Вищий спецсуд залишив на 6 років за гратами водія “ПАЗ”, який допустив смертельне ДТП у Хмельницькому

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив без змін рішення Хмельницького міськрайонного суду від 15 грудня  2014 року та ухвалу Апеляційного суду Хмельницької області від 25 лютого 2015 року у справі ДТП за участю хмельницького приміського автобуса у мікрорайоні Лезневе.

Про це свідить ухвала вищого суду від 12 листопада 2015 року.

У касаційній скарзі захисника засудженого водія автобуса викладено вимогу про зміну судових рішень, пом’якшення покарання із застосуванням положень статей 69, 75, 76 КК України, мотивуючи невідповідністю призначеного покарання особі засудженого внаслідок суворості, наголошуючи також на тому, що суди, встановивши обставини, які пом’якшують покарання, фактично їх не врахували.

Крім того, захист вважає, що суди попередніх інстанцій неправильно застосували закон України про кримінальну відповідальність, а саме частини 4 статті 67, оскільки при призначенні покарання засудженому була ще раз врахована обставина, яка обтяжує покарання, у виді  смерті двох осіб внаслідок ДТП, що вже є ознакою вчиненого ним злочину і була врахована при кваліфікації дій за ч. 3 ст. 286 КК України.

Вищий спецсуд відкинув усі доводи і акцентував на законності винесення вироку.

“Безпідставні й твердження касаційної скарги захисника щодо неправильного застосування закону України про кримінальну відповідальність, а саме ч. 4 ст. 67, оскільки при призначенні покарання обставина у виді загибелі двох осіб внаслідок ДТП не визнавалась як обставина, яка обтяжує покарання, а є лише посиланням суду на неї при обґрунтуванні прийнятого рішення щодо неможливості виправлення засудженого без ізоляції від суспільства, як такий, що не розкаявся, заподіяні збитки ні одному із потерпілих не відшкодував, незважаючи на те, що внаслідок вчиненого ним, хоча і необережного, злочину загинуло двоє осіб, одна особа отримала тяжкі тілесні ушкодження, а 20 потерпілих – тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості”, – зазначено у рішенні.

Ухвала суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

Як писав НГП, 11 червня 2014 року в автобуса «ПАЗ», що курсував за маршрутом №9, відмовили гальма. Для того щоб уникнути більшої кількості жертв, на повороті водій з’їхав у річку.

Внаслідок ДТП один чоловік загинув на місці, інший – згодом у лікарні та більше 30 пасажирів отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Пізніше за наслідками аварії помер ще один чоловік.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Удивляться нечем-на маленьком ПАЗЕ садятся 40-50 дачников.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.