, який грав у проскурівському Динамо вкінці 40-х років

 2. Чим же завадив Куприн? Ще мій прапрадід, який жив на вул. Міллійонній, служив з ним тут у Проскурові.

 3. Що мають фашистські покидькі до нашого міста? Навіщо такі перейменування?
  Назви повинні бути нейтральні.

 4. ще раз для всіх хто в танку: це не ініціатива нашої місьої ради.
  це рішення топонімічної комісії, там 1 чи 2 депутати. голова не з Свободи, а з Батьківщини – Кривак.
  вулиці треба перейменувати бо так пише Закон України. це треба було зробити ще до 21 листопада!!!!!!!!!!!
  тому правильно роблять, що перейменовують.
  вулицю Бандери і Шухевича в місті потрібно 100%
  перейменувувати Грибоєдова і Купріна НЕ треба 100%.

  • Галицький покидьку йди на.уй разом зі свлї карликом бандерою. Твої вивіски на вулицях з назвою вбивці бандери позривають самі жителі вулиць

 5. здивований, обізнаний, прискіпливий, обєктивний, допитливий – одна і та сама людина.

  • Які ви здогадливі. Ну і що?

   • Аноніму, який мене в черговий раз образив: Ви що не розумієте, що те, що ви замість якої розумної аргументації тупо мене ображаєте, чим знову показуєте своє невігластво та безкультур’я, мене тільки тішить. А тішить саме тому, що ви в черговий раз показуєте своє невігластво та безкультур’я. До речі, я ж радив вам перевірити свій рівень інтелекту. Чи не має смислу? Більше я реагувати не буду. Я радий деяким коментарям до даного посту тому, що бачу, що все таки є люди, які висловлюють свою думку достатньо толерантно та адекватно, з розумінням проблеми та її наслідків.

 6. Перейменовувати потрібно. Не хочу ходити вулицями минулого “комуністичного багна”. але орієнтуватись потрібно на місцеву специфіку і історію. В нас багато достойних історичних постатей. А ще є багата загальноукраїнська історія, що творилась і на наших землях також. Я за перейменування совкових вулиць. Купрін, Грибоєдов, Гагарін відомі люди, але чому ж тоді не Коперник, Вашингтон чи Бах? То може краще щоб не сперечались орієнтуватись на власну історію! А де планується вул. кн. Святослава, хто знає?

  • Мономаха де. Данила Галицького є? Ще багато можна назв не подразнюючих. Чи так треба розьєднувати на якійсь не актуальній тематиці? Що вже в нас так все добре?

  • Купрін служив у Проскурові і описав його в своїх творах. Коперник не служив

 7. АНОНІМНИЙ ГАЛИЦЬКИЙ РАГУЛЯКА ЙДИ НА,УЙ З ХМЕЛЬНИЦЬКОГО.

 8. Чого починати з назв вулиць?Хіба не має інших проблем?Все має йти поступово,а не всупереч.Мер хоче показати свою діяльність,це господар міста в першу чергу,не потрібно звертатись до людей і просити допомоги,засучив рукава і погнав,як в свій час робив Бухал та Чекман.Подивіться що робиться з першими поверхами,одні нотаріуси і магазини,як не з трусами,то з вінками,окультуріваніє міста.Нехай би той претендент баптист не ліз в освіту,а той співак,що пре на культуру і далі б співав на вулицях.Він в школі нічого не зрозумів.Але і це минеться,тоді по справах будуть судити.Армія звільнених це фіаско на виборах.А що Василишин і цей поросний кабан з соцзахисту,таке ж ге,як і ця з області.Там такі гроші,їх не відірвати від корита.

  • Юля, то треба звільняти чи ні? бо ви нагородили паркан тексту, а думки не зрозуміло.

 9. Починати зміни треба по всіх напрямках і змінювати назви вулиць (згідно закону) і звільняти некомпетентних (бувших комсюків) і ворожо налаштованих людей з міської влади.

 10. А ще потрібно цих бувших не пустити прилаштуватись при освітніх закладах, особливо у вищу освіту не пускати, хай ідуть подалі від дітей і молоді. А то прилаштуються, а нормальних і молодих фахівців “випруть”.

 11. зовсім не погоджуюсь з тим, що вулиці мають називатись іменами фашистських приспішників. Хто не знає, як воно було наспавді, той нехай мовчить.

 12. Maria і кого ви маєте за приспішників фашистів? Мазепу, кн. Святослава чи може філософа Зеньківського (родом з Поділля)? Ви напевно теж небагато знаєте насправді, особливо про “червоних комісарів”, які були вчителями вами ненависних фашистів.

 13. А де список? Хтось вже бачив на сайті міськради? Що обговорювати тоді?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.