До 2018 рік “Хмельницькгаз” має завершити встановлення будинкових лічильників

За ініціативи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в Хмельницькій області взялися за реалізацію програми встановлення будинкових лічильників. Вже встановлено такий прилад обліку у Хмельницькому і готуються ще декілька десятків багатоповерхівок, де мешканці використовують газ лише на плитах для приготування їжі.

Про це повідомляє офіційний сайт ПАТ “Хмельницькгаз”.

Встановлений «Хмельницькгазом» у багатоповерхівці обласного центру лічильник, разом з обладнанням та роботою обійшовся компанії 89 тис. грн. Такі витрати в кілька разів менші, ніж обладнання будинку квартирними лічильниками. Фінансування проводиться за рахунок тарифної виручки газорозподільного підприємства.

Наразі у 2016 році планується встановлення кількох десятків будинкових приладів обліку у тих багатоповерхівках, де споживачі використовують газ для приготування їжі (одна газова плита). Для виготовлення та введення в дію цих приладів уже розробляється проектна документація.

«Встановлення будинкових лічильників дозволить покращити облік дорогого природного газу. Кожен споживач, який проживає  у багатоповерхівці з таким лічильником, матиме змогу сплачувати лише за газ, який реально використав. Хто ж уже має у квартирі з плитою індивідуальний лічильник, –  і надалі платитиме за показаннями свого приладу обліку, зафіксувавши дані станом на 1 число місяця. Ті ж, хто бажає встановити індивідуальний лічильник за власний кошт – можуть звернутися до спеціалізованих організацій», – пояснив головний інженер компанії Олександр Лоб..

Загалом, на Хмельниччині 82,5 тисячі споживачів, які користуються газовою плитою. З них – ще 43 тисячі не забезпечені газовими лічильниками. Згідно із Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», до 1 січня 2018 помешкання усіх споживачів, які використовують блакитне паливо лише для приготування їжі,  мають стовідсотково бути забезпечені приладами обліку.

Встановлення будинкових газових лічильників відбуватиметься на кошти газорозподільних підприємств України за рахунок тарифу на розподіл газу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.