У Меджибізькому замку на Хмельниччині триває реставрація унікального сервізу на 30 персон, виготовленого наприкінці XVIII — на початку XIX століття. Артефакти німецького виробництва, зокрема порцеляна Мейсонської та Саксонської мануфактур, були знайдені під час археологічних досліджень на території фортеці.
Нині залишки посуду відновлюють у реставраційній лабораторії Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», інформує Суспільне.
«Спочатку черепки очищують від бруду, потім — склеюють. Втрачені частини відновлюють. Можливо, частину сервізу повністю реконструюють, щоб він виглядав цілим», — розповів науковий співробітник заповідника Іван Костенко.
За його словами, однією з головних складностей є відтворення унікального малюнка, адже орнаменти були нанесені вручну — тому кожен предмет сервізу має відмінності.
Завідувач сектору археології заповідника Віктор Вєтров додає, що йдеться про обробку матеріалу, який був виявлений ще під час розкопок 2020 року. У колекції заповідника з’являться десятки предметів — тарілки, блюда, супниці, маслянки, десертні тарілки тощо. Частину з них буде повністю відреставровано, а інші потребуватимуть графічної реконструкції.