Скелет півторарічної дитини викопали під час археологічних досліджень під північно-східним муром Меджибізького замку на Хмельниччині. Кістки на 20-сантиметровій глибині лежали головою на захід. Подібні розкопки на цій ділянці муру проводять вперше.
Про це повідомив завідувач сектору археології Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Віктор Вєтров.
Разом з фахівцями на розкопках працюють студенти історичного факультету Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Вони проходять тут археологічну практику вже шостий рік поспіль, йдеться у матеріалі Суспільного.
«Мета практики — простежити шлях артефакту до музею: від розкопу до реставрації», — зазначив доцент кафедри академії Сергій Семенюк.
Студенти вже знайшли кераміку, уламки глечика, металеву пряжку, кахлі XVI століття, а також залишки скляних пляшок кінця XVIII століття.
«Цікава знахідка — кресало XVII століття. Це такий аналог сірників: за його допомогою висікали іскру з кременю, щоб запалити трут», — розповів Віктор Вєтров.
На глибині майже 2 метрів археологи дійшли до цокольної частини замкового муру. За їхніми словами, саме ця ділянка ніколи раніше не досліджувалася, тому розкопки можуть пролити світло на технології спорудження фортифікацій.
«Маємо будівельну траншею, заповнену камінням. Це підтверджує, що мур зводили у кілька етапів: спершу закладали фундамент, а далі — власне мурування», — пояснив Вєтров.
У найближчих планах — дослідження нижньої частини бастеї, з’єднання стіни з оборонною спорудою, а також ділянки, де виявлено тріщини та бійниці.