На півночі Хмельниччини зростає популяція диких хижаків. У селах Шепетівського району дедалі частіше помічають вовків та лисиць, які виходять просто до людських обійсть і нападають на свійських тварин. Місцеві мисливці пов’язують це з забороною на полювання, зростанням кількості диких парнокопитних і можливою загрозою сказу, інформує Суспільне.
Про ситуацію розповів голова Шепетівської районної організації Українського товариства мисливства та рибальства Юрій Пікус. За його словами, останнім часом до мисливців усе частіше звертаються мешканці сіл із повідомленнями про вовків.
«У нас ліс тягнеться аж до Білорусі — 30–40 тисяч гектарів. У селі Чотирбоки вовки роздерли собак у двох господарствах. У Брониках — загризли козеня. А біля Орлинця вовк спокійно ходив повз трактор. Ймовірно, був скажений», — розповідає Пікус.
Староста Орлинецького округу Світлана Шулик підтверджує, що хижаки неодноразово заходили до села. Один із випадків стався просто біля людського обійстя — вовк переслідував жінку, яка втікала до своєї хвіртки.
За словами мисливців, вовки втрачають страх перед людьми. У деяких випадках вони можуть бути носіями сказу — подібне вже фіксували у Старосинявській громаді.
Зросла і чисельність лисиць. Їх часто помічають у закинутих хатах, де вони риють нори й облаштовують житло. Популяція хижаків зростає через зниження мисливської активності — раніше, за словами Пікуса, в районі на полювання виходило до 300 осіб.
Голова Білогірської районної організації Українського товариства мисливства та рибальства Віктор Кульба нагадав, що офіційна заборона на полювання в області діє з 30 листопада 2022 року. За цей час зони бойових дій залишило багато диких тварин, у тому числі й хижаків.
За його словами, цього року офіційно в громаді фіксували п’ять випадків з вовками. Минулого тижня був напад на овець, за словами мисливця, сліди свідчать про те, що це був вовк: «Я виїздив на місце. Це вовк 100%. Перекушують сонні артерії, а тоді вже поїдають. Якби напали собаки здичавілі, було б багато наслідків, а це дійсно вовк».
7 липня в Хмельницькій обласній військовій адміністрації відбулося засідання протиепізоотичної комісії, яка розглянула питання повернення дозволу на регулювання чисельності хижаків. Якщо погодження буде надане, мисливці зможуть вийти на відстріл після завершення жнив.